Anketa: jak vás zajímají Drobky a nově za kolik bude CDMA od Eurotelu

Dneska jsem stáhnul anketku týkající se toho, jak vás zajímají Drobky - to jsou takové ty marigoldí zprávy, které v jednom článku shrnují více věcí, co mne za ten den zaujaly a které nejsou ani na to, aby z nich byla jedna samostatná zprávička. Sešlo se 82 hlasů, přičemž 53% tvrdí že hodně, 31% tvrdí že jak kdy a zbytek (14%) tvrdí že je to nezajímá. Tak mne to jaksi vnitřně duševně uklidnilo... :)

8. duben 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

Jak vytvořit navštěvovaný weblog

Weblog už máte, jste tedy “in”. Jenže on na něj nikdo nechodí… Co s tím? Jak přilákat čtenáře a své dílo udělat navštěvovaným? Pár dobře míněných rad k těm, které se všude na netu povalují…<p> V poslední době se na českém internetu vyvrbila mikroaférka takzvaných kompostích weblogů - tedy weblogů, jejichž návštěvnost uměle táhlo nahoru osazenstvo diskusního fóra Kompostu. Weblogy se velmi rychle dostaly na špičku weblogové kategorie na Toplistu (například My first na adrese blog.lide.cz/topivo je vypovídající). Také jsem kdysi přemýšlel, kde se ta návštěvnost vzala - ne snad ze závisti, že předjeli Marigolda (toho předjíždí prakticky každý), spíše zhrozen nad tím, co se děje s lidmi, když tak hromadně čtou takový výtvor žijící z vykrádání cizích weblogů. Pak se ukázalo, že je to ta zmíněná kompostí recese. </p>

7. duben 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

Ceny WiFi techniky – stabilizace…?

Po nějaké době jsem aktualizoval přehled cen WiFi techniky, tedy orientační tabulku porovnávající ceny WiFi přístupových bodů (APček) a směrovačů (routerů). Ještě není aktualizováno všechno, ještě chci také doplnit nějaké novinky, ovšem nikoliv zásadní.

7. duben 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

PocketSkype – VoIP i z PocketPC

Jak už jsem před týdnem avizoval, Skype má svoji verzi pro PDA vybavená Microsoft PocketPC 2003. Už si ji můžete stáhnout, program se jmenuje PocketSkype a podmínkou pro správné fungování je procesor taktovaný na 400 MHz a připojení do internetu skrze WiFi. Ptal jsem se lidí, jak by to vypadalo při připojení skrze GPRS a je to jednoduché, nefunguje to - GPRS spojení je příliš málo kvalitní. Stahovat můžete zde.

6. duben 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

Akce Internet pro dědu

Nedávno jsem se bavil s dědou o tom, co dělám a děda pravil, že internet zní zajímavě a že kdyby byl o dvacet let mladší, že by to taky zkusil. S ohledem na to, že si děda stěžoval, jak je na vesnici nuda, jsem tedy hrdě prohlásil, že nač mládnout o dvacet let, že i v jeho 84 letech není pozdě s internetem začít a že to zařídím. Co by ne, děda je člověk pokrokový, maje za sebou prvorepublikové vzdělání, jednu světovou válku v totálním nasazení, komunistický režim se sbírkou metálů za obnovu pardubického pivovaru a tak ho nějaký internet nemůže rozházet.

6. duben 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

3G Týden: nové mobily přicházejí

Síť Vodafone Italia začíná do svých 3G služeb zahrnovat i roaming. Roamovat mohou od 1. dubna (a není to apríl) v 3G sítích v Británii, Portugalsku a Španělsku, pracuje se na zprovoznění roamingu s Francií, Holandskem, Řeckem, Švédskem a Japonskem.

6. duben 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

WiFi technika Giom českého výrobce Mikrovlny s.r.o.

Málokdy se člověk setkává s wifi technikou od českého výrobce, zpravidla narazím jen na nějaké malosériové výrobce antén. V případě společnosti Mikrovlny s.r.o. jde o čestnou výjimku, protože tato firma vyrábí několik produktů s WiFi, přičemž nejde o trapné variace na asijskou produkci běžných WiFi prvků, ale o skutečný vlastní vývoj produktů, se kterými se na trhu tak často nepotkáváme.

5. duben 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

Jellingspot se na Novém Smíchově rozšiřuje

O Jellingspotech jsem už psal zde. Jde o distribuci marketingových materiálů do bluetooth zařízení v určité lokaci od společnosti Midletsoft. Na Novém Smíchově běžel pilotní provoz Jellingspotu v prodejně Pietro Filipi, nově je Midletsoft nainstaloval v rychlém občerstvení Gyros-Gr a Jackpot / Cottonfield. U Gyrosu si můžete přes bluetooth stáhnout a prostudovat menu, v Jackpot / Cottonfield si zase můžete prohlédnout kolekci oblečení a také stáhnout slevový kupon.

5. duben 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

Co ještě do mobilu? Co takhle FM vysílač…

O víkendu jsem koukal na anketu na MobilManii, zda by se lidem v mobilu více líbil MP3 přehrávač než fotoaparát - zatím v ní vede s mírným náskokem MP3 přehrávač. Já jsem pro foťák, ale to jen tak na okraj a nemám obecně platné argumenty, prostě nemám kde MP3 z přehrávače poslouchat - v metru je taký randál, že není slyšet nic (alespoň já tam hudbu moc nevychutnám), v práci a doma mám věž. A Dita mám iRiver, tak jí je to jedno.

5. duben 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

To byl týden…

Tenhle týden bych zařadil na seznam týdnů ve svém životě, které bych s chutí škrtnul. V práci hromada práce a nakonec jsem prošvihnul i nejzazší a naprosto nejposlednější termín dodání jednoho projektu a prvního dubna se nespustilo nic. Už ani nemám sílu sledovat, jestli je to moje chyba. Kromě toho se za ten týden nepodařilo snad nic, co by stálo za zmínku, snad s čestnou výjimkou toho, že jsem si vyřídil konečně průkazku na MHD, takže už nemusím cvakat lístek. Abych z toho nevyšel tak lacino, pronásleduje mne v metru utkvělá představa, že když jsem si necvakl, určitě jedu na černo a pořád kontroluju, zda tu průkazku mám. Při minulé kontrole mi na jezdících schodech vypadla z penězenky platební karta a málem jsem si toho nevšiml, to by mne asi dorazilo totálně.

2. duben 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

Teslácké GDMA dostane šanci v CDMA2000

Česká radiová technologie vyvinutá ještě za komunismu pardubickou Teslou označovaná jako GDMA je další z uvažovaných přístupových technologiích uvažovaných pro vysokorychlostní připojení v CDMA2000. Americký Qualcomm začal v 3GPP2 fóru prosazovat její přijetí do další generace vysokorychlostních přenosů v CDMA sítích třetí generace. GDMA by tak mohlo v sítích 3.5G na bázi HSDPA nahradit doposud používaný časový duplex.

1. duben 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

Patch updatuje Series60 vybavené bluetooth o WiFi

Na internetu se objevil patch, který doplní Series60 telefony vybavené bluetooth o WiFi. Patch využívá faktu, že telefony již obsahují hardware pracující s frekvencí 2.4 GHz a updatují pouze modulační schéma tak, aby bylo kompatibilní s WiFi. Dostupná je ovšem pouze podpora 802.11b - rychleji to nepůjde, protože hardware telefonu má svá omezení a bluetooth čip se na vysoké rychlosti nezmůže. Podrobnosti a postup najdete na Mobitopii. (aprílový článek)

1. duben 2004 - Pokračuj ve čtení 👉