SoftPhone se nedohodl s GTS a tak přečísloval

Další český VoIP poskytovatel SoftPhone (když už jsme dnes u toho VoIP) počátkem měsíce přečíslovával příchozí pevná čísla svých klientů. GTS s ním totiž rozvázalo smlouvu a SoftPhone zatím používal číselný rozsah GTS. Proč se GTS k tomuto kroku odhodlalo a vykoplo klienta, který u něj pár hovorových hodin přenášel, není známo, kvůli neplacení to však prý nebylo. Možná to bude nějaká nová strategie, jak eliminovat zákazníky :) Zdroj: SoftPhone

10. březen 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Fayn Free – konečně VoIP bez paušálu

Fayn Free

Fayn měl pro řadu lidí dlouho podstatnou nevýhodu – trval na měsíčním paušálu za používání svých služeb. Tahle nevýhoda v březnu konečně padla a Fayn Free nabízí příchozí číslo bez měsíčního paušálu. Drobnou nevýhodou je už jen aktivační poplatek 400 Kč (u Fayn s paušálem je o stovku menší), případně poplatek za konverzi z tarifního programu Fayn na Fayn Free ve stejné výši (což staré klienty Faynu jistě příliš nepotěší).</p>

10. březen 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Aplikovana bezpecnost

Oook píše: Sedim si tak v predsali na IETF meetingu, kde je spousta technicky zdatnych lidi (ano, s klidnym srdcem muzu napsat hackeru) a nakej Ind tady pres pul salu vykrikuje do telefonu jmeno a heslo k nejakymu pristupovymu smerovaci level3 (spolu s IP adresou masiny).

Doufejme, ze maji nastavene aspon access listy, ktere brani pripojeni na ten box z jine nez manazovaci site.

Tomu se rika aplikovana bezpecnost.

... maly update ... Neni to pristupovy smerovac, ale smerovac, ve kterem ukoncuji VPNky zakazniku ...

Outsourcujete neco do Indie?

10. březen 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Tlak na patenty souvisí s úspěchem Open Source?

Oook píše: Jak jsem se na chvíli vymanil z každodenního pobíhání, přečetl jsem si pár článků na téma softwarové patenty a zarazilo mě, že zatím nikoho nenapadlo spojit tažení velkých sw společností (a EK) za softwarovými patenty v Evropě s úspěchem Open Source.

Většina komentářů hlásí cosi ve smyslu, že prostřednictvím sw patentů chtějí velké společnosti vytvořit minové pole pro konkurenci - aby případně mohly od nových (=malých a hodných) sw firem vymáhat licenční poplatky, zatímco mezi sebou si vymění práva k patentovým portfoliím.

To je samozřejmě možné.

Nicméně jsem nikde nezaznamenal, že by se někdo podíval na problém jinými brýlemi. Úspěch Open Source znamená, že velké společnosti jsou pod tlakem, aby dávaly svůj zdrojový kód k dispozici zákazníkům (a partnerům). Hrozí tak, že zdrojový kód či myšlenky v něm obsažené budou použity při vytvoření konkurenčního software.

Zatímco dodnes se sw průmysl bránil tím, že zdrojové kódy neuvolňoval, po tlaku na jejich zveřejnění se brání tím, že nechá aplikovat patenty na software.

Nehodlám tu věc hodnotit, nicméně je fakt, že poté, co se stane zveřejnění zdrojových kódů standardem, dojde k velké změně v celém odvětví vývoje software. Kdo vyhraje a kdo ne, je nejasné - a je logické, že velké sw společnosti hledají různé pojistky, aby neztratily své postavení.

9. březen 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Oskar a Vodafone: dokonáno jest

Dlouho se soudilo, že až Vodafone bude nakupovat v českých luzích a hájích, bude to Eurotel, koho největší evropský operátor koupí. Jenže vymalováno je úplně jinak. V MF DNES a na Mobil.cz vyšel dnes ráno článek, který informuje o tom, že TIW se dohaduje s Vodafone o prodeji Oskara. Zprávu dnes odpoledne potvrdilo oficiální vyjádření TIW, kde se uvádí, že TIW jedná s Vodafone o prodeji Oskara a rumunského MobiFonu za cenu respektující aktuální cenu akcií TIW.

9. březen 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Pro nemoc zavřeno

Tak jsem něco chytnul. Nevím co, asi chřipku (můžu reklamovat očkování za tři kila jako naprd byvší?). Potím se, jako bych měl vypotit mrtvé moře. Je mi blbě. Se světem jsem ve spojení jen s komunikátorem, protože ani nemám odvahu vzít si notebook do postele, jak pořád chci být zachumlaný, abych nezmrznul. Užívejte si svého zdraví a kupujte akcie Zentivy, půjdu zase do lékárny, prodej jim pletí nahoru :(

8. březen 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Jak nakreslit zpravodajský server

Když změnil svůj vzhled Root.cz, prohnala se blogy vlna opovržení nad tím, kterak byl design změněn. Spousta lidí si kopla, popíchla, přišlápla – ale nikde jsem nenarazil na radu či názor, jak dnes nadesignovat moderní zpravodajský server. A přitom je to podle mne téma, které je velmi palčivé.

6. březen 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Přehled.net opět žije

Dvěma Petrům se konečně podařilo vše potřebné proto, aby Přehled.net znovu ožil. Sice ho ještě čeká krátký výpadek při stěhování do serverovny, ale snad už to nebude nic vážného. Takže příznivci Přehled.netu jakožto agregátoru technického zpravodajství - jupíííí, běží to.

5. březen 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Mobilní internet za paušál: detekce operátorských problémů

Když mobilní operátoři představili mobilní internet za paušál, dokonce jsem měl chvíli dojem, že tohle nemůže vydržet dlouho. Pokud britský Orange dává internet za paušál, myslí tím 100 MB dat, v lepším případě u 3G sítě 500 MB dat v ceně a na veliké reklamě to má napsáno maličkým písmem jako dodatek k tomu, abyste věděli…

4. březen 2005 - Pokračuj ve čtení 👉