Drobky: Luxus od Sony je Qualia, Vivato switch schválen, Siemens dělá na hlasovém avataru pro mobily, seznam nástrojů pro WiFi hacking

Patrick Zandl · 19. duben 2004

Nokia má jako svoji luxusní značku mobilů Vertu, Motorola vyrábí diamanty posázené telefony (cena 125 000 USD), také Sony jde do luxusu. Ten bude mít název Qualia. Qualia bude zahrnovat spotřební elektroniku a prý postupně i mobily a budou to i samostatné obchůdky, které  "meticulously calibrating every aspect to exploit and influence the psychology of consumerism"... Qualia začíná v květnu v USA, do chudších zemí (asi i k nám) se vozit nebude. Ostatně, kde je v Praze prodejna Vertu... Japonský web Qualia.

Na MSMobiles píší o T-Mobile balíčku s GPS navigací pro PocketPC.

Vivato switch s 802.11g prošel schválením FCC (píše Wifinetnews). Je to zajímavé zařízení, u nás se to ale prodávat asi nebude, protože dosahuje 48.1 dBm EIRP, tedy citelně více, než se u nás připouští. Ostatně o tom, že v USA to mají s bezdrátovými sítěmi mnohem jednodušší a lepší, píše i Kamojedov ve článečku Bezdrátový ráj za Atlantikem. Ach jo ach jo, debilní, nefunkční evropský systém. Mám zase jednou chuť na občanskou neposlušnost... :(

Siemens spolupracuje s firmou SVOX, specialisty na text-to-speach. Cílem spolupráce má být vytvoření Avatarů pro Siemens mobily, kteří by mohli hlasem provázet uživatele, například mu předčítat emaily, prohledávat web atd. Jestli z toho něco bude, byl by to další velký krok pro mobily, protože funkční a variabilní hlasové rozhraní by jim v uživatelské přítulnosti hodně pomohlo. Zdroj: WirelessWeek.

Začínáte s hackováním WiFi sítí? Tento seznam nástrojů pro nabourávání WiFi sítí by se vám mohl hodit. Žel je to zejména pro Linux. Jsou tam opravdu roztomilé kousky!

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook