Na čem se pracuje… (aneb P2P žurnalistika nastupuje, je to na vás)

Patrick Zandl · 19. duben 2004

Nějak se mi doma nahromadilo restů. Zakoupil jsem Fayn telefon NetPhone, díky čemuž mám asi tak po pěti letech pevnou telefonní linku doma, jen je připojená přes RJ-45 konektor a ne RJ-11. K tomu se hodlám svěřit se svými poznatky, leč nebylo času. Vyřídím v týdnu. Mám tu na test GIOM zařízení, o kterém jsem tu stručně psal, firma ho obětavě zapůjčila a funguje to fakt parádně. Včera jsem si hrál s omezováním rychlosti, skrouhnul jsem si přenosové pásmo na minimum a byl to opravdu otřes. Tož další restík tohle zrecenzovat. Kromě toho tu je Mikrotik router, ještě dvě nejrůznější krabičky které zatím neprozradím.

Ditě jsem slíbil napsat semo tamo něco na Mobil, prvním výsledkem tohoto slibu je článek nazvaný Padesát tisíc uprchlíků z Azkabanu. Dokonce jsem tam přepsal Potterův přiběh tak, jak by ho napsali lidé z Telecomu... :) Následovat by měl článeček o GPRS, už je odevzdaný a vyjde až vyjde... Rozepsaný pro marigolda mám větší článek o anténách pro WiFi a také o WDS - praktickém použití pro malé sítě. Takže mám co dělat asi tak na půl roku.

Rozhodl jsem se opět vyzkoušet P2P žurnalistiku v praxi. Zadám zde téma, vy na něm popřemýšlejte, zkuste ho vyřešit, napište to sem, pomůžete ostatním, kteří na to čekají a mně, anžto ho dlouho chci zpracovat a nějak není čas. Tomu říkám nabídka :)

Definujme problém (je to jeden z nejčastějších dotazů, který mi chodí emailem): Máme tři lokace, kde bydlí lidé, kteří chtějí být připojeni do internetu. Pojmenujme je A, B, C. Internet je v bodě A, viditelnost pro WiFi je mezi body A-B a B-C, nikoliv tedy mezi body A-C. Díky tomu nelze použít distribuci signálu z bodu A pomocí přístupového bodu (apčka). Jak toto lze řešit s co nejnižšími náklady na bázi WiFi? Navrhněte možná řešení (je jich více) do komentářů ... já je potom sepíšu i se jmény řešitelů a dám do samostatného článku, dokreslím obrázky atd. Čili ušetřím práci, lidi které to zajímá se to dozvědí a vy vykonáte svůj dobrý skutek. Tož jsem zvědav... :)

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook