Síť Pe3ny.Net hlásí přes 800 klientů

Svoji tiskovou zprávu rozesílala pražská WiFi síť Pe3ny.Net. Ústřední sdělení: . Pe3ny.net přichází s nejlevnějším bez-limitním programem jménem Klasik, v jehož rámci zákazník získá za 500 Kč (s DPH) měsíčně, připojení 500 kbit/s. Mnohem více mne ale zaujala konkrétní douška o počtu uživatelů malým písmem na konci té zprávy. Na konci července 2004 využívalo služby sítě Pe3ny.Net přes 800 uživatelů v oblastech: Petřiny, Vokovice, Červený Vrch, Ořechovka, Břevnov, Liboc, Dědina, Ruzyně, Nebušice, Sobín (Praha 5), Hostivice (Praha 5), Košíře (Praha 5).

1. říjen 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

Speciální IM zařízení Zipit Wireless Instant Messenger

Na trh v USA má přijít speciální instant messagingové zařízení Zipit. Stát bude 99 dolarů a umožní připojit se přes WiFi k bezdrátové síti a používat vestavěný IM klient podporující MSN, AOL, Yahoo a ICQ. Monochromatická obrazovka, neidentifikovatelný a zřejmě nerozšiřitelný operační systém, plná QWERTY klávesnice, děti se po tom mají utlouci.

30. září 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

Invex a Systems

Začal jsem dostávat otázky, zda se sejdeme příští týden v Brně. Trochu mne to vyděsilo, protože já se do Brna nedostanu, jak je rok dlouhý a najednou všichni předpokládají, že tam budu. Opatrně jsem se zeptal, kde bychom se tam setkali. Na Invexu. Ahááá, ja jsem zapoměl na letošní Invex…

30. září 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

Drobky: AutoCell do NetGearu, Francie dostane WiMax síť, PalmOS pro chytré telefony

NetGear nabídl update pro své WiFi produkty WG302 (přístupový bod) a WAG511s (PC karta) o funkci AutoCell. Nové výrobky již funkci AutoCell budou obsahovat automaticky. AutoCell je zajímavá funkce vyvíjená firmou Propagate Networks, která umožní přístupovým bodům a kartám automaticky se naladit na nejlepší frekvenci a zároveň používat optimální vysílací výkon. Funkce má pracovat i ve velmi radiově rušném prostředí, nepotřebuje žádnou centrální správu a řízení kanálů i vysílacího výkonu zvládne zcela automaticky. Podrobnější presentaci najdete zde. Vhodné samozřejmě hlavně pro kancelářské budovy, zajímalo by mne, jak by to dopadlo v outdoor prostředí…

29. září 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

Chello Easy bude místo Light varianty

UPC dnes oficiálně potvrdilo nabídku svého nejlevnějšího připojení k internetu pod názvem Chello Easy. To nabídne rychlost 256/64 Kb/s za 555 Kč s DPH při datovém limitu 5 GB měsíčně. Po jeho překročení spadne rychlost na symetrických 64 Kb/s.

29. září 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

Tipy na nové weblogy: Geeklandia, La Trine a Flotila

Mám tu zase nějaké tipy na zajímavé weblogy. Tak především Geeklandia je weblog Romana Staňka, věnovaný technologiím viděným z zaoceánského pohledu. Stojí za pozornost, už proto, že Geeklandii píše člověk, který něco dokázal, takže jeho názorům je vhodno přikládat váhu. A také proto, že výběr témat je hodně netradiční oproti běžným webům, takže je to příjemné osvěžení.

27. září 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

EarthLink SIPshare – P2P přes SIP protokol

EarthLink SIPshare

Při častých diskusích o VoIP hodně lidí poukazuje na to, že Skype funguje lépe, než klienti postavení na SIP a že tedy SIP je horší protokol, než proprietární Skype protokoly. Oponenti odpovídají, že záleží na tom, jak SIP použijete, jaké funkce z něj a jak. Programátoři společnosti EarthLink se rozhodli demonstrovat sílu SIP protokolu tak, že nad ním vytvořili P2P program pro sdílení dat nazvaný SIPshare. Ten využívá výhradně SIP protokolu…

27. září 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

Proč alternativním operátorů nevoní developerské projekty?

Když jsem se stěhoval do Zeleného údolí, říkal jsem si, že to je ta správná lokalita, kde se alternativní operátoři porvou o nabídku připojení. Bláhově jsem si myslel, že dorazím do baráku a budu si moci vybrat minimálně ze dvou operátorů telekomunikačních služeb, ne-li více. Jak správně tušíte, nemohl - telefony jdou přes Český Telecom, televize přes UPC. Jediná konkurenční volba je ADSL versus Chello.

24. září 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

Nedostatek nebo lenost?

Nedávno si Patrick na Marigoldu postěžoval, že mu chybí obsah pro broadband. Včera si na totéž stěžoval Martin kopta na Lupa(.cz). Podle zcela relevatního zdroje je v doméně .cz k dispozici na 100.000 audio a video příspěvků.

Je otázkou, zda jde o Áčkové filmy nebo filmy typu “moje sestra ve sprše”, nicméně obsah tu je. Problém je, stejně jako byl zpočátku u webu, na straně uživatelů. Očekávají, že obsah bude ve stejné kvalitě a kvantitě jako u televize (ostatně, stejně to očekávali u webu).

Druhý problém je, že s audiem a videem nedokáží jeho vlastníci pracovat. Například už dříve jmenovaný Martin Kopta již několik měsíců disponuje (legálně a zadarmo) odkazy na záznamy z pořadu Diagnóza, které se zabývají sexem. Myslíte, že je nechal zalinkovat na svůj sexus.cz?

22. září 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

Zeď a kráva

Tento na první pohled zmatený nadpis symbolizuje dění, které se právě v tuto chvíli odehrává před budovou Českého Telecomu v Praze. Společnost Tele2 zde protestuje proti postupu ČTc, který zdržuje volbu operátora a přes 50 tisíc jeho zákazníků teď čeká aby mohli přejít do sítě Tele2. Společnost Tele2 tedy postavila symbolickou zeď, která má těchto 50 tisíc „zazděných uživatelů“ symbolizovat. Hostesky přitom na ulici rozdávají vysvětlující letáky a srovnání cen Tele2 vůči Českému Telecomu (14-166% rozdílu u volání, 8-23% u internetu).

Na celou akci ale úžasně rychle dokázal zareagovat Český Telecom. Z okna budovy vyvěsili ručně psaný transparent s textem „3,5 milionu zákazníků vzkazuje: nestavte zdi, nebuďte tele, volejte do aleluja, aleluja“ a dokonce někde sehnali dvě živá telata, pověsili jim na krk číslici 2. Další informace jsou k přečtení na Digiwebu, uvnitř článku najdete ale ještě exkluzivní fotografie (omlouvám se za jejich kvalitu, bylo to narychlo s příručním 1 Mpix foťákem bez zoomu. Krávy už jsem nestihl).

Update: na Živě jsou k vidění další fotky a informace. Celá akce začala po desáté hodině a po jejím zahájení vyšli z budovy Telecomu jeho zaměstnanci oblečeni v “gospellových” hábitech a přesvědčovali lidi aby volali “aleluja”. Zajímalo by mě, jak dokázal Telecom tak rychle reagovat - tipnul bych si, že má v Tele2 nějakého “špeha”. Ať je to jak chce, IMHO vyhrál toto klání Telecom svým velmi vtipným a netradičním “řešením problému”. Jinak ale držím palce Tele2.

21. září 2004 - Pokračuj ve čtení 👉