Mobilní noviny jako Java aplikace

Ještě než se půjdu zahrabat, napíšu sem o aplikaci Mobilní noviny, se kterou přichází iHned (uf, automaticky jsem napsal iDNES). Je to Java aplikace instalovatelná přes WAP, která vám umožní stahovat si a ukládat si zprávy a TV program přímo do telefonu.

2. prosinec 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Tiscali a jeho WiFi (aneb Lupí příloha o WiFi)

Lupa dneska vydala svoji přílohu věnovanou WiFi, jde o přílohu komerční. Hádat, kdo si ji zaplatil, nemusíte věru dlouho, natvrdlejším napoví položka v nabídce WiFi u Tiscali. Což ovšem ničemu nevadí, ba právě naopak, protože WiFi u Tiscali pro mne dlouho byla velká neznámá. A tak doporučuji přečíst Rozhovor s Product Managerem Bohdanem Gembalou o TISCALI Wi-Fi (Lupa zde).

1. prosinec 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Mobildrobky: Hlavenka o Google, videotelefon usvědčil policii z rasismu, recenze Danger Colour Hiptop

Dnešní průlet zajímavostí z internetu bych začal článkem Jiřího Hlavenky věnovaný Google a jeho prodeji/IPO - Google na rozcestí. Článek rozhodně stojí za přečtení, tradiční Jiřího styl vysázet do několika odstavců řadu informací a pospojovat je, se opět osvědčuje, je to napínavé čtení. Kdo umí, umí. Ne každému se lze zavděčit a tak ještě na okraj vyjímám z diskuse dva protichůdné názory na článek: Sice bych si dovolil s některými drobnostmi nesouhlasit, ale jinak opět špičkový článek. Za to by se vážně mělo platit. Škoda, že nikdo jiný na českém internetu nedokáže psát tak výborně analytické články. A druhý: uz ma mrzi, ze som zabil 2 minuty citanim tychto zvastov! Na doplnění ke článku, četl jsem několik burzovních analýz věnovaný pozici Google a z velké části souhlasím s tím, co Jiří Hlavenka píše. I když studie zpravidla připomínají, že Google měl vždy nějaké překvapení v rukávu a většinu výtek dokázal proměnit ve své přednosti. I přesto ale studie odhadují, že Google zaujme především individuální investory, zatímco velké fondy a banky budou mít obavu z jeho nadhodnocení. Jak ohodnotit to, že máte prsty na vyhledávání informací? Na IPO Google se těším :)
Další zdroje k samostudiu:
Fortune: Can Google Grow Up? (nutné, přečíst!)
Leader: Google IPO a sign of things to come</SPAN> (Silicon.com),
WebmasterWorld diskuse Google IPO Watch, Finance, and Business Operations

1. prosinec 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

T-Mobile kupuje rakouský Metronet (a tak vůbec o profesionalizaci weblogů)

Na WiFiNetNews Glenna Fleishmana vyšlo zpozornění na akvizici rakouského provozovatele WiFi hotspotů, firmy Metronet společností T-Mobile Rakousko. Metronet je prakticky největší rakouský WiFi operátor, provozuje 300 hotspotů a s T-Mobile Austria se kamarádil již dříve, když klientům T-Mobile poskytoval WiFi přes účetní roaming. Tisková zpráva Metronetu v němčině je zde, za kolik se to prodalo, se neví. Nicméně není to špatná zpráva, mohla by povzbudit stavitele českých hotspotů k tomu, aby také napráskali pár stovek hotspotů v zajímavých lokalitách a pak poslali do T-Mobile svoji finanční nabídku :)

30. listopad 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Čipová sada Intel Grantsdale nabídne i WiFi přístupový bod

V informacích o nových čipových sadých Intelu na příští rok se objevilo také sdělení, že čipové sady pojmenované zatím Grantsdale budou mít možnost provozu přístupového bodu (AP) pro WiFi. To není nezajímavá informace, protože tahle čipová sada by měla přijít na trh v polovině roku 2004 a měla by se dostat do domácích a středně výkoných systémů, tedy se stát velmi rozšířenou v osobních počítačích. Ovšem v čipové sadě nebude prý vestavěné rádio pro WiFi, pouze ovládací software, takže radiokartu bude třeba dokoupit zvláště. Zdroj: Toronto Star, The Inquirer.

30. listopad 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Safra, vážně je to dneska roční marigoldí jubileum

Marigoldovi bude dneska přesně jeden rok. Náhodou jsem si toho všiml, když jsem se hrabal ve starých šablonách a díval jsem se na data jejich vytvoření a je to tak, 28. listopadu jsem udělal první marigoldí šablonu s přehledem WiFi techniky, ačkoliv první krátké zprávičky přibyly v prosinci.

28. listopad 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Mobildrobky: další PTT aplikace za 10 USD. Moblogy od Microsoftu

Našel jsem další zajímavý program, který se chce svést na vlně zájmu o Push to talk v mobilních sítích. Program vytvořila švédská společnost Sapio a jmenuje se Visual Communicator, určený je pro Series 60 telefony. Program si má umět stáhnout seznam kontaktů z Phonebooků vestavěného do telefonu a výběrem kontaktu tomu člověku můžete psát jako přes ICQ nebo mu poslat vzkaz právě funkcí obdobnou Push To Talk, to vše bez podpory operátora. Software stojí 10 USD, na Handango.com, kde má být prý vystaven, jsem ho nenašel.

28. listopad 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

T-Mobile Hotspoty od ledna naostro – a za peníze

T-Mobile na dnešní tiskové konferenci oznámil způsob zpoplatnění svých WiFi hotspotů. Zatím jich má 16, zhruba stejně, jako CzNet, třetinu oproti Eurotelu. Do konce roku jich chce mít celkem 40 a rovnou vám můžu říct, že to nestihne - můj soukromý názor podepřený informacemi od lidí, co o tom něco ve firmě vědí.

27. listopad 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Seriál Obchodujeme s akciemi v USA je na světě

Na Peníze.cz začíná vycházet můj seriál o obchodování s akciemi na amerických trzích. Hodně lidí tu moje namátkové informace o akciovém obchodování zaujaly, psali mi, Peníze.cz se nápadu ujaly a seriál se začíná publikovat. V prvním díle se snažím představit výběr českých i zahraničních brokerů z pohledu obchodování na burze v New Yorku, kterážto je největší, v diskusi mne už někdo pucuje, že nepřihlížím k evropským burzám jako je XETRA, což je pravda - obchodoval jsem na nich párkrát, vždycky mne to zklamalo a nějak mi Xetra k srdci nepřirostla. Navíc seriál je o americké burze, tož se snažím tématu držet a nemontovat se do Xetry, kterou neznám zdaleka tak dobře.

26. listopad 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Nové ceny PDSL (Parodie na DSL) od Telecomu – sleva zleva

Telecom právě oznámil nové ceny své parodie na službu DSL. Technologicky se nic nemění, mění se ale ceny, nezvykle k lepšímu. Tabulku cen jsem šlohl na Mobilu, tiskovou zprávu s omáčkou okolo najdete na webu Telecomu. Fantastická je věta "Datový limit je u technologie ADSL jedním z řešení používaných pro zajištění rovnoměrného přístup zákazníků ke službě." To už tam rovnou mohli napsat, že "jedinou překážkou v zajištění excelentní kvality ADSL je dnes už pouze fakt, že tato služba je zákazníky používána". Ceny platí od 5. ledna 2004. Mimochodem, už při spuštění služby jsem tipoval, že koncem roku se dostane pod tisícovku... (musím se pochválit, kdo by to udělal jiný, už jsem jako Telecom s tiskovou zprávou :)

26. listopad 2003 - Pokračuj ve čtení 👉