Mobildrobky: Hlavenka o Google, videotelefon usvědčil policii z rasismu, recenze Danger Colour Hiptop

Patrick Zandl · 1. prosinec 2003

Dnešní průlet zajímavostí z internetu bych začal článkem Jiřího Hlavenky věnovaný Google a jeho prodeji/IPO - Google na rozcestí. Článek rozhodně stojí za přečtení, tradiční Jiřího styl vysázet do několika odstavců řadu informací a pospojovat je, se opět osvědčuje, je to napínavé čtení. Kdo umí, umí. Ne každému se lze zavděčit a tak ještě na okraj vyjímám z diskuse dva protichůdné názory na článek: Sice bych si dovolil s některými drobnostmi nesouhlasit, ale jinak opět špičkový článek. Za to by se vážně mělo platit. Škoda, že nikdo jiný na českém internetu nedokáže psát tak výborně analytické články. A druhý: uz ma mrzi, ze som zabil 2 minuty citanim tychto zvastov! Na doplnění ke článku, četl jsem několik burzovních analýz věnovaný pozici Google a z velké části souhlasím s tím, co Jiří Hlavenka píše. I když studie zpravidla připomínají, že Google měl vždy nějaké překvapení v rukávu a většinu výtek dokázal proměnit ve své přednosti. I přesto ale studie odhadují, že Google zaujme především individuální investory, zatímco velké fondy a banky budou mít obavu z jeho nadhodnocení. Jak ohodnotit to, že máte prsty na vyhledávání informací? Na IPO Google se těším :)
Další zdroje k samostudiu:
Fortune: Can Google Grow Up? (nutné, přečíst!)
Leader: Google IPO a sign of things to come</SPAN> (Silicon.com),
WebmasterWorld diskuse Google IPO Watch, Finance, and Business Operations

Z dalších článků, které zaujaly, bych zmínil článek A blatant act of racism by the Portland police věnovaný tomu, jak občan v USA nafotil na telefon vybavený fotoaparátem policii při nějakém brutálním zásahu. Moc jsem nepochopil, co to bylo za zásah, více mne zajímalo zamyšlení v článku nad tím, jak moderní technika přispívá k boji se státní debilitou.

Do třetice nabízím odkaz na recenzi barevného Danger Hiptopu, zajímavého chytrého telefonu v nabídce T-Mobile USA, k nám se ovšem nevozí. Možná škoda. Pozor, na první fotce je opravdu vysmátý číňan, málem mne to odradilo od dalšího čtení.

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook