OnAir – broadcasting TV programu z WiFi hotspotu

Patrick Zandl · 14. září 2004

Včera jsem narazil na zajímavý produkt od společnosti OnAir Entertainment. Jde o broadcasting TV programu z WiFi hotspotu. Do svého notebooku či PDA si nainstalujete klient pro příjem videa a z hotspotu, který tuto technologii podporuje, můžete přijímat TV vysílání.

OnAir

Vypadá to moc hezky jako geekovina, jenže zamysleme se nad tímto řešením z pohledu businessu. Komu to co vydělá? Uživatel to bude používat, pokud to bude zadarmo a pokud bude v dosahu hotspotu, tedy umím si představit třeba letiště. Jenže to taky znamená drahou úpravu zúčtovacího software pro hotspot, protože platit tři eura za čtvrt hodiny, minimální letištní taxu za WiFi, to není moc na to, abyste při tom sledovali TV přes WiFi. To byste si při větším zpoždění na letišti mohli rovnou koupit přenosnou LCD-TV. Takže asi platit jinak, pokud ne vůbec? A pokud zadarmo, co to přinese provozovateli hotspotu?

Ano, je to moc hezké řešení, jenže co s ním. Letiště, které ho nabídne, si s ním může tak maximálně dělat slušné PR, jak je moderní. Ale stojí to za to? Nebo jsem něco přehlédl?

Jo, něco jiného by bylo, kdyby to byl software zdarma, open-source. Pak by to byla hezká geekovina… Omlouvám se za pesimismus po ránu…

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook