FoneShare mi přijde jako pěkná ptákovina a ne první P2P

Včera jsem si na několika serverech (a dneska i na Lupě a na Hlavě) všiml odkazů na “první P2P aplikaci pro mobilní telefony” zvanou FoneShare. S důvěrou jsem se obrátil na výrobce a záhy se registroval na jeho server TryFoneShare.com. K P2P aplikaci to má daleko, protože pod pojmem P2P aplikace bych si představoval nějaký software nainstalovaný do telefonu, který namountí paměťový prostor i pro ostatní a umožní jim ode mne si sosat určený obsah.

5. listopad 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

cyklista na Barrandovskem mostě

Kdysi jsem přemýšlel nad tím, že bych jezdil do práce na kole a dokud jsem bydlel na druhé straně vltavy, říkal jsem si, že bych se nedostal přes most živý. Však jsem taky přes barrandovský most nikdy cyklistu jet neviděl. Až dneska. Jede si ve středním pruhu jako by se nechumelilo… Inu, tomu říkám odvaha. A to jsem ho ve snaze vyfotit jej, málem nabral…

4. listopad 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

ČTÚ s uvolněním pásma 60 GHz pro bezlicenční sítě počítá jen opatrně

Konečně jsem se prohrabal v nevyřízených dokumentech až k “Návrhu Přílohy č. 23/_.2004 pro kmitočtové pásmo 59–105 GHz k plánu využití kmitočtového spektra” - dokumentu ČTÚ, jenž specifikuje, k čemu se která frekvence bude používat. ČTÚ nyní navrhuje, jak se budou po roce 2008 používat vysoké a doposud opomíjené frekvence nad 59 GHz. (Zde dokumenty ČTÚ)

4. listopad 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

BTSka na Argentinské

Tahle bts mne dneska zaujala. Je na argentinské, důležité pražské severní tepně. Jenže to není tak pikantní… Nejvíce se mi na ní ani tak nelíbí pozice vedle billboardu, jako to, že kabel od antény vede do budovy jakoby do oken bytu. Třeba tak opravdu někdo vyřešil výši nájemného a v jednom pokoji má bts… :)

4. listopad 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

Asi jsem fakt anarchofašistickoklerikální podivín

Někdy mám o sobě vážné pochybnosti. Včera byl dobrý den demonstrovat si je v praxi. Kupříkladu tím, že jsem dorazil na schůzku Tuesday advisory boardu, kde jsem byl nejmladší a navíc vytrvale chodící v košili a svetru, bez kravaty. Což jsem kromě dvou přítomných dam byl jediný. Celou dvouhodinovou schůzku jsem o tom měl příležitost přemýšlet.

3. listopad 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

Zase jedna malá podzimní únava

Na každého pisálka semo-tamo přijde moment, kdy by nejraději nenapsal ani čárku. Mám ten pocit posledních pár týdnů - za tu dobu jsem na Mobil ani na Lupu nenapsal ani čárku, ani svůj oblíbený 3G Týden, jen na Technet jednu recenzi software, která beztak nevyšla a která mi už dlouho smrděla v šuplíku.

2. listopad 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

Hledání zlatého grálu zabijácké aplikace

Hledání “zabijácké aplikace”, která všechny lidi donutí používat sítě 3G, je oblíbeným tématem všech 3G setkání. Mnoho lidí totiž stále věří na to, že taková killer app existuje. Mnoho lidí stále věří na Ježíška. Je to kacířské, ale není ani Ježíšek, ani Killer app.

1. listopad 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

LCD, CRT, Plazma – co koupit jako TV?

Když jsem nedávno dal link na LCD TV, která se mi docela zalíbila, dostal jsem několik komentářů na téma, že LCD není pro TV zrovna to nejlepší. Zarazilo mne to. Očekával jsem, že LCD jako výkvět moderní techniky bude automaticky to nejlepší, protože nabízí skvělé rozlišení, to dohasínání pixelů se už dá přehlédnout, kontrast taky ujde. Proč si tedy místo velké klasické CRT obrazovky nekoupit LCD nebo plazma panel?

30. říjen 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

S přehledy WiFi sítí se roztrhl pytel

Když jsem začínal s přehledem WiFi sítí na Marigoldovi, nic podobného u nás neexistovalo a pokud jste chtěli najít nějaké hotspoty, museli jste složitě prohledávat weby všech poskytovatelů. Za ty dva roky se ale situace změnila. Tak především se ukázalo, že nedonutím lidi zadávat do té marigoldí databáze pouze skutečné hotspoty, tedy přípojné body s přístupem možným snadno z ulice a placeným na bázi ad-hoc (když už ne zdarma), bez nutnosti paušální měsíční platby. Do databáze to zaneslo trochu zmatek, protože se hotspoty smíchaly s přípojnými body pro trvalé připojení.

27. říjen 2004 - Pokračuj ve čtení 👉