Šetření pokračuje – přecházím na bionaftu a co z toho pošlo…

Moje úsporná mánie pokračuje. V dalším kole šetření jsem se zaměřil na provoz vozidla. Sice jsem tu dostal četné doporučení, že bez vozidla se žije levněji, což je nepochybně pravda, ale obávám se, že bych to už nezvládl. Jezdit s krosnou do Tesca na Zličíně na víkendový nákup jsem zvládal před lety, dneska už by mi dva kartony vody, karton mléka a vytékající jogurt na zádech asi nesvědčil. Odsaď podstaď - taky nehodlám do práce jezdit hodinu metrem, když to po jižní spojce mám 20 minut, natož do Pardubic předraženým a špinavým vlakem, kde bych notabene asi záhy musel platit pokutu za napadení nějakého železničáře.

13. listopad 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Cisco představilo Aironet 1100 s 802.11G, Sputnik nový hotspot software

Další výrobce WiFi techniky se propašoval do zatím elitní skupiny dodavatelů techniky podporující rychlejší 802.11g - a tentokráte je to Cisco. Včera představilo dva produkty, duální A/G Aironet 1200 a a singlebandový Aironet 1100. Oba výrobky podporují WPA a dokonce Advanced Encryption Standard (AES) - jenže Cisco říká, že AES nechá deaktivované do doby, než bude příští rok udělán jeho standard 802.11i. Ceny jsou 899 USD resp 599 USD za singleband verzi, stávající již prodávané B verze Aironetů lze za 149 USD upgradovat. Cisco také má PCI kartu 249 USD a PCMCIA kartu za 169 USD, ty ale budou dostupné až z kraje příštího roku, zatímco nové Aironety jsou v prodeji už nyní.

13. listopad 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

T-Mobile Bonus – chtělo by to oživit

Zároveň s likvidací mého tarifu u T-Mobile jsem se rozhodl vyzkoušet službu Bonus, tedy za své našetřené Bonusové body si u T-Mobile něco hezkého pořídit. Především mne překvapilo, že těch bodů mám nějak málo, za sedm let jsem měl pět tisíc bodů. Ukázalo se, že se na něco vybrali ještě v Mobil Media, aniž bych o tom věděl že těch pět tisíc bodů mám za jeden rok. No nic, auto stejně není v katalogu :)

11. listopad 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Každý rád pomůže vyhazovat peníze z okna…

Před pár dny mi přišel dopis od T-Mobile, firma mi nabízela už potřetí letos prodloužení smlouvy na dva roky a možnost koupit si nějaký levnější telefon. Připomělo mi to, co jsem chtěl udělat, sedl jsem k počítači a napsal jsem T-Mobile líbesbríf, který jsem chtěl napsat už zatraceně dlouho: žádost o deaktivaci SIM karty resp její převedení na Twist. A tím mi také přišla myšlenka vyrubat všechny kontrakty, platby a smlouvy, které prakticky nepoužívám.

11. listopad 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

WiFi realita Českého Telecomu

Na Mobil.cz vyšla velmi stručná statistika WiFi hotspotů Českého Telecomu, z níž cituji: Na konci října měla služba zaregistrovaných 2800 účastníků, z nichž přibližně 14 % používá službu pravidelně. Průměrný měsíční objem přenesených dat u aktivních účastníků dosahuje 322 MB.

10. listopad 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Nokia má zájem o převzetí Psionu

Na MobilManii vyšel hezký článek Jiřiho Hlavenky o zájmu firmy Nokia převzít společnost Psion. Tím by Nokia získala 63 procent vlivu na Symbian, firmu vyvíjející operační systém pro chytré telefony. Jak by ne, Nokia prodává stejně chytrých telefonů, jako všichni ostatní výrobci a sama Nokia říká: v budoucnu bude zisk z telefonů definován tím, kolik procent budete držet v majoritním operačním systému pro ně. Dále také zpráva Reuters (via Hmed).

10. listopad 2003 - Pokračuj ve čtení 👉