Drobky: Luxus od Sony je Qualia, Vivato switch schválen, Siemens dělá na hlasovém avataru pro mobily, seznam nástrojů pro WiFi hacking

Nokia má jako svoji luxusní značku mobilů Vertu, Motorola vyrábí diamanty posázené telefony (cena 125 000 USD), také Sony jde do luxusu. Ten bude mít název Qualia. Qualia bude zahrnovat spotřební elektroniku a prý postupně i mobily a budou to i samostatné obchůdky, které  "meticulously calibrating every aspect to exploit and influence the psychology of consumerism"... Qualia začíná v květnu v USA, do chudších zemí (asi i k nám) se vozit nebude. Ostatně, kde je v Praze prodejna Vertu... Japonský web Qualia.

19. duben 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

Mobilní hry na Bezdrátové středě

Jak vypadá trh s mobilními hrami v ČR a ve světě? O tom se mluvilo a diskutovalo na Wireless Wednesday a zde jsou sumarizované postřehy z toho…<p> Ve středu jsem moderoval diskusní panel na Wireless Wednesday věnovaný mobilním hrám, díky čemuž jsem se na WW taky po delší době dostal. A tak jsem se rozhodl z toho udělat malý zápis a zamyšlení nad tím, o čem se tam mluvilo. Včera jsem to už vážně nestihl…</p>

16. duben 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

Megapracovní hypertýden

Je pátek a já mám dost. Tenhle týden opravdu stál za to, nicméně konečně se spustilo u mého ctěného zaměstnavatele všechno, co se spustit mělo a nespustilo se nic z toho, co se nemělo spustit, takže paráda. Dneska ráno naběhla naostro poslední produkční záležitost a i když jsem celý den ještě jak fretka vyřizoval emaily, byla to už úplná pohodka.

16. duben 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

Web Pipeline

Dnes je absolutní převis práce nad mými časovými možnostmi. Alespoň zatím, takhle po ránu. A to jsem ještě nevyspalý ze včerejšího Wireless Wednesday, kde jsem nějak ze zbytku včerejších sil zvlád odmoderovat panelovou diskusi, snad ani nebylo moc poznat, že bych u toho nejradši usnul.

15. duben 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

CDMA 450 Rulezzzzz

Zase několik článků na téma CDMA 450. Na MobilManii jen odkazují na článek z GSMWebu, kde si Mr. B. konečně trochu pročetl, jak CDMA vypadá a šel ho vyfotit. Záslužný čin - do fotek i dokreslil, která anténa je pro CDMA. Článek GSMWebu je zde. Vypadá to, že mi konečně Mr. B. uvěřil, že CDMA450 existuje a funguje, článek z přelomu roku ovšem za přečtení stojí také. Je sugestivní a než uvěříte, že to, co je v něm, je pravda, doporučuji také diskusi na jeho konci.

15. duben 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

Schéma sítě UPC

UPC aktualizovalo schéma své sítě. Najdete ho na tomto webu. Můžete si najet na jednotlivé lokality (takové ty čtverečky s číslíčky) a podle barvy poznáte (nebo když najedete přímo na), jak kvalitní je signál v té které lokalitě. Bohužel lokalitu nemůžete jen tak snadno najít, je potřeba odhadnout, který čtvereček patří vám a ujistit se o tom tak, že na něj kliknete a vypíše se seznam ulic, které jsou na tom kterém portu switche připojeny. Můžete se také podívat na vytížení jednotlivých přípojných linek do NIXu, Vídně a Frankfurtu.

14. duben 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

Automatická pokuta za překročení rychlosti, co vy na to?

Kamojedova vyprovokovalo moje zamyšlení nad GPS k vlastnímu zamyšlení nad GPS, kde sumarizuje současné používání GPS v mobilech dnes. Kamojedov upozorňuje, že lidé nebudou mít na výběr - já k tomu dodávám, že moje tvrzení bylo hlavně o tom, že si GPS v mobilu nebudou kupovat za stovku euro a další desetieuro měsíčně. Kamojedov se následně dostává k tomu, že GPS se nakonec protlačí do aplikací jako je špiclování osobních aut a kol, zda jezdí, kudy mají atd - říká se tomu spisovně tuším digitální mýtní systém.

14. duben 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

Filipika proti GPSkám a technickým blbostem vůbec

V Cannes jsem byl na několika presentacích firem, které se chlubily svými software pro GPS a AGPS. Připomínám, že A-GPS je asistované GPS, kdy hrubé zaměření polohy provede mobilní síť podle základnových stanic a polohy mobilu vůči nim, tento údaj je předán klasickému satelitnímu GPS a to tuto polohu zpřesní. Místo několika minut trvajícího prvotního určení polohy, jaké známe z klasických GPS, má AGPS přesnou polohu během pár vteřin, což je opravdu citelný rozdíl. AGPS se rozmáhá zejména v USA (kde musí mobil od roku 2006 poskytnout polohu při volání na 911) a CDMA2000 sítích, kam ho cpe ve svých čipech Qualcomm (pod názvem GPSOne, jak poučuje zde Kamojedov). K nám tahle technika ale jednou dorazí taky.

13. duben 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

Draytek Vigor 2900 – řada routerů s podporou 802.11g

Na český trh se dostává nová řada routerů z produkce Drayteku. Výrobky Drayteku jsou u nás poměrně oblíbené zejména u WISP, protože ačkoliv nemají tak hezké ovládání, jako "velké" značky, lze u nich provádět více detailnějších nastavení. Nová řada broadband routerů Vigor 2900 přináší podporu 802.11g a je opět určena pro připojení a vytvoření počítačové sítě do rychlého internetu (například přes ADSL). Vybavena je rychlejšími procesory ARM9 na 144 MHz.

9. duben 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

Drobky: síť s variabilním SSID, VoIP novinky a odkazy na zajímavé články

Broadreach Networks přišel se zajímavou nabídkou pro ISP - nabízí jim svoji WiFi síť, která může poskytovat SSID dle libosti ISP. To je zajímavý a podle mne smysluplný systém - místo toho, aby se ve vzduchu pralo několik nevyužívaných WiFi sítí, každý ISP si může přidat svoje SSID (=síť se tváří, jako jeho) a náklady na výstavbu jsou podstatně menší. Podrobnosti v TZ na Yahoo.

8. duben 2004 - Pokračuj ve čtení 👉