Dvoustý hotspot v databázi, recenze ZyXEL ZyAIR B-3000

Tak jsem dnes slavnostně schválil dvoustý hotspot v databázi hotspotů, ten dvoustý patří do sítě CzFree.Net a jeho MAC je CZFree.Net.Heaven. Legrační je, že je na Praze 4 v Batelovské ulici, kde máme sídlo Cinetiku (jen to úřední, fyzicky je tam byt, ve kterém bydlí Vreco :) Dlužno ale dodat, že to takhle hezky vyšlo jen díky nedostatku času přidat do databáze hotspoty AutoContu - jinak by to vyšlo na AutoCont. A protože další hotspot si přidal CzNet, máme v databázi 201 hotspotů - hotspot CzNetu je přímo na Václaváku a zdá se mi, že se tahle síť hezky rozjíždí - provozuje už 12 hotspotů, na Václaváku nabízí zdarma 32 Kb/s sdíleného prostoru, to už je veliká WiFi síť...

26. listopad 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Na technologické scéně klid: TV v mobilu, podíly výrobců telefonů

Už několik dní si zoufám nad tím, že se nic zajímavého neděje (tedy alespoň ve WiFi či telco), najít něco co stojí za zmínku, naž za větší zamyšlení, je prakticky nemožné. Na serveru The Feature najdete článek Mobile TV - More Than Just Hype? - stojí za přečtení, je to zamyšlení nad výsledky TV v Koreji, Japonsku a co na to plány firmy Nokia a také co standardy.

25. listopad 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Karneval hlásí zájem o broadband internet

Karnevaláci rozesílali tiskovou zprávu s tím, jak roste zájem o služby broadband internetu této kabelové sítě. Kabeloví sítě u nás nabízejí rychlý internet o podstatně lepší kvalitě, než PDSL (nové označení technologie Parodie DSL) dodávané Telecom. I proto ten zájem - lidé se namlsají, připojí si ADSL, pak zjistí, že jim dodali PDSL a  jak jim to nefunguje (jako třeba Artur Dent v Brně, který už se rozhlíží po někom, kdo alespoň zajistí připojení do internetu, když už ne rychlý internet).

25. listopad 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Blogeři zase vymysleli kravinu: hon na Černovlásku

Někdy přemýšlím, co české blogery pořád bere na tom někoho štvát a pronásledovat a proč to ještě vydávají za recesi typu flashmob. FlashMob na Smíchově nedávno skončil držkovou, budiž, bylo to poprvé a ne všechno se vydaří. Pak někdo ukradl design Piximu, budiž, to neni správné a je to třeba říci – a hned se organizovala Google bomba. Chvilku jsem přemýšlel, jak za to může Google, když si vysloužil do baráku bombu, než se ukázalo, že to je takový fórek: postup, který způsobí po vyhledání na Google jména toho postiženého, že to jako první našlo článek o tom, že krade design. Budiž, třikráte budiž, krást se nemá.

25. listopad 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Moje nová povídka se jmenuje Garangova limita

Přidal jsem další povídku, respektive její menší polovinu. Povídka se jmenuje Garangova limita a psal jsem ji formou diplomové práce, dokonce jsem si k tomu vymyslel svoji vnučku či pravnučku ... Takže jde vlastně o diplomovou práci ze sociohistorie psanou v roce 2092 - je to taková alternativní (snad) historie reflektující (poněkud urychleně) celospolečenské změny které přináší moderních technologie, v danném případě umělá inteligence.

23. listopad 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Doména marigold.cz (snad) zachráněna

Můj boj o doménu, jak to tak vypadá, skončil happy endem. Přesun domény k registrátorovi Ingum proběhl kupodivu tak, jak bylo ve vší dokumentaci napsáno, tedy stačilo vyplnit doménu do dotazníku jako přesouvanou a zaplatit 723 Kč s DPH. Tím se mi doména prodloužila o rok a přesunula. Takové překvapení, že vše proběhne automaticky a dle dokumentace, jsem opravdu neočekával. Nevím proč, asi neblahá zkušenost z dřívějška.

23. listopad 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Prezidenta Bushe pronásledují v Británii s mobily vybavenými fotoaparáty

Británie i Amerika mají postaráno o další zajímavý jev, který dokonce v rozhovoru pro BBC nazval jeden člověk druhou generací smart mobů. Legrační na tom je, že už jsem našel několik článků, zatím blogpostů, protože událost je docela ranná, kde si autoři pletli smart mob, tedy jakousi obdobu flash mobu, s moblogem, tedy blogováním z mobilního telefonu. Na druhou stranu se jim není co divit, protože oba jevy jsou si tentokráte velmi blízko.

20. listopad 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Mapa WiFi uživatelů? Tomuhle říkám kousek

Při procházení všech možných sítí do studie jsem našel odkaz na WiFi kampusovou síť na univerzitě v Carnegie Mellon Campus. Mají parádně zpracované statistiky a to včetně map, takže se můžete podívat, v které budově je kolik studentů, uživatelů WiFi a dokonce jakou používají techniku. Například v knihovně jsem našel sedm access pointů, na ně připojených 18 uživatelů (10 z nich má karty Lucent, 6 Intel atd - zajímavé je, že součet neseděl :).

20. listopad 2003 - Pokračuj ve čtení 👉