Jak používáte data z mobilu? Uzavření marigoldí anketky

Ach jo, nemůžu usnout, straším tu ještě ve čtyři ráno, to zase budu v Cinetiku předvádět věci... no, využil jsem hodiny noční práce k úpravě některých šablon na Marigoldovi a k vytvoření základů statistiky poté, co jsem musel Marigolda odstranit ze statistik Navrcholu, protože jsem se nějak nedostal do limitu zdarma a platit se mi za to nechce, to si to raději naprogramuji v Genesis sám a po svém.

10. listopad 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Internetové obchody s WiFi technikou

Jak jsem tak vyplňoval databázi WiFi techniky, prošel jsem celou řadu internetových obchodů s WiFi a dovolím si zde stručně shrnout své poznatky, které by vám možná před nákupem přišly vhod. Upozorňuji, že jsem se na obchody díval především pohledem člověka kupujícího routery a přístupové body, s kartami to může být maličko jinak. 

10. listopad 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Internetové obchody s WiFi technikou

Kde je nejlepší nakupovat WiFi techniku na internetu? Jaké jsou kde ceny a sortiment? Tento článek mapuje situaci na českém trhu v listopadu 2003.<p> Jak jsem tak vyplňoval databázi WiFi techniky, prošel jsem celou řadu internetových obchodů s WiFi a dovolím si zde stručně shrnout své poznatky, které by vám možná před nákupem přišly vhod. Upozorňuji, že jsem se na obchody díval především pohledem člověka kupujícího routery a přístupové body, s kartami to může být maličko jinak.  </p>

10. listopad 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Aktualizovaný přehled WiFi přístupových bodů a směrovačů

Aktualizoval jsem (konečně!) přehled přístupových bodů a směrovačů, routerů, na Marigoldovi. Vybírat si můžete z třicítky APček a dvacítky směrovačů, nově jsou v přehledu nejenom ceny, ale také další detaily, například začínám zaznamenávat podporu Radius, WPA nebo 802.1x atd, někde přibyly odkazy na detailní informace u výrobce. Vyhrál jsem si s tím, už to bylo potřeba, některé ceny tam vyloženě zasmrádaly.

9. listopad 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Tak jsem oslavil svůj první akciový dvojnásobek…

Ve středu jsem měl malou soukromou oslavu (dal jsem si kafe dole v automatu u recepce) - poprvé se mi podařilo za rok zdvojnásobit investice na americké burze. Abych byl přesnější, ve středu jsem při kontrole na svém účtu měl zisk 117 procent, jenže patnáct procent si nechávám jako rezervu na pokles dolaru, protože patnáct procent byl můj nejpesimističtější odhad. Vloni jsem se k tak hezkému výsledku nedohrabal, na Nasdaqu jsem se nakonec dostal jen přes 70 procent zisku.

7. listopad 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Wirphone – další VoIP služba u nás

Objevila se další služba internetové telefonie - jmenuje se Wirphone a nabízí volání na linky do zahraničí a samozřejmě i po ČR (link na Wirphone). Zatím sice nenabízí příchozí telefonní číslo, ale chystá ho a údajně by mělo být na přelomu roku. Zajímavé jsou samozřejmě ceny - Wirphone především staví na vteřinové tarifikaci, přičemž ta se počítá již od první vteřiny, nikoliv od první minuty, jako u mobilních operátorů.

6. listopad 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Globe si za pomoci Bloguje.cz udělalo reklamu. Poněkud negativní…

Kdo trochu sleduje weblogy, asi nepřehlédl, že víkendový přesun nejoblíbenějšího blogovacího českého systému Bloguje.cz na nový server a na hosting ke Globe, se neobešel bez problémů. Weblogy na bloguje.cz i samotný systém byl včera prakticky nedostupný - záleželo na tom, u jakého ISP jste připojeni a jakou má zrovna Globe náladu. Dneska je to lepší o to, že doména Bloguje.cz se přesměrovává na méně poetickou, ale zato funkční http://www.bloguje.cz.gds5.globe.cz/ - a to jede.

6. listopad 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Oskar rostl, TIW roste, akcie rostou, děkuji všem :)

Na dnešní zahájení obchodování na NYSE jsem se moc těšil, protože TIW včera reportoval svoje kvartální výsledky a jak jsem tu troubil již dříve, očekávalo se, že budou velmi slušné a následkem téhož že akcie půjdou rovněž slušně nahoru. I je to tak, za první dvě hodiny obchodování na burze šly akcie TIW nahoru o více jak dolar - minimum měly na 6,4 USD, pak si investoři konečně přečetli tu výsledovku a akcie šly na 7,6 USD v maximu, teď se pohybují kolem toho. Já jsem měl uložený balíček akcií koupených ještě výrazně levněji o pár dní předem a tak mi výsledky TIW (a hlavně akcií) zlepšily den, ve kterém na moje nervy útočila návštěva českého finančáku a obchodního rejstříku. No a všem, kteří si ode mne nechali poradit a včas nakoupili, nyní gratuluji k pěknému zisku... což mi připomíná, že jsem se zavázal pro Peníze.cz napsat článeček pro začátečníky, jak se obchoduje s akciemi na americkém trhu.

5. listopad 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Mafra koupila Classic FM

Vydavatel MF DNES (a můj bývalý zaměstnavatel) společnost Mafra a.s. si koupila rádio Classic FM a dneska to slavnostně oznámila. Nejlegračnější na tom je, že to rozeslala také jako SMS zprávu do infokanálů mobilních operátorů s nejvyšší důležitostí a tak si odběratelé zpravodajství tuto informaci hezky zaplatí. Snad jim to bude připadat důležité a nebudou se vztekat. Pokud vám nedošla, na iDNESu o tom píšou také hezky...

5. listopad 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Fotoaparáty v mobilu – táhnou a pak pustí…

Četl jsem zajímavý průzkum prováděný v sítích Vodafone. Týkal se používání fotoaparátů v mobilních telefonech. Podle tohoto průzkumu klesá používání vestavěného fotoaparátu po dvou měsících o osmdesát procent. Důvodů je několik. Především jsou fotky z fotoaparátu nekvalitní - nemají ani potřebné rozlišení ani ostrost a barevnou věrnost. Kromě toho, že čipy pro mobilní fotoaparáty nemají dostatečné rozlišení nemají totiž ani kvalitní optiku a zatímco rozlišení se bude zlepšovat, s tou optikou se toho moc nenadělá - optika potřebuje hromadu skla a ta se do telefonu nevejde.

5. listopad 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Fayn čísla, Fayn phone…

Fayn by měl během týdne začít přidělovat příchozí čísla v Praze, pro ostatní regiony chce příchozí čísla zprovoznit do 30.11. NetPhone 210 by měl být k dispozici v průběhu prosince, nyní najíždí do sériové výroby. Toliko Fayn novinky, s příchozími čísly dostane Fayn rozměr “té správné VoIP služby”…

4. listopad 2003 - Pokračuj ve čtení 👉