WiFi či 5 GHz – bezdrátové připojení přehledně na mapě pokrytí

**Noname píše:** musím se pochlubit svou prací, kterou jsem v poslední době dělal, omlouvám se předem za mírně reklamní charakter článku. Vytvářel jsem dva weby pro služby bezdrátového připojení k Internetu. První je obecně známá, ostatně je to asi jedna ze 3 nejpoužívanějších komerčních WiFi sítí v České Republice - "WIA WiFi":http://wifi.wia.cz.
3. listopad 2006 - Pokračuj ve čtení 👉

Betaverze nového Marigolda

Správný web má být pořád beta, má se na něm stále něco dít a ideálně má být co nejvíce rozbořený. NoName zdárně dokončil transporty potřebných dat z Blog:CMS/Nucleusu do Wordpressu, jak vidno na new.marigold.cz. Tím ale legrace nekončí, ba právě naopak.
1. listopad 2006 - Pokračuj ve čtení 👉

Krleš WordPress

Noname píše: Tak Patrick v mailu odsouhlasil přechod na WordPress, budoucnost ukáže, jestli to bude jen dočasné řešení problémů se zastaralým systémem a spamy, nebo jestli se z toho podaří vyvinout životaschopný systém pro Patrickovy plány a názory. Takže až budu mít hoďku čas (což bude doufám nejpozději příští týden), tak to tu převedu na WordPress nebo na WordPress MU, musím si nejdřív MU nainstalovat a zjistit rozdíly, jestli na to co Patrick chce není lepší klasický WP s nějakými pluginy.

27. říjen 2006 - Pokračuj ve čtení 👉

Budoucnost veletrhů

Noname píše: Měl bych dotaz na všechny zde přítomné zástupce IT/Telco firem. Situace: Představte si nový veletrh ala Invex, ovšem v Praze a prezentace by nestála 4 tisíce metr, ale řekněme 500 Kč/metr.

16. říjen 2006 - Pokračuj ve čtení 👉

PayPal už rozumí české měně

Včera pozdě v noci se PayPal stal plnohodnotným platebním systémem pro český internet. Po možnosti peníze přijímat totiž přidal i možnost pracovat s českou korunou (a pár dalšími měnami). Do té doby mohly převody probíhat v eurech, dolarech a pár dalších měnách.

13. říjen 2006 - Pokračuj ve čtení 👉

Invex skončil

Noname píše: před pár lety by to jistě byla informace týkající se mnoha lidí v IT/Telco, nyní už to asi zas tak moc lidí nezajímá. Jak už jsem psal, sám jsem byl na stánku IP telefonie SIPY a jsem spíše spokojen. Objem dojednaných obchodů několikrát překročil plány a akce tak nebude prodělečná. Ovšem mnoho firem jiště tak spokojeno nebude a já se jim nedivím.

13. říjen 2006 - Pokračuj ve čtení 👉

Zatím žádné detaily

Je mi líto, ale presentace na Broadband Monday byla pro nějakou dobu jedinou závažnější informaci, kterou dáme k projektu Streamu. Informace ani nebudeme opakovat, takže kdo nebyl na Broadband Monday, ten se to dozví až s oficiálním představením nebo od těch, co tam byli.

11. říjen 2006 - Pokračuj ve čtení 👉

Ztracené procesory, požární poplach a další bojovky z instalace serverů

Vreco píše: Když nám do Opatovické dorazilo osmnáct nových našlapaných černo-modrých skříní od IBM v objemově cca 10x větších obalech, netušili jsme, že netrpělivě očekávaný okamžik se změní ve dvoudenní bojovku. Ačkoliv náklaďák přepravní společnosti se do Opatovické vměstnal, palety jasně naznačily, abychom nepočítali s tím, že by prošly dveřmi. Přemluvili jsme tedy notně přinasraného řidiče (po telefonu jsem ho mírně odbyl s tím, že nevím, proč by kvůli pár serverům byl potřeba vysokozdvižný vozík a ať vydrží minutu, že zrovna zatáčím do Opatovické), aby nám servery transportoval do TTC, které je naší první a do budoucna primární serverovou lokalitou. Přiznávám, faux pas s náklaďákem v centru Prahy byla naše chyba, předtím jsme servery kupovali po 1-2 kusech dle potřeby a z IBM nám je vozili Oktávkou, takže nás nenapadlo, že tentokrát toho budou rovnou dvě palety.

6. říjen 2006 - Pokračuj ve čtení 👉