Spam prorazil až na titulku

Patrick Zandl · 25. říjen 2006

Ach jo. Přísun spamu na Marigolda neustává a včera se jeden probojoval dírou v systému až na titulní stránku mezi články. Co naplat, mea culpa.

Po pravdě, moderní spam moc nechápu. Není v něm žádná informace, kterou by se mi podařilo dešifrovat a která by mne navedla na nějaký produkt, neřku-li web. K čemu takový spam je, chápe to někdo? Když už je v něm URL, tak vede na neexistující stránku, která ani nebyla nikdy registrovaná. Co mi uniklo ve spamerských metodách?

Práce na převodu redakčního systému neprobíhá momentálně nijak valně. Teoreticky mám odzkoušený WordPress, nechce se mi do něj. A to i přes to, že Blog:CMS je mrtvý systém, jenž autor rozvíjí přidáváním pluginů, ale už zastaralý ve své koncepci a jádře. Přiznám se, že jsem se nedíval na původní Nucleus CMS, zda se tato výtka týká i jeho. Je zřetelné, že udržet krok s vývojem redakčních systémů dnes není jednoduché a nejpokročilejší systémy jsou dnes napsané od počátku (a zpravidla v Ruby on Rails či Pythonu) a nejsou to nové verze starých systémů. Není se čemu divit, zbavit se staré architektury není easy. A navíc, už i CMS se začínají výrazně diferenciovat podle svého primárního určení.

Mezi tím jsem vyzkoušel další systém. Jmenuje se PublicSquare, jsem jeho betatester a je příjemný tím, že umožňuje snadnou spolupráci veřejnosti na obsahu. Má dvě nevýhody: jednak je to vývojová verze, druhak ho nelze instalovat, musí se používat formou hostingu a do toho se mi zase tak moc nechce. Hlavně proto, že netuším, jak bych tam nahrál staré články, natož zachoval jejich url. Jinak je to ale přesně ta jednoduchost a síla, kterou mám rád.

Jenže zatím musí mít přednost Stream. Takže posun s Marigoldem bude teď pomalejší, ačkoliv překvapivě dost toho je - už i nový design.

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook