Drobky: horký trik pro velké fotky z mobilu

Patrick Zandl · 9. červen 2004

Vyšla kniha Digital photography hacks - a zaujala mne vzorová kapitola, která píše, jak udělat i z mizerného mobilu velké fotky. Třeba panoramata. Popis celého triku najdete v tomto PDF souboru (je to demokapitola).

Na Lupě vyšel článek Rity Pužmanové věnovaný poslednímu vývoji ve WiMAXu. Je potřeba přetrpět úvod, kde se znovu opakuje, co je to WiMAX.

Na Mobil.cz vyšel můj článek věnovaný mobilním píchačkám. To jsou systémy evidence docházky do práce založené na mobilních telefonech vybavených GPS (v USA pomalu standard) - takže mobil eviduje, zda se nacházíte na pracovišti a můžete si mobilem také zaevidovat přestávku. Jak se dalo čekat, v diskusi se už objevila parta lidí, kterým by tohle v čechách rozhodně nevonělo :)))

U MaLéra si zase můžete přečíst o nové hračce od Apple zvané AirPort Express. Ta umí via WiFi distribuovat i hudbu z počítače (ideálně samozřejmě iTunes).

To vhodně doplní článek z Wired - Wi-Fi TV Not Ready for Prime Time . Autor v něm popisuje produkty a pokusy jednotlivých firem distribuovat skrze WiFi i obraz - tedy doplnit TV o WiFi.

A drobný problém - nevíte, jak si mám po internetu zaregistrovat legálně koupená WinXP Professional? Takové to okno, které jednou za čas vyskočí nebo se dá vybrat z menu, je úplně prázdné - ten jeho obsah o registraci se do něj nenahraje :( Hlavně, že jsem za to vyhodil ty peníze...

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook