Půl tuny serverů, můžu to tak nechat?

Patrick Zandl · 4. říjen 2006

Tento týden to vypadá na boží dopuštění. Ve firmě máme objednanou hromadu serverů. Jen jsme si nějak neuměli představit, co ta hromada serverů je objemově.

Včera jsme parkovali před kanceláří a co nevidíme. Nákladák nám stojí před kanceláří. Jen tak pro představu, kancelář máme v úzkých uličkách za Národním divadlem v Opatovické, už jen tam zajet s náklaďákem je kumšt.

A nasratý špeditér u dveří. Abyste rozuměli ještě lépe. Z důvodů naprosté konspirace (=naší lenosti), je zvonek na nás nadepsaný jinou firmou. Aby to bylo ještě lepší, když vylezete do našeho patra, na dveřích je ještě jiná firma. U nás zabloudí i Sherlock Holmes.

Pilotovi pojízdného IT centra jsme vysvětlili, že servery opravdu přijdou do Malešic do TTC.

Pilot odštrádoval s tím, že tam zajede dnes. A tak se i stalo. Vreco s Francim se nalodili do firemního přibližovadla a z Malešic mi Vreco volal, že těch serverů je fakt pěkná kupa. Takže se vyfotili, jak stojí u jedné rozbalené paletky.

Vreco a Franci v TTC

Několik desítek serverů pomalu zaplulo do svého racku a i když s nimi bude ještě trocha práce, aby se na nich rozeběhlo Imago a bylo připraveno na gama testy, jsme zase o notný krok dále. A IBM o pár milionků bohatší.

Mimochodem, ty IBM servery jsou vážně vymazlené. Všechno hezky zašoupané, připravené, zandávací, hotswapovací. Kolejničky, páčky, táhla, všechno krásně a snadno vyndáte, rozeberete. Už se nedivím, že jsme je chtěli. Nádhera.

K čemu to všechno? Už prásknul Noname, že na Broadband Monday bude něco jako pre-launch. Představení projektu odborné veřejnosti. Žádná tisková zpráva, žádná masáž, žádní novináři, prostě jen pro lidi z branže suchá presentace s pitomými vtípky, jak je u mne zvykem.

Pokud si povšimnete ve Vrecově (ten vlevo) náprsní kapsičce té fialové fixky, tak tohle je firemní barva. Grafik se tvářil pěkně vykulene, když ji dostal se zadáním na grafiku. A dostali ji všichni zaměstnanci. Ti podle ní ale nemusí alespoň řešit vzhled.

Vůbec je tu veselo. Mám rád nové projekty.

Next topic, až opadne bezprostřední nával práce: Co dál s Marigoldem (měl končit, pamatujete), výběr nového CMS pokračuje, tvorba nového designu taky, co dál s Jaggem a další chuťovky z vlastní stáje... :)

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook