Wireless Unleashed – lobby za uvolnění dalších frekvencí pro bezlicenční použití

Amerika je zemí realizace některých mých snů (některých podtrhuji). Skupina lidí zde založila tzv Wireless Unleashed - fórum, nebo chcete-li lobby, které se snaží zpropagovat myšlenku uvolnění dalších frekvencí pro bezlicenční použití (samozřejmě v USA). Za webem stojí pánové Kevin Werbach, Andrew Odlyzko, David Isenberg a Clay Shirky - tedy lidé v USA známí svojí aktivitou, zejména publikační. A zajímavé je, že web podporuje Microsoft, přičemž v popisu webu se jasně říká, že Microsoft nezasahuje do obsahové části, jen se mu líbí myšlenka uvolnění frekvencí pro bezlicenční pásmo. Bezpochyby pro to, že v tom Microsoft vidí další business - což ale není nic špatného.

4. červen 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

Alvarion BreezeMax – s nákupem bych počkal

Včera jsem psal o tom, jak chlapci z Alvarionu přišli s první WiMax kompatibilní produktovou řadou BreezeMax. Protože jsem šťoura, včera jsem lidi z Alvarionu prospamoval, protože jsem chtěl vědět, jakých specifikací WiMaxu se drží - sám jsem na webu IEEE ani WiMax fóra žádné final specifikace nenašel, pouze datace, že budou někdy koncem léta (IEEE specifikace) a na podzim (WiMAX certifikace).

4. červen 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

Švýcarsko se ubránilo dani ze SMS

Švýcarsko se ubránilo zvláštnímu zdanění SMS zpráv. To navrhoval Národnímu shromáždění (zdejší obdoba parlamentu, doufám, že jsem to přeložil dobře) poslanec Alexander Baumann. Podle jeho představy se měla každá SMS danit 5 centimy (místní drobák), přičemž SMS stojí 20-30 centimů (to jsou 4-6 Kč zhruba) dle tarifu.

3. červen 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

Herecast – Lokalizace polohy pomocí WiFi

Nedávno jsem zde odkazoval na článek věnovaný sledování dětí v Legolandu pomocí WiFi. Porozhlédl jsem se trochu kolem a ukázalo se, že služeb založených na lokalizaci polohy pomocí WiFi pár existuje. Jedním z takových zajímavějších (protože mimo jiní open source) je projekt Herecast.

3. červen 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

Finální přesun započal – takže to chvilku bude blbnout

Poprosil jsem techniky, aby přehodily domény, takže v průběhu dne by měla začít fungovat www.marigold.cz pro novou verzi Marigoldu. Zatím to ale nefunguje, takže musíte používat new.marigold.cz. Jak to vypadá, přes den s www adresou budou ještě zmatky - omlouvám se, ale při stěhování DNS se tomu člověk asi nevyhne.

3. červen 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

Linksys WRT54G zvládne bandwidth management

Ptá se na to řada lidí dnes a denně - jak omezit rychlost lidí připojených přes WiFi nebo LAN a sdílejících jednu linku? Zatím bylo potřeba instalovat softwarový router na Linuxu, pokud jste se chtěli udržet v nějaké rozumné cenové relaci. Nyní je to o něco jednodušší. Firmička Sveasoft vydala vlastní firmware pro Linksys WRT54G, ve kterém se mimo řadu dalších zajímavých funkcí nachází i jednoduché, ale docela praktické řízení rychlosti připojených uživatelů.

2. červen 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

Drobky: WiFi do mobilů, Navini konvertovalo k WiMaxu

Avaya, Motorola a Proxim pracují společnými silami na telefonu, který by uměl přepínat hlasové hovory (vedené via VoIP) z WiFi sítě do mobilní sítě v případě, že by vypadl z pokrytí WiFi. Vtip je v tom, že nový telefon (určený pro "enterprise market") bude pracovat pouze s 802.11a. Důvod je údajně prostý - kapacita. Zatímco 802.11b má pouze tři nepřekrývající se kanály a zvládá tedy cca 6-8 hlasových hovorů najednou, 802.11a má kanálů 21 a může přenést řádově 25 hovorů. Zdroj: PCWorld.com - Combo Wi-Fi, Cell Phone Coming Soon

2. červen 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

Tak a je tu nový redakční systém a skoro-nový vhled

Přechod na Nucleus se zřejmě vydařil. Kromě toho, že jsem včera dostal depresi z toho, že zákoutí CSS mi navždy zůstanou utajena, že by bylo nejlépe pevný disk serveru smazat a nikdy více se nevěnovat něčemu, co zavání tvorbou HTML/CSS stránek, to dopadlo dobře - Radek Hulán totiž template Marigolda přebudoval a upravil tak, že fungují a jsou v podstatě i validní. Takže web už by měl vypadat k světu, za což budiž Radkovi Hulánovi vzdán můj dík - i za Nucleus.

1. červen 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

Drobky: kterak skončila Cometa a marigoldí úpravy

Na Lupě vyšel můj článek podrobněji se zabývající koncem Cometa Networks, WiFi sítě v USA. Podařil se mi v něm epesní překlep - místo Intel Capital se v článku oběvilo Intel Cupital. Ne, že bych nevěděl, jak se to píše, ale Word za mne moudře usoudil, že Intel bude raději cupitat, než capital. Inu, čerstvá instalace a ještě jsem automatické opravy nenastavil pořádně...

1. červen 2004 - Pokračuj ve čtení 👉