Pořídil jsem si low-end

Tento týden přetekl pohár trpělivosti se stavem mého soukromého mobilního telefonu. Po řadě nehod a úmrtí v mém telefonním parku jsem byl několik týdnů odkázán na Motorola V3 RAZR, který mi dlužno říci pěkně pije krev. Zkracování SMS při psaní pomocí iTapu mne pěkně štvalo, takže jsem nakonec SMS psal postaru, jenže Razor mi občas „sežral“ nějakou tu SMS (nedošla) nebo ji neodeslal a tvářil se nenápadně. Možná starý firmware, možná jen odfláknutá práce Motoroly, v každém případě dobrý impuls posunout se dále.

28. červen 2006 - Pokračuj ve čtení 👉

Recenze Flotily: pochvala a sepsutí

Flotila Země se po třech měsících, kdy vyšla s časopisem Pevnost, dostala do volného prodeje (za 89 Kč) - online například zde. Reakcí jsem dostal řadu, většinou takových těch po ICQ od kamarádů a známých, kteří na to někde narazili. Na Neviditelném psovi vyšly dvě recenze, jedna počátkem června od Henryho, druhá od Pagiho. Ani jednoho z pánů neznám osobně ani neosobně (aspoň myslím), takhle familierně je zovu jen proto, že se tak podepsali pod recenze.

22. červen 2006 - Pokračuj ve čtení 👉

Údolí stínu a o významu dudlíkových barev

Jeden z komentářů se tu ptá, zda je to ještě můj weblog. Baže, je. Ale nějak jsem neměl, co psát. O čem taky? O mistrovství světa ve fotbale jako Noname, když mne fotbal nezajímá? Dokonce si ani nemůžu vzpomenout, na kolik minut se hraje poločas, pokud je to vůbec poločas? Mám vás oblažit svým komentářem k utkání Ghana – Česko, jež jsem ze společenské nutnosti sledoval a u něhož si nejsem jistý, zda se český tým včas dozvěděl, že se hraje fotbal a ne hokej? Samozřejmě kromě našeho brankáře, který si program show přečetl dopředu, jenže pak mu nezbývalo, aby sekundoval azylovému táboru ghanských uprchlíků rozloženému před naší branou. Asi těžko, nejsem sportmachr a jestli dneska prohrajeme s Itálií a pojedeme domů, tak mne to rozladí v jediném ohledu – budu se bát, že skončí slevy na LCD televizory, přičemž ještě pořád nejsem rozhodnutý, že nějaký chci.

21. červen 2006 - Pokračuj ve čtení 👉

Opera 9 oficiálně

Noname píše: Právě byla uvolněna ostrá verze devítkové Opery, zavádí spoustu novinek, předně asi nejlepší podpora CSS ze všech běžně dostupných ostrých verzí prohlížečů, bittorent klient, konečně také implementovali možnost pokročilých textarea, tj. možnost používat třeba wysiwyg editory na webu atd.

20. červen 2006 - Pokračuj ve čtení 👉

Krásný fotbal – děkuji

Noname píše: přiznám se, nejsem fotbalový fanda, tedy alespoň nebyl jsem. Při běžně vysílaných zápasech české ligy usínám, nebo spíše přepínám jinam. V pondělí jsem v podvečer shodou okolností zavítal na Staromák, kde se promítal zápas Česko × USA a byl to neuvěřitelný zážitek, který s tím co se děje u nás nedá vůbec srovnávat. Ostatně vyzkouším mou novou hračku YouTube a to nejzajímavější tak můžete vidět sami:

14. červen 2006 - Pokračuj ve čtení 👉

DVB-T (digitální televize) rulez – jaké doporučujete DVB-T přijímače?

Noname píše: tak jsem se konečně dostal k vyzkoušení digitálního vysílání a musím potvrdit, že je to bomba. 15 km za Prahou (Světice u Říčan), předtím signál ČT+Nova obstojný, Prima hodně zašuměný, po připojení DVB-T přijímače signál 10 televizí (navíc ČT24, ČT Sport, 24CZ, TopTV, Óčko a nějaká slovenská) křišťálově čistý - digitálně dokonalý.

12. červen 2006 - Pokračuj ve čtení 👉

Které služby na Internetu používáte?

Noname píše:
Chtěl bych lidem, co začínají s počítačem ukázat, jaké aplikace na internetu jsou a jak internet efektivně využívat. Sám se na to ale koukám "z vnitřku koule", takže moc nevím, co ve skutečnosti používají ostatní. Dáte mi vaše tipy? Důraz - online, jednoduchost, využitelnost, čeština if possible ;), rozšíření

7. červen 2006 - Pokračuj ve čtení 👉

Nešťastná země…

Včera jsme jeli se Sofií na výlet. Na Zbraslav, místo posledního odpočinku přemyslovských králů. Poklonit se těm, kteří tenhle stát založili a udrželi, ať byla doba jakkoliv turbulentní.

4. červen 2006 - Pokračuj ve čtení 👉

Prosím, jděte volit

Noname píše: Právě to začíná, možná nejdůležitější okamžik v dějinách samostatného Česka. Podle posledních předvolebních prognóz agentury Factum by komunisté s ČSSD mohli utvořit většinu 101 křesel v poslanecké sněmovně. Dlouho jsem ve Factumu pracoval a jejich práci dlouhodobě sleduji a musím vám bohužel říct, že za posledních 8 let, kdy se tyto výzkumy dělají se Factum v odhadu od skutečnosti nelišil o více než 2%. Kdo nechápe co znamená většina ČSSD s komunisty, pak je třeba připomenout rok 1948, viz. následující obrázek.

2. červen 2006 - Pokračuj ve čtení 👉

Linksys má dva VoIP WiFi telefony: WIP300 a WIP330

Linksys přichází na trh (samozřejmě ten americký zatím) se dvěma VoIP telefony, jež se připojují skrze WiFi. Není to žádná novinka, s VoIP WiFi telefony se roztrhl tak pytel, že už se jim muselo začít nějak šikovné říkat, což má být VoWLAN - jako Voice over Wireless LAN. Jenže Linksys, to je něco trošičku jiného, než asijská rychlofabrička - Linksys má jméno a Cisco v zádech. Navíc potřebovalo ukázat něco, s čím by vytřelo zrak NetGearu, an nedávno představil VoWLAN telefon podporující Skype (ještě se neprodává). Linksys samozřejmě podporuje SIP.

23. květen 2006 - Pokračuj ve čtení 👉