Jagg.cz – záložky ulož, sdílej, najdi

Jednu radost si udělám ještě nyní – službou Jagg.cz určenou ke sdílení záložek. Kdo znáte del.icio.us, asi budete doma. Opravdu, český to klon del.icio.us, alespoň jeho starší verze, ta nová, nahozená o víkendu, mi toliko k srdci nepřirostla. A s jednou novinkou, kterou vzor nemá – možnost některé bookmarky nastavit jako privátní a nebo sdílené jen s přáteli.

21. srpen 2006 - Pokračuj ve čtení 👉

Jaké služby byste čekali od České pošty?

Nedávno jsem mazal spam pod článkem věnovaným službám České pošty. A vzpomněl jsem si na hezkou novou aplikaci této instituce doschranky.cz, v níž mám maličko (vážně maličko - více Wirenode) prsty. A na to, že pošta se snaží – elektronizovat se, jít s dobou. Jenže jako každá posta neví, kam se zhruba tak má snažit.

16. srpen 2006 - Pokračuj ve čtení 👉

Když IM klient, tak se podívejte na QIP

V posledních pár dnech jsem dostal nebývale dotazů na Mirandu, kecálka instant messagingu - alternativu k ICQ, samozřejmě s podporou ICQ. Nejdříve jsem nevěděl, odkud vítr fouká a došlo mi to až později - má to být ten zaručeně nejlepší IM program v tomto universu. Jistě, že není - či spíše, jak pro koho.

6. srpen 2006 - Pokračuj ve čtení 👉

Vodafone zrušil 3G a přišel o zákazníka

Jmenovitě o mne. Byl jsem u Oskara a později u Vodafone nějakých pět let s průměrnou útratou kolem dvou tisícovek měsíčně. Celou dobu jsem se ujišťoval, že ty ceny ospravedlňují to, že nedostanu ani pitomý dotovaný telefon levněji (Vodafone nebere v potaz vaši útratu, ale tarif, který jsem měl vždy nízký, protože používám hlavně SMS, roaming a data). Jestli mne něco štvalo, tak trvalé zaostávání Vodafone v progresivních službách, zejména v těch datech.

3. srpen 2006 - Pokračuj ve čtení 👉

Mozy.com – 2GB zdarma pro online zálohy

Hezkou zálohovací službu jsem právě našel. Jmenuje se Mozy a nabízí zálohování Windows XP na síťový disk přes internet - samozřejmě na disk provozovatele. 2GB prostoru jsou zdarma, za další platíte - 5GB vyjde na dva doláče měsíčně, což je dnes nejlevnější záležitost široko daleko.

28. červenec 2006 - Pokračuj ve čtení 👉

WiFi není mrtvé

V poslední době jsem proputoval pár konferencí, na nichž hlahol šel coby jeden hlas, že WiFi mrtvo jest a není nad spásu v podobě ADSL, případně fajbrtuhoum. I připadal jsem si jak Ježíš, an přišedše do chrámu, zpřevracel stoly penězoměnců a tak je připravil o jejich lehký výdělek. V mém případě jsem sice nepřevracel stoly, ale naruby mínění diváků v sále, když jsem pochmurným hlasem pravil, že na ADSL je koncovým uživatelům sympatický jedině Kraus, ale že z průzkumů, jichž mám já v ruce, pořídiv je pro našeho klienta osobně, mi plynou zlé zprávy. ADSL je považováno za vydřidušskou službu nevalné kvality a pochybného poskytovatele.

20. červenec 2006 - Pokračuj ve čtení 👉

Hledá se kolega-programátor pro vývoj streaming-videozázraku

Nerad to dělám, ale pro vlastní blaho je to potřeba: hledá se schopný Javista pro opravdu zajímavý a slušně proinvestovaný projekt projekt online videa. Ještě, než se případný zájemce začte do standardního inzerátu, bych připomněl z mého pohledu hlavní devizu téhle práce: dost zajímavá věc unikátní i v celosvětovém měřítku a navíc s velmi zajímavými lidmi okolo.

13. červenec 2006 - Pokračuj ve čtení 👉

Bude Linkuj.cz českým Diggem?

Digg.com je takový zvláštní server. Já ho zahrnuju pod socioware, což asi nikomu nic moc neřekne. Socioware je můj miláček z pragmatického důvodu, protože si s ním rozsáhle hraju. Pokud jste Digg.com neviděli, je dobré se podívat, zbytečno vysvětlovat. Zjednodušeně řečeno je to doporučování zajímavých článků jinými lidmi právě vám. Hodně zjednodušeně.

11. červenec 2006 - Pokračuj ve čtení 👉

Telefonika Nula Dva či jak se to…

Těžko byste v českých telekomunikacích našli jiné lepší jméno, na které lze lépe svorně nadávat, než Český Telecom. Kdysi jsem soudil, že jakýkoliv svéprávný kupec našeho inkumbenta firmu nutně přejmenuje. I stalo se tak.

10. červenec 2006 - Pokračuj ve čtení 👉

Kdo tu provozuje broadband

Pro projekt, jenž připravujeme na podzim tohoto roku, řeším drobný problém. Kdo v Česku provozuje broadband pro rezidenční trh? Nejdříve definice: broadbandem rozumím přípoku nad 512 Kb/s (včetně) se stabilními kvalitativními ukazateli, tedy bez zásadního kolísání této rychlosti, s velkým rozptylem/jitterem atd. To tedy nutně nevyřazuje dobře navržené WiFi sítě, kde WiFi je jen koncovou technologií.

6. červenec 2006 - Pokračuj ve čtení 👉

VoIP bezdrátově je dneska také DECT

Delší dobu přemýšlím o tom, že bych chtěl mít doma bezdrátový telefon napojený na VoIP. Asi nejsem sám, pro koho telefon znamená především utržené sluchátko a vylézat do pracovny, kde v současné době náš drátový VoIP telefon dlí, se mi nechce kvůli takové maličkosti, že chci zavolat do číny na rohu a objednat jídlo. Zavolám za pětkrát vyšší cenu z mobilu. Jenže pohodlně.

3. červenec 2006 - Pokračuj ve čtení 👉

Placení přes Google Checkout je zde

Google dnes spustil svoji verzi elektronické peněženky. Jmenuje se Google Checkout a funguje jednoduše. Jako kupující si registrujete platební kartu a Google ji pro obchodníka zinkasuje, aniž byste museli svoje data o kartě dávat obchodníkovi. Data jsou uložena u Google, takže musíte věřit jen Google, ne každému obchodníkovi.

29. červen 2006 - Pokračuj ve čtení 👉

Hodina pyšných otců

Vanda

Včera ráno mi zavolala Vanda, nejstarší dcera. Aby se pochlubila. Právě přinesla vysvědčení ze školy, své první celoroční vysvědčení, to pololetní se nepočítá. Samé jedničky. To je ten nejlepší moment pro pyšného otce, aby zvěstoval světu tento úspěch…

29. červen 2006 - Pokračuj ve čtení 👉