PayPal už rozumí české měně

Patrick Zandl · 13. říjen 2006

Včera pozdě v noci se PayPal stal plnohodnotným platebním systémem pro český internet. Po možnosti peníze přijímat totiž přidal i možnost pracovat s českou korunou (a pár dalšími měnami). Do té doby mohly převody probíhat v eurech, dolarech a pár dalších měnách.

Pokud chcete přijímat české koruny, musíte se přihlásit na svůj PayPal účet a přidat si v přehledu měn vedených k účtu českou korunu přes tlačítko Manage Currency.

Zřízení české měny je zdarma, stejně jako používání PayPalu.

Pokud provozujete obchod a chcete, aby vám lidé platily přes PayPal, nezapomínejte na to, že kód měny je CZK. Takže v URL musíte předávat currency_code s hodnotou CZK.

Příklad je zde.

Tlačítko pro podporu serveru v Kč s přednastavenou platbou 50 Kč vypadá takto a můžete v klidu vyzkoušet :)

<form action="https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr" method="post"> <input type="hidden" name="cmd" value="_xclick" /> <input type="hidden" name="business" value="patrick.zandl@marigold.cz" /> <input type="hidden" name="item_name" value="Marigold cesky" /> <input type="hidden" name="item_number" value="2" /> <input type="hidden" name="amount" value="50.00" /> <input type="hidden" name="no_shipping" value="2" /> <input type="hidden" name="no_note" value="1" /> <input type="hidden" name="currency_code" value="CZK" /> <input type="hidden" name="tax" value="0" /> <input type="hidden" name="lc" value="CZ" /> <input type="hidden" name="bn" value="PP-DonationsBF" /> <button type="submit" style="background: url(/wp-includes/20061019-pp.png); border: 0; width: 110px; height: 23px; font: bold 11px bold arial; line-height: 23px; cursor: hand;">Podpořte nás!</button>

</form>

Posledním problémem Paypalu je fakt, že rozhraní není česky.

Update: Poplatky za převod jsou pro příjemce peněz na business account 10 Kč + 3,2% převáděné částky. V případě, že překročí obchodník určitou hranici, tak se ta procenta snižují.

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook