Mobildrobky: Sendo X a další zajímavosti

Patrick Zandl · 29. listopad 2003

Na ISDN serveru najdete hezký článek o rozmáhajícím se připojování lidí přes bezlicenční pásma - Unlicensed Broadband Wireless. Doporučuji si ho přečíst, je krátký, ale pro přehled dobrý.

Díval jsem se na ComputerWorld, náhodou jsem měl vypnutý filt reklamy AdMuncher a zjistil jsem, že na českém ComputerWorldu inzeruje Inmarsat svoje celosvětové satelitní připojení Regional BGAN. Bohužel odkaz vedl jen na mezinárodní stránky a nic týkající se prodeje u nás tam nebylo. O Regional Bgan jsem už psal tady. Teď mne jen zaujala ta reklama na českém trhu. A co jsem si na ComputerWorldu vlastně četl? Článek Testy typu captcha redukují objem spamu věnovaný testům toho, zda s člověkem komunikuje počítač nebo stroj - bot. V daném případě jde o popis, jak zamezit automatickému zalogování do systémů, například automatickému vytváření poštovních kont botům a následnému spamování z nich.

V pátek byla oblíbená páteční chlastačka vývojářů mobil v Británii zvaná AAS Pub Meeting, kde lidé ze Senda představovali svůj chytrý model X. Něco málo z toho najdete na The Inquirer a především pak review na InfoSync. Já jen řeknu, že má Sendo X přijít na trh prý v únoru a za 500 €.

Updatoval jsem článek o bluespamu a bluejackingu - opravdu jde poslat velké množství vizitek i na nespárované bluetooth zařízení. Už jsem to ozkoušel.

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook