Mobildrobky: další PTT aplikace za 10 USD. Moblogy od Microsoftu

Patrick Zandl · 28. listopad 2003

Našel jsem další zajímavý program, který se chce svést na vlně zájmu o Push to talk v mobilních sítích. Program vytvořila švédská společnost Sapio a jmenuje se Visual Communicator, určený je pro Series 60 telefony. Program si má umět stáhnout seznam kontaktů z Phonebooků vestavěného do telefonu a výběrem kontaktu tomu člověku můžete psát jako přes ICQ nebo mu poslat vzkaz právě funkcí obdobnou Push To Talk, to vše bez podpory operátora. Software stojí 10 USD, na Handango.com, kde má být prý vystaven, jsem ho nenašel.

Je to zajímavé - tyto programy více připomínají VoIP telefonii a autoři také jako hlavní výhody uvádějí možnost levnější komunikace mezi lidmi. Zní to slibně, ale jaká je skutečnost netuším, jdu sehnat dva series 60 telefony (resp jeden) a ten soft a vyzkoušet to. Firma Sapio už toho má na triku více, kupříkladu zajímavý software pro Series60/UIQ telefony na sdílení fotografií přímo z mobilů. Najdete ho na serveru photostore.se. Mimochodem tenhle Ser P800 to pěkně odskákal... (fotka z Photostore.se)

Když už jsem u těch fotomobilních komunit, jak to tak vypadá, i Microsoft by rád v tomto ranku zabodoval. Na svých stránkách přímo píše "Turn an ordinary blog into a moblog by including pictures from your Pocket PC or Smartphone. Check back here in December to learn how to create yours." Tak to jsem zvědav, co z toho bude.

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook