Zeď a kráva

Patrick Zandl · 21. září 2004

Tento na první pohled zmatený nadpis symbolizuje dění, které se právě v tuto chvíli odehrává před budovou Českého Telecomu v Praze. Společnost Tele2 zde protestuje proti postupu ČTc, který zdržuje volbu operátora a přes 50 tisíc jeho zákazníků teď čeká aby mohli přejít do sítě Tele2. Společnost Tele2 tedy postavila symbolickou zeď, která má těchto 50 tisíc „zazděných uživatelů“ symbolizovat. Hostesky přitom na ulici rozdávají vysvětlující letáky a srovnání cen Tele2 vůči Českému Telecomu (14-166% rozdílu u volání, 8-23% u internetu).

Na celou akci ale úžasně rychle dokázal zareagovat Český Telecom. Z okna budovy vyvěsili ručně psaný transparent s textem „3,5 milionu zákazníků vzkazuje: nestavte zdi, nebuďte tele, volejte do aleluja, aleluja“ a dokonce někde sehnali dvě živá telata, pověsili jim na krk číslici 2. Další informace jsou k přečtení na Digiwebu, uvnitř článku najdete ale ještě exkluzivní fotografie (omlouvám se za jejich kvalitu, bylo to narychlo s příručním 1 Mpix foťákem bez zoomu. Krávy už jsem nestihl).

Update: na Živě jsou k vidění další fotky a informace. Celá akce začala po desáté hodině a po jejím zahájení vyšli z budovy Telecomu jeho zaměstnanci oblečeni v “gospellových” hábitech a přesvědčovali lidi aby volali “aleluja”. Zajímalo by mě, jak dokázal Telecom tak rychle reagovat - tipnul bych si, že má v Tele2 nějakého “špeha”. Ať je to jak chce, IMHO vyhrál toto klání Telecom svým velmi vtipným a netradičním “řešením problému”. Jinak ale držím palce Tele2.

Zeď Tele2 - tato zeď symbolizuje 50068 nespokojených zákazníků zazděných Telecomem!

Zeď nářků Tele2

Hostesky Tele 2 sbírají podpisy pro petici, v pozadí občerstvení, kde se můžete posilnit pro boj proti Telecomu.

Hostesky Tele2 a občerstvení

Telecom kontruje transparentem “3,5 milionu zákazníků vzkazuje: nestavte zdi, nebuďte tele, volejte do aleluja, aleluja

Transparent ČTc

Zátiší - zeď nářků Tele2 a Telecom. Kdo s koho?!

Kdo s koho

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook