Drobky: mýtné, Google koupil mobilní socioware, WIA RLAN, VoIP u Unientu za paušál

Patrick Zandl · 15. červen 2005

Na Britských listech píše Jiří Kofránek o výběru silničního mýtného a představách odborné komise ČSSD na to. Jako motto volí odstaveček z mého staršího článku. Jen pro pořádek připomínám, že já taky vím, že elektronické mýtné je proto, že si ho vynutila EU a prolobbovaly velké koncerny, které se na něm nakrmí. To nic nemění na tom, že existují jednodušší řešení. Jen tak na okraj: u Jiřího Kofránka často přemýšlím nad tím, proč je u ČSSD, když má rozumné nápady (což u ČSSD nevídám). Tomu odpovídá i článek.

Google koupil americkou socioware aplikaci Dodgeball. Už před měsícem, ale nějak mi to uniklo. Dodgebal umožňuje vyhledávání přátel ve vaší blízkosti mobilem, komunikaci s nimi, svolávání pařeb atd. V USA dosti oblíbená záležitost. Mám chuť to zkusit i u nás... Chlapci hledali investora, který by jim pomohl nějakou investicí hru dostat dál a ozval se Google, to muselo být docela překvapení. Haloooo, Larry, Sergei, mám super plán, jak rozvinout Marigolda ;)

Na Hostovinkách dumá Z. Cendra nad tím, proč WIA koupila RLAN síť Nextry. Má to ještě dneska smysl? Baže má, odpovídám. S nenažraným Telecomem za zády je tu pro radio-broadband pořád místo a ve WIA to dobře vědí.

PledgeBank je taková trhlá aplikace. Můžete zde nabídnout, že něco uděláte, když ostatní pomohou. Například dáte na charitu peníze, když je alespoň dvacet lidí dá taky. Mrkněte se, co tam právě běží za akce ...

Mám rád synergicky se doplňující obchodní projekty. Bloger Tokugawa ke svému obchodu s kroužkovou zbrojí přidává Pixelmánii, obchod s digitální fototechnikou. Zajímavé spojení? Ale dává to smysl - v poslední době je focení čím dál více o hubu.

Unient spustil VoIP telefonováni za paušální měsíční poplatek bez limitu. Jmenuje se to Viphone Express a tisková zpráva třeba zde na Lupě. Ceny paušálu pro firmy od 2500 Kč, pro domácnosti za litr. Je to cesta pro mainstream nebo okrajová nika? Podle mne spíše to druhé, ale pro řadu firem to může být zajímavé. Jen mé zkušenosti s paušalizací poplatků u služeb, za které musíte dodavatelům platit za měrnou jednotku, jsou špatné...

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook