Platebně karetní estráda v Delvitě

Někdy přemýšlím nad tím, zda za to opravdu může jen komunismus, že v používání elektronických peněz a peněženek jsme sto let za opicemi (opravdu jsem viděl v mnichovské zoo opici s platební kartou, jen jsem si nevšiml, zda byla na její jméno - mají takové opice i v pražské Zoo?).

1. březen 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Oskarův povedený tah s datovým paušálem: jak vylifrovat sosače

Dneska na Mobilu i MobilManii (ta si zřejmě dost vypomohla článkem na Mobilu) vyšly podrobnosti k datovému paušálu Oskara, tiskovka bude zítra. Uvedené údaje ale sedí a teď je ta pravá chvíle zatleskat Oskarovi za jeho mistrovský tah. Jednoduchým a elegantním trikem totiž odstranil velkou část rizika sosačů. Ten, kdo to vymyslel (či spíše prosadil) by zasloužil pochvalu před nastoupenou jednotkou a čestné právo vyvěsit zítra nad (vino)hradní citadelou oskaří vysmátou zástavu.

28. únor 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

V pořadí tendru o pásmo 872 MHz vede T-Mobile

Podivná soutěž krásy o licenci pro 872 MHz má už skoro svého vítěze. Podle pořadí, které na svém webu zveřejnilo ČTÚ, organizátor téhle pokoutnosti, je na prvním místě (chvíle pro překvapení) T-Mobile (překvapený výdech), následován Eurotelem a Českými Radiokomunikacemi. Zdroj: <a href=""http://www.ctu.cz/art.php?iSearch=&iArt=498">ČTÚ</a>

26. únor 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

WiFi Telecomu nanic?

Dnes v poledne jsme měl nějaký byznys v okolí Kulaťáku. I byla potřeba konektivita. Vědouc, že existuje nějaký hotspot v KFC, neváhal jsem a došel jsem (i s partnery) tam. Na dveřích je skutečně cedulka, že je v místě hotspot.

V místě jsem se snažil zakoupit nějaký kupón či jiný způsob, který mě připojí na Internet. Obsluha děla, že kupóny neprodávají, protože je to zdarma. Tak jsem zajásal a po zakoupení kusu pipiny jsem usedl ke stolu a pokusil se připojit. Uvítal mě hotspot Telecomu (s SSID telecom) a po zadání libovolného URL mi vyplivl stránku s přihlášením, která po mě chtěla kupón.

Takže finále dopadlo tak, že jsme zašli do kanceláře, Telecom neudělal žádný byznys a byl to opruz.

Sakra, pokud tohle čte někdo z Telecomu nebo Eurotelu, kdo má na triku WiFi hotspoty, tak budiž mu dáno na vědomí: Pokud umožníte uživatelům, aby mohli (zaplatit a) využívat vaše služby, nebudete muset fňukat, že je ta služba ztrátová.

Případně jsem ochoten Vám nabidnout svoje konzultační služby s 20% slevou, přece jen ten hotspot na Kulaťáku občas potřebuju.

25. únor 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Oskar dostal 3G licenci, start v lednu 2008

Oskar Mobil a.s. souhlasil se zaplacením částky 2 miliard korun za poskytnutí licence v souladu s návrhem vlády České republiky, splatné ve splátkách během pěti let. Licence byla udělena na 20 let provozu a její podmínkou je spuštění sítě v Praze nejpozději do 1. ledna 2008.

23. únor 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Bezdratovepripojeni.cz – WiFi sítě k výběru po celé ČR

Došla mi tisková zpráva na službu, která se mi docela líbí a ze které nebude mít asi pár telco firem radost. Co se mi na tom líbí a zdá zajímavé? Že to vypadá, jako by šlo prakticky o jednu celorepublikovou síť. Jestli to opravdu bude fungovat tak, že si to přes tento web objednáte a oni to s lokálním poskytovatelem vyřídí, bude to vážně docela zajímavé a nebezpečné pro běžné ISP, protože hodně lidí ti malí provozovatelé matou a nedůvěřují jím. Jenže takový web s celorepublikovým pokrytím, to je něco trochu jiného :)

23. únor 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Protestakce uživatelů Eurotel CDMA

Někteří nespokojení uživatelé datové sítě Eurotel Data Expres (prostě CDMA) se rozhodli dát svoji nespokojenost Eurotelu prakticky najevo a to tím, že budou 1.3. od devíti od rána sosat co nejvyšší množství dat. A jak se uvádí v prvotním vyhlášení akce: "stahovat a stahovat bez prestani stahovat a stahovat ..... dokavad si ten eurotel neuvedomi ze neco ZKAZIL".

20. únor 2005 - Pokračuj ve čtení 👉