DivX business

Je zajímavé, jak se člověku otevírají naprosto jiné souvislosti s tím, jak mírně změní úhel pohledu. Dříve jsem se díval na video z pohledu mobilu. Teď, když na mobily, tak z pohledu videa. A zaujal mne obchodní model DivX.
10. prosinec 2006 - Pokračuj ve čtení 👉

Když dnešnímu způsobu distribuce hudby zvoní hrana

Psáno pro sobotní Lidové noviny: Odvod poplatků ze záznamových médií a tiskáren přináší zajímavý problém. I pokud si nekupujete žádnou hudbu a používáte například CD k archivaci dat nebo tiskárnu k tisku vaší obchodní korespondence, platíte kolektivním správcům autorských poplatků. Za díla, která nespravují. Protože jsou vaše.
8. prosinec 2006 - Pokračuj ve čtení 👉

Jak volat z Google Talku či MSN do telefonní sítě. A taky opačně a i z mobilu

Z Google Talku lze telefonovat zatím pouze mezi klienty, nikoliv do telefonní sítě. Minimálně oficiálně. Našel jsem ale zajímavou neoficiální možnost nazvanou GTalk2VoIP. Jednoduše si mezi kontakty v GTalku přidáte kontakt této služby (zadáte email) nebo službu necháte napsat vám a autorizujete ji. Pak stačí této službě napsat textově CALL a číslo, kam chcete volat, ona vám napíše informace o ceně hovoru a že máte akceptovat příchozí hovor. A přijde vám hovor - a propojí vás s protistranou. Hezké využití GTalk otevřenosti :)
26. listopad 2006 - Pokračuj ve čtení 👉

Peprnet.cz a projekty BBF vůbec

**Noname píše:** jak asi všichni víte, byl jsem člen odborné komise při Ministerstvu Informatiky známém jako Fórum pro vysokorychlostní Internet či Broadband Fórum (BBF). Obrátil se na mě proto teď Dan Dočekal, který psal "článek o Peprnet.cz":http://digiweb.ihned.cz/c6-10053280-19807110-i00000_d-peprnet-cz-bulvar-za-5-2-milionu resp. "o porušování autorského zákona u Peprnet.cz":http://digiweb.ihned.cz/c6-10053280-19808850-i00000_d-maji-miliony-a-porusuji-autorsky-zakon (Peprnet.cz je jeden z projektů, které dotaci dostali) > Dobré ráno,
22. listopad 2006 - Pokračuj ve čtení 👉

Jaký způsob komentování vám vyhovuje?

**Noname píše:** zkusil jsem nainstalovat plugin pro "threaded" komentáře, tj. odpovídáte-li na něčí komentář, ten váš je odsazený přímo pod původním komentářem. Jenže nevím, jestli to vůbec někdo chce. Takže zkouším ještě jeden plugin - anketku
15. listopad 2006 - Pokračuj ve čtení 👉

WiMax má v Česku přes 3000 uživatelů

Nemám rád tiskové zprávy, většinou je to seno na seno, ale tuhle od Inteleku jsem si přečetl s chutí. Ačkoliv zásadní informace z ní je ta, co je obsažena v nadpisu. Intelek totiž oznámil, že prodal tři stovky základnových stanic WiMax a tři tisíce koncových zařízení. Vzhledem k tomu, že Intelek má téměř stoprocentní podíl na trhu WiMaxu u nás, to také obnáší počet uživatelů WiMaxu u nás. Výrobky firem, které Intelek nezastupuje, se k nám dostaly spíše jen pro nejrůznější trialy a používají se minimálně. Alespoň zatím. Takže se dostáváme k číslu 80 provozovatelů WiMax sítí, většinou striktně regionálních.
9. listopad 2006 - Pokračuj ve čtení 👉

Seznam.cz a RSS – jak to zpracovat?

**Noname píše:** omlouvám se za dotaz, ale je tu mnoho znalých lidí, kteří možná znají odpověď na jeden problém - Seznam.cz umožňuje přidat si na homepage RSS zdroje, mezi pár vyvolenými servery, které jsou nabízeny standardně je dokonce i Marigold.cz. Problém je, že po migraci Seznam odmítá nové RSS akceptovat, ukazuje stále staré články. Přitom původní adresy na RSS zdroje jsou funkční (mod rewrite).
9. listopad 2006 - Pokračuj ve čtení 👉