Joost i pro Mac (jen intelovského)

Včera Joost vydal betaverzi svého P2P distribučního programu pro televizní vysílání a video on demand na Mac OS X platformu. Vtipné je, že to není Universal Binary, alespoň to joosťáci výslovně uvádějí. Takže to funguje jen na Intel Macovi.

19. únor 2007 - Pokračuj ve čtení 👉

MobilKom nabírá lidi, holt to myslí vážně

Nejnovější U-fon na telekomunikačním trhu to asi vážně myslí vážně. MobilKom a.s. nabírá v posledních třech měsících spousty lidí a dochází k řadě přestupů a posunů. Vzhledem k tomu, že situace v bývalém Eurotelu je turbulentní a v T-Mobile vládne tuhá disciplína, nelze se některým přestupům divit. Je zajímavé, že podle osobních referencí mi momentálně vychází jako top zaměstavatel mezi velkými českými telco firmami Vodafone (to jen tak na okraj). Na druhou stranu lidi na vyšší pozice zřejmě najímají personální agentury, takže není úplně zřetelné, co jsou pozice v MobilKomu.
16. únor 2007 - Pokračuj ve čtení 👉

AdBrite a experimenty s videoreklamou

Byl jsem zvědavý, kdy se objeví první volně dostupné systémy pro videoreklamu na internetu. Zatímco na českém trhu je videoreklama tak v plenkách, že pro ni žádný funkční systém neexistuje ani za peníze, natož zadarmo, trh nadnárodní už má i ten zadarmo systém. Jmenuje se AdBrite a video nebylo jeho hlavní náplní. Ve skutečnosti je to systém pro zprostředkování inzerce mezi vydavateli a inzerenty s tím, že on celou věc obchodně zprostředkovává a technicky odbaví. Obojí zcela automaticky. Je sice zaměřený primárně na anglofilní web, ale funguje i pro jiné jazyky, pokud angličtinu skousnete.

16. únor 2007 - Pokračuj ve čtení 👉

MobilKom síť bude možná U-fon

Na Lupě se podívali do databáze Úřadu průmyslového vlastnictví, copak si zajímavého registrovala firma MobilKom - v souvislosti s přípravou své mobilní sítě. A vida, mají hned tři značky přihlášené od 12.2.2007: U-fon, U : fon a Ufon.
14. únor 2007 - Pokračuj ve čtení 👉

Co v Praze vybrat za mobilní data a jaké HSDPA?

Potřeboval bych mírně načerpat praktických zkušeností od ostatních. V poslední době mám potřebu stále více se připojovat mobilně z běžného počítače typu notebook/UMPC na OS Windows i MacOS. Zatím se připojuju přes Nokia 6680 a 3G síť Eurotelu/O2. Jenže telefon mi už umírá a kouše se mi, takže žádný luxus. Proto přemýšlím o upgrade. Co byste doporučili vybrat?
13. únor 2007 - Pokračuj ve čtení 👉

Neklid na DRM frontě

Dlouho jsem toho názoru, že DRM jakožto filosofie ochrany digitální hudby, je na houby. Že hudbě spíše škodí, než prospívá. Například tím, že trestá toho nepravého: vždycky komplikuje život legálnímu majiteli spíše, než pirátovi, pokud přistoupíme na terminologii nahrávacích koncernů.
12. únor 2007 - Pokračuj ve čtení 👉

Čo si také predstavítě pod pojmom „mobilný operátor“, Kefalín?

Tohle je zatraceně dobrá otázka. Mobilních operátorů už máme tolik druhů a poddruhů, že už jsme si na ně museli zavést hromadu zkratek a štěstí mají ti, kdo ve zkratkách neztratili přehled. Pokud jste well informed, asi víte, že MVNO je „virtuální mobilní operátor“, pokud v businessu nějakou dobu hákujete, tak už jste možná došli až k termínu MVNE, tedy k Inicializátorovi virtuálního operátora (zatím nejlepší český překlad, co mi přišel na mysl). Není vám to povědomé? Buďte v klidu, i Wikipedia zná tenhle výraz necelý rok a má ho jen v anglickém, německém a francouzském překladu, což znamená, že je to dost hot termín.
7. únor 2007 - Pokračuj ve čtení 👉

Praha dotaci z EU na bezdrátový internet nedostane, ale …

**Noname píše:** pro ty z vás, kteří nepoužívají RSS čtečku, nebo v ní nemají "RSS kanál Internetu Pro Všechny":http://internetprovsechny.cz/rss.xml mám "novinku na webu Internet Pro Všechny - Praha nedostane dotaci z fondů EU na jejich projekt Bezdrátová Praha":http://internetprovsechny.cz/blesk.php?cbl=258. Ale nejásejte předčasně, Praha chce totiž celý projekt zafinancovat sama((čti z našich daní)) i přes všechna existující zamítavá stanoviska, a co více, **zvažuje jeho rožšíření na celou Prahu**. Více informací viz zmíněná bleskovka.
1. únor 2007 - Pokračuj ve čtení 👉

Proud member of Czech Internet Stupids Group

Občas natrefím na vtipné věci. Například nově jsem narazil na Dvoranu slávy hlupáků českého internetu. Mám tu čest být na druhém místě. Má hruď se dme pýchou a kvačím vám toto štěstí zvěstovati, neboť jsem se zařadil po bok takových lidí, jako je František Fuka nebo Adam Javůrek. Proč jsem pyšný? Inu, kdysi jsem se svého moudrého dědy Františka ptal, jestli mu dneska nevadí, že byl komunista.
28. leden 2007 - Pokračuj ve čtení 👉