CDMA 450 Rulezzzzz

Patrick Zandl · 15. duben 2004

Zase několik článků na téma CDMA 450. Na MobilManii jen odkazují na článek z GSMWebu, kde si Mr. B. konečně trochu pročetl, jak CDMA vypadá a šel ho vyfotit. Záslužný čin - do fotek i dokreslil, která anténa je pro CDMA. Článek GSMWebu je zde. Vypadá to, že mi konečně Mr. B. uvěřil, že CDMA450 existuje a funguje, článek z přelomu roku ovšem za přečtení stojí také. Je sugestivní a než uvěříte, že to, co je v něm, je pravda, doporučuji také diskusi na jeho konci.

MaLér přináší další zamyšlení na téma CDMA u Eurotelu, článek je zde a jsou tam i fotky modemu. Ale obávám se, že ne toho, co nabídne ET.

A do třetice Kamojedovy kouzelnické potřeby přinášejí technicky orientovaný článek vysvětlující, jak funguje CDMA2000 EVDO (to je to, co používá Eurotel, ovšem ET na 450 MHz frekvenci) na forward linku. U CDMA2000 se místo downlink a uplink (jako u GSM/WCDMA) říká forward a tuším revers link - jenže co je co si pletu, myslím že forward je směr od bts k mobilu :) Kamojedův článek tedy není rozhodně žádná selanka z nedělního katechismu, základy CDMA se budou hodit a tak se bojím, že přišel čas na to, aby se k tomu nějaký malý základní mikročlánek napsal :(

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook