Lekce pro telco průmysl: Apple a jeho iPhone

Apple iPhone Steve Jobs představil před pár dny nový Apple produkt nazvaný proti všem očekávání a po všech očekáváních iPhone. Akcie Apple ihned posílily o tři dolary, komentátoři se mohou přetrhnout v názorech, zda heslo provázející Apple iPhone "redefining mobile phones" je nadsazené nebo nevystihující.
20. leden 2007 - Pokračuj ve čtení 👉

V krátkosti: statistika, WiFi v Praze a iPhone

**Noname píše:** jen v krátkosti - zajímá-li vás rozšiřování broadbandu v ČR a ve světě, koukněte na "aktuální článek Míly Sovy na Internet Pro Všechny":http://www.internetprovsechny.cz/clanek.php?cid=181, opět čerpá ze spolupráce s agenturou Point-Topic. Na můj vkus to vidí možná trochu černě, samozřejmě že ADSL u nás ještě stále značně pokulhává, celkový počet broadband přípojek ale podle mého průměrný evropský trend kopíruje a letos se pravděpodobně dočkáme "normalizace" trhu s připojením k internetu.
19. leden 2007 - Pokračuj ve čtení 👉

The Venice Project je nově Joost

Věděl se od počátku, že The Venice Project se nebude takto jmenovat definitivně. Benátský projekt se dneska oficiálně přejmenoval a jeho nové a sexy jméno je Joost. Nic jiného se zatím nemění, projektu se účastní testeři (třeba já), běžní uživatelé k němu přístup zatím nemají. Jasně, změnila se grafika webu, jestli vás to zaujme.
16. leden 2007 - Pokračuj ve čtení 👉

Arctos NATO Felduhr

Tradice výroby hodinek německé značky Arctos se datuje od roku 1923. V tomto roce v centru německé hodinářské a šperkařské výroby v Pforzheimu založili Philipp Weber a Jakob Aeschbach podnik „Arctos Uhrenfabrik“ na výrobu hodinek zpočátku pod názvem „Weber & Aeschbach“, později pod značkou Arctos. V roce 1928 už vyráběli 260 strojků pro kapesní […]

8. leden 2007 - Pokračuj ve čtení 👉

Čtečky elektronických knih, ebook readery v roce 2007

Pomalu každý rok to v oblasti elektronických knih vypadá na to, že už-už přijde průlom. Jenže pak to nějak vyšumí do ztracena a původně nadějný projekt se odpíská či posune. Jednou za čas si jdu osvěžit svůj přehled o oblasti elektronických knih, protože mne zajímá a považuju ji za perspektivní do budoucna, ale v současnosti za mrtvý trh.
4. leden 2007 - Pokračuj ve čtení 👉

Picasaweb si konečně můžete zaplatit

Nikdy jsem nepřišel na chuť Flickeru pro skladování fotek. Když Google spustil Picasaweb, zalíbil se mi promptně ten. A ještě více v momentě, kdy Google přidal možnost uploadu z iPhoto (Picasa je jediná Windows aplikace, která mi přijde lepší, než Mac aplikace), nebylo co řešit.
29. prosinec 2006 - Pokračuj ve čtení 👉

Stream TV beta odstartovala

Stram TV včera večer odstartovalo. Dvorní astrolog propočítal postavení hvězd, dvorní technici update DNS a tak je termín otevření ochutnávky pro veřejnost symbolický: 21.12. (dneska) ve 21 hodin, 12 minut. Teď se jděte podívat na www.stream.cz.
21. prosinec 2006 - Pokračuj ve čtení 👉

(Nejenom) školy nemají na Internet

Noname píše: Jak si můžete přečíst třeba na Jankově blogu nebo na iDnesu, školy teď mají velký problém - kromě mnoha jiných věcí, nový rozpočet nepočítá nově s dotacemi na státní a informační politiku ve vzdělávání (SIPVZ), tedy s penězi na připojení škol a tak dále. Možná trochu píchnu do vosího hnízda, ale mám k tomu trochu "alternativní pohled".
20. prosinec 2006 - Pokračuj ve čtení 👉

Poděkování

Noname píše: nejdříve jsem neměl čas a pak jsme na to ve spěchu zapomněl - předně děkuji velice nethostingu Nethost za skvělý, rychlý a bezproblémový přechod na jejich servery, který probíhal při změně CMS na Marigoldu. Nebyla to vůbec prkotina - na jednom serveru bylo zároveň provázáno 9 dalších webů a služeb a některé musely zůstat, všechny ostatní bylo nutné překódovat na utf-8, protože původní databáze byla blbě kódována, na začátku jsem potřeboval udělat dočasnou doménu, aby byl přechod co nejplynulejší atd.
14. prosinec 2006 - Pokračuj ve čtení 👉