Jaký je váš názor na „obecní“ internet (zdarma)?

Noname píše: Kauza projektu "Internet zdarma" Hlavního města Prahy rozpotala vlnu podobných projektů, mnoho obcí se tím nyní prezentuje na venek, zjevně za účelem zvýšit popularitu svých starostů před nadcházejícími volbami, a nebo prostě jen proto, že jim to přijde hezké, ale jaksi se tím hlouběji nezabývali a nebo tomu ani tolik nerozumí (ostatně - proč by měli rozumět všemu).

8. březen 2006 - Pokračuj ve čtení 👉

Flotila Země vyjde v dubnu

Práce na knize pokročily tak daleko, že už se její existence dá oficiálně potvrdit. Kniha vyjde v dubnu 2006, nicméně pozor. Malá finta. Knihu vydává Wolf Publishing a toto nakladatelství vydává knihy primárně jako přílohu časopisu Pevnost. Takže zájemci o knižní vydání Flotily v dubnu budou muset knihu zakoupit i s Pevností. Jeslti vás to potěší, tak až později přijde kniha do volného prodeje, bude zhruba stejně drahá, jako bez časáku :)

21. únor 2006 - Pokračuj ve čtení 👉

Tak už na cestě domů

Už jsme na cestě domů. Petr moudře vybral let s odletem v 7 hodin ráno z Barcelony, který musel být tak alespoň o dvě stovky levnější než další let už v únosnou denní dobu. Jenže Petr neletí, takže mu nemůžeme nadávat a navíc za mne clí zásilku hodinek, takže vlastně je to od něj hezké, já bych s celníkem mohl jednat jen velmi obtížně. Stejně by mne zajímalo, jak to nakonec dopadne, protože se ukázalo, že hodinky se proclí podle materiálu, z něhož je řemínek. Jenže já jsem samozřejmě objednal modely z materiálu, který v tabulkách není...

16. únor 2006 - Pokračuj ve čtení 👉

UMA a FMC. Učte se nová buzzwords

Tyhle dvě zkratky jsou na 3gsm skloňována ve všech pádech a který výrobce si až tady povšiml trendu, utíkal rychle do copy centra natisknout pár slide jako že je taky In. Já jsem si přečetl článek o Uma na mobilmanii a upřímně mne překvapil, protože jsem tu asi viděl něco jiného. O co tedy jde?

15. únor 2006 - Pokračuj ve čtení 👉

Tak jsem si vyzkousel HSDPA

Na vystavisti jsem ukoristil neci notebook IBM vybavenz kartou Globe Trotter s podporou HSDPA. A protoze tu ma Qualcomm spolu s Vodafone rozchozenou implementaci HSDPA, tu jsou prvni vysledky ze speedtest.cz: download rychlost: 1 107 kb/s (138,3 kB/s) a upload rychlost: 113 kb/s (14,1 kB/s). Ping na Google.com se pohybuje dost vysoko, kolem 120 az 200 ms, ale je nas tu na tom HSDPA fakt hodne, protoze po pondelnim vypadku site jej pouzivaji i vsici novinari na mistnich masinach.

14. únor 2006 - Pokračuj ve čtení 👉

Steve Ballmer má svoji show

"Jsem tu nováček, ale vy mne asi znáte. Minimálně jste mne viděli tancovat na tom videu na internetu a křičet, že miluju Microsoft. Ale já taky miluju telekomunikační průmysl." tak začal Steve Ballmer svoji show na kongresu. A přihlíží mu naprosto narvaný sál, lidi sedí i na schodech v uličce.

14. únor 2006 - Pokračuj ve čtení 👉

Skype představil Pocket PC 2.0

Zapomněl jsem to napsat přímo z tiskové konference, ale skype má novou verzi pro Pocket PC 2.0. Ptal jsem se na verzi pro Symbian. Pořád se na ní pracuje, ale nemá vysokou prioritu, protože se očekává málo uživatelů...

14. únor 2006 - Pokračuj ve čtení 👉

Šéf China Mobile: trh s mobilní hudbou předstihl tradiční prodej

Na kongresu právě běží keynotes a já sedím na setkání šéfů Vodafone, Telefonica a China Mobile. Arun Sarin si dneska silná prohlášení odpustil, zato Wang Jianzhou z China Mobile do toho šel ostře, když prohlásil, že v Číně předstihla mobilní hudba tradiční prodej. Jako příklad uvedl prodejnost místního hitu, který se na Cd dostal ztěží přes milion kusů, zatímco online stažení za půl roku šlo přes 15 miliónů. V sále se strhl potlesk. Abych nekřivdil Arunovi, v průběhu psaní téhle zprávy stihl v diskusi k hsdpa prohlásit, že si myslí, že význam WIMaxu nebude nijak velký a lidé budou spíše používat Hsdpa. Jestli operátoři nebudou pitomí, tak plošně má pravdu. Jinak ranní zprávy z kongresu: je tu narváno ještě více, než včera. Na keynotes se skoro nedalo dostat, ačkoliv sál je dost velký. A to tu odpoledne bude Steve Ballmer a snad se na něj protlačíme.

14. únor 2006 - Pokračuj ve čtení 👉

Kniha: Šíření vln v zástavbě

Noname píše: Právě se mi dostala do rukou knižní novinka z nakladatelství BEN: Šíření vln v zástavbě - modely pro plánování mobilních rádiových systémů. Detaily někdy později, ať tu nenarušuji Patrickovo aktuální zpravodajství, rozhodně je to ale nutnost v knihovně každého bezdrátového ISP či technického pracovníka mobilního operátora. Přitelkyni tuto knihu nekupujte (leda by studovala Matfyz či FEL).

14. únor 2006 - Pokračuj ve čtení 👉

Další operátor zradil a paktuje se Skype

A je to tady. Právě běží tiskovka Skype, přišli jsme mírně pozdě kvůli tomu, že jsme potkali cestou známé. A Skype právě oznámil, že ho bude doporučovat a používat i 3 tedy síť Hutchisonu. To je velmi vyzname, je to největší evropská UMTS síť. Christian Salbain z Hutchisonu prohlásil, že Skype je jedna z věcí, proč si lidé pořizují nebo budou pořizovat 3G služby. Jde samozřejmě hlavně o podporu Skype ve Windows Mobile telefonech, zatím to nevypadá na nic jiného, než jen uznání oficiální podpory.

14. únor 2006 - Pokračuj ve čtení 👉