Seznam – takový ho neznám

Ačkoliv služby Seznamu uznávám pro jejich jednoduchost a přehlednost jako skvělé pro začínající internetovce, sám jsem je přesně z toho důvodu nikdy moc nepoužíval. Za posledního třičtvrti roku se začla situace proklatě měnit. Nevím, jestli v Seznamu dostal někdo tvůrčí erekci, nebo padáka - je mi to jedno. Ale ta změna je hodně vidět.

3. duben 2006 - Pokračuj ve čtení 👉

Elegie evropské technoesoteriky

Zavítal k nám minulý víkend Ditin dědeček. Pro mne jsou to vzácné chvíle (žije v cizině), protože ačkoliv dědeček tvrdí, že tomuhle světu už vůbec nerozumí, není to tak docela pravda - jsou věci, kterým rozumí zatraceně dobře a proklatě jasně mu to myslí, ne nadarmo byl ministrem kultury. Možná si ode mne nechá vysvětlit, co je to Google, ale kdybych tomu kolem sebe nerozuměl tak, jako on, výskal bych si. I tentokrát jsem se nechal postrčit. Mluvili jsme o výstavě Karel IV. a připomenul mi jinou výstavu, o které jsem do téhle doby nepřemýšlel. Je v Budapešti a na téma Zikmund. Ano, Karlův synáček, liška ryšavá, národem proklínaná za zpopelnění Jana Husa. Výstava jej představuje jako nositele uherské státnosti, kultury a rozmachu. Po pravdě řečeno, zcela právem. A Ditin dědeček na to poznamenal větu, kterou stojí za to si zapamatovat: „Dějiny bychom se měli učit z učebnic našich sousedů.“

1. duben 2006 - Pokračuj ve čtení 👉

Google nepodlehl Paroubkovi, má je vina

Smazal jsem článek Google přeci jen povolil Paroubkovu tlaku na namyšleného burana. Google nepovolil, ukázalo se, že inzeráty se kontrolují rutinně a prostě ho smázli, aniž by Paroubek toto objednával. Omlouvám se všem, nevěděl jsem, že to Google kontroluje, stalo se mi to poprvé. Má je vina. Člověk nemá psát články hned, když je naštván, ale vychladnout.

23. březen 2006 - Pokračuj ve čtení 👉

Ulítávám si na Wiki

V poslední době jsem se dostal k několika zajímavým utilitkám, jimž jsem prakticky propadl. Tak především jsem si instaloval jako widget Ta-Da list, což je takový hezký a jednoduchý úkolovník. Funguje i webově, ale příjemným základem je právě ten widget. Widget je vůbec chytrá Mac vychytávka (nějak fungující prý i na Windows XP, ale to jsem nezkoušel). Ta-Da list doporučím ještě z jednoho důvodu: funguje i přes RSS, takže všechny své úkoly můžete sledovat i ve čtečce.

18. březen 2006 - Pokračuj ve čtení 👉

Nové Mapy – zkáza pro vývojáře a weby

Noname píše: Seznam má nové mapy.cz. Jsou po všech stránkách lepší kromě snad jediné - spuštěním nové verze přestalo fungovat původní Mapy API. Vy všichni, kteří jste to využívali na stránkách nebo ve vašich aplikacích tak máte smůlu - Seznam se na vás bez předchozího upozornění vykašlal a vaše aplikace již nefungují, vaše stránky jsou zpraseny. Sezname, děkujeme!

17. březen 2006 - Pokračuj ve čtení 👉

Obecní samoobsluha – potraviny zdarma

Noname píše: diskuse na téma obecní samoobsluhy se krásně rozjela, děkuji vám. Jak mnozí z vás pochopili, je to analogie k obecnímu internetu. Obce bez obchodu i internetu jsou méně populární, stárnou, hůř se tam pracuje, jsou tam levnější pozemky... a starosta, který prosadí to či ono získá volební body. V podstatě na každé "proč" a "jak" obecního internetu existuje ekvivalent v obecním obchodě (hospodě, kadeřnictví...) a řešení se tedy dají zaměňovat.

15. březen 2006 - Pokračuj ve čtení 👉

Broadband Monday – ušetřete 500 Kč

Noname píše: V pondělí se koná první ze seriálu akcí, věnovaných vysokorychlostnímu internetu, pod patronací Tuesday Business Network. Více informací se dočtete na webu Internet Pro Všechny. Podařilo se mi pro několik z vás zajistit vstup zdarma, počet míst je ale omezen, jestli máte vážný zájem se účastnit, pošlete mi e-mail a napište i důvod "proč" se chcete účastnit (nechci zbytečně plýtvat). Do předmětu napište třeba Broadband Monday - Marigold.

14. březen 2006 - Pokračuj ve čtení 👉

Obecní internet – PROČ?

Noname píše: Minulý týden jsme tu ve dvou článcích (Jaký je váš názor na obecní internet zdarma a Obecní internet - vaše návrhy) otevřeli diskusi na téma obecního internetu. Přiznám se, byl to ode mě takový podlý tah, čekal jsem, až se někdo zeptá na jeden klíčový bod "proč vlastně obecní internet", až konečně pod druhým článkem tak učinil Pavel a byl za to veřejně před nastoupenou jednotkou pochválen ;-).

13. březen 2006 - Pokračuj ve čtení 👉

Ta hudba nešla ukrást, protože ji dávali zadarmo

Občas musím řešit specifické problémy. Tentokrát jím byla ukolébavka pro Sofii. Jednu dobrou a méně známou znám, tak když dávám Sofii spát, tak ji zpívám. Zabírá to dokonale, u druhé sloky Sofie drží oči zavřené, abych už přestal a vypadl. Jenže se ukázalo, že si slova nepamatuju přesně. Tradičně jsem to řešil tak, že jsem si je domýšlel, jenže to už se mi v ukolébavce hromadili mrtví, přízraky a zombíci.

10. březen 2006 - Pokračuj ve čtení 👉

Prosba – znáte zrakově postiženého internetového uživatele?

Noname píše: Mám prosbu - znáte nějakého zrakově postiženého internetového uživatele? Zajímalo by mě JAK čte internet, resp. jaké jsou možnosti. Tj. jestli je dostatečná např. zabudovaná hlasová podpora ve windows, případně Opera Voice, nebo jestli musí používat nějaké specializované hlasové čtečky. Děkuji a omlouvám se za obtěžování ostatních, důvod možná brzy vysvětlím.

9. březen 2006 - Pokračuj ve čtení 👉