Prosba – hlavolam pro CSS guru

Noname píše: omlouvám se, že takhle zas po dlouhé době zneužiji Marigolda, snad mi odpustíte. Má prosba se týká problému s CSS a IE, jistě tu je nějaký guru, kdo na rozdíl ode mě v posledních 48 hodinách spal a tak mu to ještě myslí. Předem díky, dotaz následuje.

6. říjen 2006 - Pokračuj ve čtení 👉

Konečně: PayPal funguje i pro české účty. Už doopravdy!

Vypadá to tak jednoduše, dělat platební převody mezi státy po internetu. Adaptovat mikroplatby. Technicky jistě. Právně je to opruz nesmírný, dělat takový systém. PayPal měl do Česka nakročeno dlouho a konečně dorazil. Dnes vypršelo i poslední zpoždění a uživatelé v Česku (i pár dalších dalších zemích, Slovensko mezi nimi ale není) mohou přijímat na své PayPal účty převody peněz. Zatím v eurech, dolarech a dalších obskurnějších měnách, naše vlastní a nejobskurnější měna mezi nimi zatím chybí. Ale všeho do času.

5. říjen 2006 - Pokračuj ve čtení 👉

Jedete na Invex? Nezapomeňte na pavilon F – aktualizováno

Noname píše: Je středa večer, dva pracovní dny před začátkem Invexu a přesto se o něm nikdě nepíše. Zjevně jeho krize dosahuje vrcholu a IMHO je to jen a jen pořadatelská chyba (i když světový trend odklonu od podobných akcí je neodiskutovatelný). Už jsme to tu tuším řešili loni či předloni, takže to asi znovu řešit netřeba. Osobně si myslím, že ať jakkoliv pitomá, je to stále největší akce svého druhu u nás a na dvě tři hodinky má smysl se účastnit.

4. říjen 2006 - Pokračuj ve čtení 👉

Proč mi Michal Bláha chtěl vzít gotiku a jaký je její vztah k Webu 2.0

Katedrála svatého Víta

Michal Bláha se zakousl do mého článku věnovaného Webu 2.0 a jal se ho cupovat, až skončil závěrem, že Web 2.0 není žádná nová etapa, ale jen buzzword, jakých tu už hromada byla a hromada bude. Je to přirozený vývoj aplikací, říká Michal Bláha. A já s ním nejsem v zásadě ve sporu. Web 2.0 je opravdu přirozeným vývojem a to bez ohledu na to, že vývoj mohl pokračovat jinou cestou. Není sporu o tom, že pojem Web 2.0 je často používáno jako buzzwords za účelem vytáhnutí peněz z kapes investorů. Ale přes to všechno je to, co označujeme za Web 2.0 novou etapou ve vývoji internetu.

30. září 2006 - Pokračuj ve čtení 👉

Proč jsem si zamiloval Apple Mac

Na platformu Mac OS X jsem konvertoval vloni na podzim a od té doby jsem přechod na tuhle platformu dokončil zcela. Kromě osobního Mac Mini pro doma máme doma jeden notebook, Mac Book a v práci mám iMac 20“. Na to, jak jsem spokojený, se mne ptá v průběhu času celá řada lidí a vím minimálně o deseti, které jsem svým nadšením pro Mac strhnul k tomu, že také konvertovali. I čtenáři Marigolda se mne na to občas ptají a protože je chvíle času (pořád ležím s horečkou), tak se pokusím zcela subjektivně shrnout to, co mne na Mac platformě uchvátilo. Třeba to inspiruje i vás.

12. září 2006 - Pokračuj ve čtení 👉

Sobotěnka: Goggles Flight Sim a české Ruby on Rails

Pozor: Článek nemá valné informační hodnoty. Podle včerejšího delšího článku bylo možno spolehlivě usoudit, že se nudím. Nenudím, jsem třetí týden nachcípaný, ale v práci se ve čtvrtek něco spouštělo (to něco se jmenuje Imago) a byla při tom celofiremní presentace za účasti vešekerenstva, takže jsem musel presentovat a tvářit se povzneseně. Tím bylo dáno, že jsme nějakou dobu finišovali a na doléčení v posteli nebylo pomyšlení. Čtvrteční presentace dopadla nad míru uspokojivě a to i přes to, že technici přes moji výslovnou žádost neodpojili takovou tu javovskou chybovou stránku, kde se vám vypíše kilometr chybových hlášek a nenahradili ji hezky nastylovaným tvrzením "Vaše data byla bezpečně uložena". Naštěstí se při presentaci chyba neobjevila žádná: Vreco držel myš jen z lehka a Franci se modlil spolu s programátory tak tiše, aby to vedení nezaslechlo.

9. září 2006 - Pokračuj ve čtení 👉

Bez Web 2.0 pochcípá český internet na zatuchlost

Je to provokativní nadpis, jak už to u nadpisů musí být, aby zaujaly. Jenže smutné je, že není dalek toho, co si myslím. Myslím si, že dlouhodobá absence aplikací Web 2.0 českému internetu uškodí. Výrazně. Spolu se vzrůstající rolí internetu ve společnosti také uškodí i české společnosti. V dlouhodobém horizontu viditelně. Možná přijde něco nového a my Web 2.0 přeskočíme, jenže je to málo pravděpodobné, stává se to zřídkavě a ještě více zřídka takový revoluční skok dopadá dobře.

8. září 2006 - Pokračuj ve čtení 👉

O2 v pražských obrazech

Tak jsme s Vrecem jeli do práce autem, já řídil a Vreco fotil. Nevím,jak vám - ale mně ta bublina připomíná výron bahenního plynu. Nu,nafotit kyslík není tak snadné.Storka o tom, jak nám O2 nebylo schopno rozchodit ADSL v centru Prahy,protože v tom mají bordel, bude následovat po poradě, na kteroužtopadám...

1. září 2006 - Pokračuj ve čtení 👉

Baseballová pálka se rychle ujala jako prostředek project managementu

Tahle fotografie dobře dokumentuje, jak se rychle vstřebávají ty nejlepší postupy do firemních procesů. Franci, náš minulý týden nastoupivší šéf vývoje moudře pravil, že sdílení informací o vývoji prostřednictvím mého Maca je poněkud složité, když on Maca nemá. Na zakoupení vlastního Maca přistoupit nechtěl a tak jsme se rozhodli k de-digitializačnímu kroku. Veškeré projektové plánování jsme zdublovali z OmniGraffle do paperwork.

29. srpen 2006 - Pokračuj ve čtení 👉

České banky, podpora osobního účetnictví a OFX

graf z moneydance

Řeším takový malý soukromý problém. Rozhodl jsem se výrazněji analyzovat výdaje naší domácnosti a při tom efektivizovat čas, který trávím s tímtéž. Našel jsem řadu programů k tomu určených od Quicken po multiplatformní Moneydance. Jenže jsem narazil na problém. Úžasné elektronické bankovnictví eBanky nemá k osobním účtům žádný export dat do textového souboru, natož pak do standardu OFX, který snad každý home-accounting software umí načíst.</p>

24. srpen 2006 - Pokračuj ve čtení 👉