Segue SoftAP – softwarový access point pro Windows

Patrick Zandl · 7. červen 2004

Tohle je software, na jaký jsme si pro Windows z neznámého důvodu museli dlouho počkat, protože pro Mac OS je na trhu tak odhadem pět let. Segue SoftAP je softwarový přístupový bod - program, který z vaší WiFi karty v počítači udělá APčko a umožní ostatním lidem sdílet internetové připojení ve vašem počítači. Kromě toho vám umožní jednoduše a snadno nastavit ad-hoc síť, pokud byste to potřebovali. Program automaticky zjistí, jak jste připojeni a tuto linku nabídne přes WiFi ku sdílení ostatním.

Segue SoftAP

Podívejme se na podporované funkce. Z pohledu bezpečnosti je to jednoduché, tam to závisí na tom, co podporuje vaše WiFi karta - podpora je pro WEP i WPA. Z dalších funkcí si můžete nabídnout dynamický routing přes TCP/IP, VPN pass-through (IPSec, L2TP), NAT, PPTP, PPPoE, DHCP klienta a DHCP server přes Microsoft ICS (InternetConnection Sharing). Pro některé čipsety (a SoftAP jich má podporovat hodně) je v nabídce i WDS.

SoftAP bude v prodeji za 20 USD v průběhu měsíce zde na stránkách výrobce, výrobce PCTel se snaží jej nabídnout i výrobcům WiFi karet, tak třeba se někde časem najde v přidaném balíku. Stránky produktu jsou zde.

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook