PR T-Mobile jsou pěkné trubky

Hned musím předeslat, že řeč je o britském T-Mobile, ne o tom českém. Britský T-Mobile totiž se spuštěním služby web ‘n’ walk do jeho 3G HSDPA sítě prohlásil, že používání služeb instantních zpráv (IM jako ICQ, AIM atd) nebo VoIP je důvodem k rozvázání smlouvy:

21. květen 2006 - Pokračuj ve čtení 👉

Kde se dá volit ODS Mínus

Politice se chci vyhýbat, seč mohu. Jenže těžko to učinit ve volebním roce. Domů dorazily oficiální volební letáčky a já jsem je procházel. Zjednodušeně řečeno by se dalo říci, že bída a utrpení. Před chvílí jsem si dal trochu práce a ta jména z některých kandidátek jsem progoogloval (slovo progooglovat nahrazuje pomalu slovo prolustrovat, co? Co to bylo za tu firmu Lustr, nevíte někdo?). Ejhle, řada těch jmen má za sebou minimálně na místní úrovni ledasco zajímavého, s čím lze souhlasit. Jenže k čemu mi to je, když se ti lidé s jednoduchými a čitelnými myšlenkami nepropracovali do televize či novin, kde bych je na vteřinu zahlédl a udělal si samozřejmě nekompromisní a instantní názor?

21. květen 2006 - Pokračuj ve čtení 👉

Česká republika je WiFi velmoc

Noname píše: věta z nadpisu zní jako obehraná písnička, mnozí by namítali, že je to blbost, že to je jenom náš pohled "z vnitřku koule". Jenže teď pro to mám hezký důkaz. A to díky novému nástroji od Google - Google Trends. Ten srovnává počet hledání v čase a jako perličku ukazuje i regiony, kde se dané fráze vyhledávají nejčastěji, respektive kde tvoří největší podíl mezi vyhledávanými frázemi. Schválně si dejte hledat wifi resp. wi-fi.

Nástroj lze využít i k mnoha dalším účelům. Zajímá vás například, kde lidé nejvíce hledají práci? Nebo jestli google používají spíše voliči ODS nebo ČSSD. Když jsem takhle odbočil k politice a nezaměstnanosti a jsme pár dní před volbami, doporučuji graf vývoje nezaměstnanosti na Ministerstvu financí - mozkové cvičení, odhadněte podle grafu, kdy padla pravicová vláda. Ani se nedivím, že u kamarádovy IT personální agentury je taková poptávka po zaměstnání v Anglii, Irsku nebo Americe. Mimochodem, všimli jste si také korelace mezi českými povodněmi (1997/2002/2006) a význačnými politickými událostmi?

15. květen 2006 - Pokračuj ve čtení 👉

Potíže se spamem

Delší dobu jsou na Marigoldu potíže se spamem, které se už obávám označit za drobné. Dokud chodilo denně pár spamů do komentářů na web, dalo se to řešit ručně. Když to byly desítky, přestalo ruční řešení stačit a Noname do té srágory tvářící se jako redakční systém doinstaloval nějaké pluginy, které se snaží spamu v komentářích vzdorovat. Jde jim to docela slušně, ale i tak se denně (spíše nočně, hlavní nápor je v noci) dostane do komentářů tak desítka spamů. K čemu má plugin nastavení, že má vyhazovat komentáře, v nichž je více odkazů než jeden, jsem nepochopil, ale co naplat.

14. květen 2006 - Pokračuj ve čtení 👉

Tak si ty hodinky navrhněte sami, když jste tak chytří!

Tohle asi bude památná věta a podobnými větami, co se pamatuju, začínalo každé legendární dílo českého internetu. Pamětníci vědí. Takhle například Seznam přišel k prvnímu obchodnímu ředitelovi, když neznámý Marko Zekič napsal neznámému Ivo Lukačovičovi, že četl, že Seznam si vydělá peníze webdesignem a že by bylo lepší prodávat reklamu. Druhý zmíněný odepsal tomu prvně zmíněnému "Tak si ji zkus prodávat sám, když jsi tak chytrý" - a tak to začalo, to byl rok 1996.

30. duben 2006 - Pokračuj ve čtení 👉

Telekomunikace jsou těsně před další bublinou

O víkendu jsem trochu pracoval s tabulkami výkonu telco ekonomik. Anžto je duben, už byly updatované o celoroční výsledky za rok 2005. Telekomunikace utěšeně rostou. Zachtělo se mi oslavně křičet, jak se máme dobře. Jenže pak jsem si ty statistiky prošel hlouběji. Ne podle firem, podle zemí. Ale strukturálně. Podle segmentů, příjmů a výdajů na technologie. Už to bylo mnohem méně povzbudivé čtení. Následuje výklad, proč si myslím, že nás do tří let postihne další obrovské zemětřesení v telekomunikačním sektoru.

24. duben 2006 - Pokračuj ve čtení 👉

Velikonoční povídání o Šimonu Mágovi

Update: ego sum stultus. Úplně jsem zapoměl napsat, proč jsem tento článek vůbec smolil. Důvody jsou dva, oba publikačního charakteru. Ponejprv na počest vydání překladu apokryfního Evangelia podle Jidáše. Podle mne poměrně průlomového. Překlad je z koptštiny do en/fr/de - zkoušel jsem to přeložit do češtiny, ale došla mi chuť a baterka do notebooku. A druhá událost je vydání českého překladu knihy The Traveller - Poutník. Zatímco Jidášovo evangelium asi pravděpodobně bude nad vaši chuť se věnovat křesťanské gnosi, Poutníka si kupte a přečtěte. A neptejte se mne proč, to pochopíte, až ho dočtete.

17. duben 2006 - Pokračuj ve čtení 👉

Zrušit mobil: není to nereálné

Někdy se zasním nad tou dobou, kdy jsem neměl mobilní telefon, nebo alespoň kdy ho neměl každý kolem mne. Pamatujete si to? Když jste si dali schůzku "u koně" nebo "na pólu", tak byla akademická čtvrthodinka a kdo ji prošvihl, měl pech. Zavolat, že "je dopravní zácpa" nebylo možné. A tak se musel každý nějak vypořádat s tím, že v Praze je dopravní zácpa pořád a není to důvod výmluvy.

14. duben 2006 - Pokračuj ve čtení 👉

Tak nám Telecom opět zdražil (nejen) ADSL

Noname píše: Asi jste zaznamenali nové změny cen u Českého Telecomu. Nejpoužívanější tarif Telefon Standard zdražuje o 18,5 % na 403 Kč. Telefon Mini "jen" o 16% ze 199 na 237 Kč, ovšem zato ke každému hovoru (včetně volání s předvolbou operátora) musíte připlatit 5,95 Kč. Tarifikace je 120+60, Není přitom žádným tajemstvím, že průměrná doba hovoru je pod 2 minuty, fakticky tedy u tohoto tarifu dochází krom 16% zdražení také ke 300% zdražení hovorů.

7. duben 2006 - Pokračuj ve čtení 👉

Flotila Země je v prodeji

Flotila Země
Tak konečně. Moje knížečka Flotila Země (původně vycházející na pokračování na Bloguje.cz) je už na stáncích trafik. Takže pokud jste na ni čekali, je to jednoduché - najdete trafiku, kde prodávají časopis Pevnost, vezmete jeho dubnovou verzi (ode dneška v prodeji) s přílohou - a skrze fólii knížku už uvidíte. Za 119 Kč dostanete časopis aj knížku, za pár měsíců bude v prodeji knížka i samotná asi za 90 Kč, takže velký rozdíl to není.

5. duben 2006 - Pokračuj ve čtení 👉