T-Mobile představil komerční službu HotSpot

Patrick Zandl · 25. březen 2004

U dalšího poskytovatele WiFi hotspotů nám skončila doba hájení - T-Mobile dnes oznámil své představy oceňování své služby T-Mobile Hotspot, která také dnešním dnem přechází do komerčního provozu.

První důležitá věc - můžete používat všechny hotspoty T-Mobile ve světě, nejenom ty české. T-Mobile provozuje 4000 přípojných bodů v USA a další tisícovku v Evropě, z toho tak třicítka hotspotů je v ČR - zejména hotely.

Důležité je, že lze platit jak ve vyúčtování mobilu vedeného u T-Mobile, tak platební kartou. Platba z mobilu probíhá takto: zašlete registrační SMS s klíčovým slovem „OPEN“ na číslo 9526 (WLAN), a to zdarma a pouze jednou; vzápětí obdržíte unikátní přihlašovací jméno a heslo, s nimiž se můžete přihlásit ke službě T-Mobile HotSpot (i v roamingu v rámci sítí T-Mobile a jejich roamingových partnerů). Cena je 20 Kč bez DPH za 15 minut, účtuje se po 15ti minutách a twisťákům se to rovnou odečte z kreditu, tarifáci to dostanou na faktuře.

Platba kartou probíhá vyplněním údajů o kartě na stránce, na kterou vás T-Mobile hotspot přenese ponejprv. Cena je 150 Kč za hodinu, 200 Kč za tři hodiny a pětikilo za den, vybrat si můžete délku podle svého uvážení. Dlužno dodat, že ta hodina běží od prvního zalogování, takže jestli si myslíte, že po půl hodině přestanete sufrovat a máte hoďku k dobru, tak jste na omylu.

T-Mobile slibuje, že do konce roku bude možno využívat i další hotspoty partnerů jako TIM, Telefonica atd, ale předpokládám, že vás to zase tak nerajcuje. Přeci jen to připojení není z nejlacinějších a výše uvedené ceny jsou platné jen pro tuzemské hotspoty, za hotspoty v cizině se platí jiné ceny!!!
Celá tisková zpráva je na MobilManii.

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook