Help, počítač se mi zbláznil….:(

Patrick Zandl · 29. duben 2004

Update: děkuji všem za rady, nakonec se ukázalo, že to byl tenhle trojan a už je po něm. Antivirus ho zachytil (zajímavé, jak se mi dostal do pošty, poštu scanuje antivirus na Runbox.com a pak ještě můj Norton Antivirus a všechny spustitelné přílohy automaticky maže) a smazal. Jenže ten trojský kůň ještě před tím zapsal nějak do registrů, že se mají všechny programy spouštět tak, že ho nejdříve zavolají (nikdy  jsem netušil, že tohle udělat je tak prosté). A protože ho antivir smazal, tak se exe programy odmítaly spustit, protože na disku chyběl ten virus... No, děkuji všem za řešení, obešlo se to bez reinstalace a jen s malým infarktovým stavem :) Mimochodem, právě mi dobíhá roční předplatné za Nortona, jestli jsem ještě včera uvažoval, že si ho nepředplatím, nějak mne to pustilo a koupím si lepší verzi :) Konec update

Můj notebook se mi zbláznil. Včera jsem se rozhodl instalovat si firewall (Kerio Personal Firewall byl nakonec ten šťastný) a po jednom dni používání se notebook úplně zjančil. Těžko říct, zda to souvisí s instalací firewallu, ale je to tak - notebook nabootuje, mohu spustit Internet Explorer a Outlook, obojí funguje. Snaha spustit cokoliv jiného není korunována úspěchem a systém ohlásí, že soubor nelze najít. Pokud dám Tento počítač (to funguje), soubor samozřejmě najdu, ale když na něj klepnu, opět zahlásí, že ho nelze najít.

Je to nepříjemné, na notebooku mám uloženou a prakticky nezálohovanou veškerou práci, navíc na něm potřebuju pracovat, anžto je i můj pracovní. Netušíte někdo, co s tím?

Samozřejmě mám na notebooku antivirus, poštu mi filtruje ještě jeden speciální antivirus, jenže nejdou spustit - nejdou ani instalovat nové programy. Nesetkal jste se s tím někdo?

A neříkejte mi, že mám zformátovat disk... tudy cesta nevede. Mimochodem, nějaký trotl v IBM vymyslel, že operační systém se nedodává na CD, ale předinstalovaný na partition pevného disku. Odtud ho sice lze instalovat, ale nejde pouze přeinstalovat původní instalaci, zformátuje to disk a teprve pak to instaluje.

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook