Drobky: J. Hlavenka o Telecomu, konec dial-up paušálu GTS Pohoda, WiFi pro doma

Patrick Zandl · 26. duben 2004

Na MobilManii vyšel komentář Jiřího Hlavenky k pokusu o odvolání Valeskiho: Český Telecom vs. Eurotel: boj o moc, nebo něco víc? Článek na mne chvíli deklarativně působil, jako by se snažil polemizovat s těmi mými dvěma předchozími, závěry jsou tu ale nakonec prakticky stejné: do sporu vidíme málo, situace ale není ani černá ani bílá. A Telecom by se měl privatizovat (nevíme jak) a o osudu Eurotelu a Telecomu by měl rozhodnout jeho nový majitel. Jiří Hlavenka připomíná, že zatím se jedná pouze o odvolání Valeskiho z pozice jednatele, nikoliv ředitele Eurotelu, já ale soudím, že to je prakticky totéž, jen to pro nezasvědceného lépe vypadá. Bez pozice jednatele Valeski (soudím) odejde, protože bude na Eurotel mít menší vliv, ale prakticky stejnou zodpovědnost.

Veselá je diskuse, nějaký Han Solo (znám se s ním z Hvězdých válek:) tu vytahuje, že článek (ten můj) vypadá, jako by mi ho nadiktoval Adam Blecha (dozorčí rada Telecomu) - protože ho znám. Solo zapoměl dodat, že znám i ostatní členy dozorčí rady a těžko najdete někoho v telekomunikacích, s kým jsem si jednou nevyměnil email či nepotřásl rukou (výjimkou je v tomto případě G. Berdár i T. Valeski, ani s jedním jsem v životě nemluvil, jestli mne paměť neklame). Bohužel i v tomto případě šlo o můj osobní názor :) Chcete další konspirativní teorii? A. Blecha sedí ve stejném baráku, jako Vrecova firma Expres Stores, to určitě není náhoda ;) (poznámka: je, protože Vreco si ten nájem sehnal přes známého sám, ale zní to přeci také hezky konspiračně...).

Na Lupě Jiří Peterka píše o konci paušálního tarifu pro dial-up připojení k internetu GTS Pohoda. Nově jde o paušál s limitem 120 hodin měsíčně. Konec dalšího snu...

Na Mobil.cz se rozjelo něco, co snad bude seriál o stavbě metropolitní WiFi sítě. První díl ze šesti je zatím takový obecný, těžko dle něj cokoliv soudit, také autora Jana Beránka neznám, čtěte zde: Jak si postavit síť Wi-Fi na malých městech.

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook