Drobky: AutoCell do NetGearu, Francie dostane WiMax síť, PalmOS pro chytré telefony

Patrick Zandl · 29. září 2004

NetGear nabídl update pro své WiFi produkty WG302 (přístupový bod) a WAG511s (PC karta) o funkci AutoCell. Nové výrobky již funkci AutoCell budou obsahovat automaticky. AutoCell je zajímavá funkce vyvíjená firmou Propagate Networks, která umožní přístupovým bodům a kartám automaticky se naladit na nejlepší frekvenci a zároveň používat optimální vysílací výkon. Funkce má pracovat i ve velmi radiově rušném prostředí, nepotřebuje žádnou centrální správu a řízení kanálů i vysílacího výkonu zvládne zcela automaticky. Podrobnější presentaci najdete zde. Vhodné samozřejmě hlavně pro kancelářské budovy, zajímalo by mne, jak by to dopadlo v outdoor prostředí…

Francouzský Altitude Telecom, který je vlastníkem národní licence v pásmu 3,5 GHz, uzavřel smlouvu s Alvarionem a hodlá pokrýt celou Francii WiMax sítí. Služby bude nabízet hlavně malým a středním firmám. Tisková zpráva zde u Alvarionu.

PalmOS 6.1 - Cobalt

Už v nejbližší době by se měla na trh dostat zvláštní verze PalmOS 6.1 Cobalt pro chytré telefony, která bude podporovat bluetooth, WiFi a samozřejmě GPRS/GSM/CDMA. Podle některých zpráv první smlouvy na použití této verze PalmOS pro své chytrý telefony podepsali již tři výrobci mobilních telefonů ODM (GSPDA, Inventec Appliances aPortable Innovation Technology (PiTech)) a tento týden by mělo být představeno celkem 11 telefonů s PalmOS. Bude to obroda PalmOS, kterému v oboru ujížděl vlak? Poznámka: ODM jsou výrobci telefonů, kteří je neprodávají pod svojí značkou, ale pod značkou toho, kdo si je u nich objednal… Další odkazy a zdroje na The Feature. Finální tisková zpráva včetně soupisu vlastností je zde na Palmsource.com.

S platností od pondělí 27.9.2004 se obchodní název Český Mobil a.s. mění na Oskar Mobil a.s.

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook