Oskarovy zářiové MMS zprávy

Oskar chystá na podzim (velmi pravděpodobně na září) zprovoznit svoje MMS zprávy. Mělo by být možno posílat i mezi sítěmi T-Mobile a Eurotelu (ti mezi sebou také MMS předávají). Zajímavé jsou služby - kromě informačních kanálů bude existovat služba posílání MMS zpráv formou pohlednic podobně jako je tomu u Eurotelu (fajn věc, škoda že to neměl T-Mobile v Keni) a to pod názvem Oskar FotoPošta MMS. Kromě toho si ze svých MMS zpráv budete moci udělat MMS Album.

29. červenec 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Jambo, habari?

Ještě  včera ve čtyři hodiny ráno jsem byl padesát kilometrů od Mombasy. Při nočním přesunu po Keni jsem pochopil, pro Lonely Planet tučným písmem v průvodci uvádí, že "v žádném případě v noci neřiďte vozidlo" - ale ve zdraví jsme dorazili na letiště, prošli neuvěřitelně důkladnou kontrolou a ve tři hodiny odpoledne přistáli ve Vídni. Eurocity vláček nás dopravil v jedenáct hodin v noci do Prahy, pak ještě poslední kousek metrem a pěšky a byli jsme doma. Takže po keňském způsobu, abych byl přesnější swahilsky, ahoj, jak se máte?

28. červenec 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Geekoviny: digitální fotoaparát s WiFi podporou

Na tohle jsem čekal od doby, kdy jsem poprvé v digitální kameře Sony na CeBitu viděl bluetooth modul a koukal jsem, jak je schopna přes bluetooth a GPRS z mobilu odesílat fotky emailem: digitální fotoaparát s WiFi podporou. Výrobcem je firma FujiFilm, vyfotografovaný prototyp je z výstavy Wireless Japan 2003 (díky Petrovi Sršňovi za upozornění).

28. červenec 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Poo o ADSL

Na blogu Medvídka Poo vyšel článeček, který pojednává o výpadcích ADSL z pohledu pracovníka technické podpory jednoho z ISP. Pokud někomu v dněšních dnech nezávidím jeho práci, tak jsou to lidi, kteří se zákazníkům snaží vysvětlit, že oni za to nemůžou, že problém je u Telecomu, který prostě neumí navrhnout a provozovat stabilní služby a že skutečně neví, kdy to Telecom dá dokupy.

25. červenec 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Má vláda schízu?

Ministerstvo Informatiky umístilo na svůj web informaci vydanou First Tuesday o tom, že se mají výzkumníci připravovat na druhé kolo přihlášek do šestého rámcového programu EU. Zároveň médii probleskují informace o tom, že na krácení rozpočtu v příštím roce doplatí nejvíce armáda a oblast vědy a výzkumu. Myslí si snad MI, že si vědci budou peníze na spolufinancování projektů tisknout sami nebo se je pouze snaží naštvat?

8. červenec 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Tak kde to je?

Jak nás informovaly naše TV stanice, ČTK, ostátní madmédia a DHS (Americke ministerstvo domácí bezpečnosti), mělo dnes dojít k masivním útokům na internetové servery (s cílem pozměnit obsah jejich webových stránek - defacovat je). I když je v USA teprve časné ráno, zatím to vypadá, že pravdu měl Medvídek Pů, když tvrdil, že jde o další z řady hoaxů.

6. červenec 2003 - Pokračuj ve čtení 👉