Patentové šílenství s přesměrovací stránkou na hotspotu pokračuje

Patrick Zandl · 8. říjen 2004

Na světě je další mamelucká firma s patentem na přesměrování neautorizovaného připojení na hotspot na nějakou vstupní stránku. Firma se jmenuje Acacia Technologies a je vlastníkem patentu číslo 6,226,677, který koupila od společnosti LodgeNet.

Firma Acacia se zabývá nákupem zajímavých patentů a vymáháním poplatků z nich. Nejde o žádnou laboratoř nebo vývojáře, kteří něco užitečného vymyslí, ale o právní společnost, která koupí patent udělený na nějakou šíře používanou technologii a pak se snaží vymáhat nějaké peníze. Osobně tenhle způsob podnikání nazývám patentterorismem, protože s výzkumem to nemá nic společného.

Firma rozesílá provozovatelům hotspotů dopis, v němž požaduje 1000 dolarů za každých 3500 přesměrování na vstupní stránku. Zatím tedy zřejmě jen provozovatelům v USA.

Podobný patent má Nomadix (psal jsem zde), který chvíli upozorňoval na to, že si jej chce strážit, ale nadšení jej záhy z velké části opustilo. Nicméně patent Acacie je o 11 měsíců starší, i když to vypadá, že je udělený prakticky na to samé.

Tento patentterorista už ukázal, jak bude postupovat. V prohlášení pro tisk Acacia uvedla, že kdo jí nebude platit poplatky, s tím se potká u soudu a že má v bance 30 milionů dolarů připravených na takováto soudní stání.

O události podrobně referují WiFiNetNews a zmiňují příklad sítě NewburyOpen.Net, která tuto technologii ani nepoužívá a dopis také dostala.

Inu, s patenty je to veselé…

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook