Proč ceny WiFi neklesají

Oook píše: V diskusích se objevily diskuse o tom, proč cena WiFi připojení k Internetu (obecně) neklesá.

Tento jev je podle mého názoru způsoben třemi faktory, které hrají dohromady (proti poklesu cen):

31. květen 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Vzkaz řidiči černého Ford Focus SPZ 3A4 XXXX

Vážený pane,
vězte, že prostor, který Vám ponechá auto odbočující z vedlejší závisí, kromě dalších okolností, také na odhadu rychlosti, kterou jedete. Není úplně obvyklé, že ve městě na nepřehledném místě, kde vyskakují chodci mezi stojící řadou automobilů, pojedete přes 80 Km/h. Přiznám se bez mučení, že jsem prostě takového řidiče neočekával.

Je možné, že jste pospíchal. V takovém případě jste mohl ušetřit následný incident (a částečně své nervy). Vězte také, že Váš slovník nadávek je poněkud jednotvárný (zkuste zabrousit také do oblastí medicíny či zoologie, získá to na zajímavosti) a je pravděpodobné, že vyplývá z nějaké frustrace ženami.

Také vězte, že automobil, kterému jste se snažil urazit zrcátko, má tato sklápěcí. Jakkoliv jsem viděl Vaše vypracované svalstvo, přece jen na vyrvání kloubu zrcátka bylo nutné použít tu věc, kterou máte mezi ušima (či nějaké větší kladivo).

V dokonalé úctě Váš služebník
Michal Krsek

30. květen 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Nokia 770 Internet Tablet

Před necelým rokem jsem psal o tom, že očekávám u Nokie příchod tabletu – jednoduchého zařízení vybaveného prohlížečem, které bude schopno přepínat se do režimu spánku, ihned se z něj probudí a zase se ihned vypne, když nebude potřeba (Chytré displeje Nokia - další cesta?). Dostal jsem řadu poučení, proč takové zařízení Nokia neuvede. Pak už jsem chytrého nedělal, protože o pár měsíců později jsem viděl prototyp, takže bylo zřejmé, že jsem ulétl v předpokladu, že by Nokia nasadila nějakou svoji Series – vývojáři jednoduše sáhli po Linuxu, který vyšperkovali hezoučkým prostředím Maemo. Také bylo zřejmé, že Nokia si připomínky čtenářů nepřečetla a rozhodla se uvést tablet bez GSM modulu – tablet se připojuje do internetu přes bluetooth nebo přes WiFi, což považuji za vhodné. Ušetřily se tím peníze (BT mobil Nokia máte přeci na stole) i hmotnost a nutnost redundantní SIM karty, nota bene když broadband už má každá domácnost (haha, já vím, ne u nás).

27. květen 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Sofie II.

Všechno to včera dobře skončilo. Až na malé drobnosti, jako že jsem zapomněl na jednu schůzku, ale zákazník to pochopil. Zklamala také technika, protože Motorola V3 se rozhodla, že bude dělat problémy s příjmem a odesíláním SMS, takže vůbec netuším, komu se mi nakonec ve skutečnosti podařilo protlačit bleskovou zprávu, že Sofie dorazila. A WiFi u Apolináře nemají (nechybělo mi), zato tam mají ostražité policisty, kteří rádi odtahují auta na Rohanský ostrov. Fujho.

26. květen 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Kavárenská minulost a budoucnost

V pátek dorazil z Říše můj otec. Potkat jsme se měli v kavárně Slávie, přijel ještě s dalšími lidmi, aby jim ukázal Prahu. I dorazil jsem do Café Slávia toho teplého pátečního odpoledne a zastihl jsem je tam v dobrém rozmaru, jak pojídají a popíjejí a kochají se krásou Prahy, zejména pak kavárny Slávie.

25. květen 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Zvýšila se míra SW pirátství v ČR?

noname píše: Právě probíhal na ČT1 desetiminutový rozhovor na téma nového výzkumu SW pirátství v ČR od BSA (viz také zpráva na DIGIWEBu). Podle výsledků tohoto výzkumu se zvýšil podíl pirátského software na českých počítačích z 40 na 41%. Podle tohoto výzkumu také narostla hodnota tohoto sw za poslední rok ze 100 na 130 MLD Kč.

24. květen 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Budete videotelefonovat, jako byste používali nesynchronní dabing?

S nesynchronním dabingem jsem vždy měl problémy. Buďto jsem si rád dal titulky a původní verzi, takže jsem si mohl vychutnat původní znění a opřít svoji angličtinu a hluchost o psaný text, nebo mám rád pořádně udělanou češtinu / němčinu do filmu. Takové ty polské rychlodabingy, kdy celý film nadrčí unuděným hlasem jeden člověk a pod ním je potichu slyšet původní stopa, mi nikdy moc nešly k duhu. Těžko zapomínat na dabing filmu Zmrtvýchvstání Ježíše Krista, kde Ježíš křičí bolestí na kříži a k tomu znuděný hlas čte "Au. Au. To bolí. Au."

23. květen 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

FCC nařizuje: z VoIP se musí dovolat na 911

V USA je číslo 911 ekvivalentem našeho 112 - jde o nouzovou službu, kde vám policie, hasiči či doktoři pomohou. FCC již delší dobu byla pod tlakem pevnolinkových i mobilních operátorů, kteří argumentovali, že souboj s VoIP není pro ně fér, když VoIP operátoři nemusí zajistit dostupnost linky 911 ze svých zařízení. FCC tedy nyní nařídilo, aby VoIP služby do listopadu rovněž zpřístupnili volání na lokální centrum 911. Kromě zpřístupnění volání, což samo o sobě není takový technický problém, budou tedy muset VoIP operátoři zřejmě platit z každého čísla příspěvek na provoz 911 linky, jak je zvykem u ostatních telekomunikačních operátorů. Což mnoha z nich neudělá radost. Kromě toho také operátoři musí dát k dispozici číslo zákazníka pro zpětné volání (to rovněž nebude velký problém), ale také jeho geografickou polohu. Tu u mobilní sítě udává GPS nebo lokalizace polohy v síti, u pevnolinkového připojení je to adresa přípojného místa. Co to bude u VoIP?

20. květen 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Flotila Země dopsána – přesně po devíti měsících

Přesně devět měsíců mi trvalo dopsat povídku Flotila Země. Navzdory tomu, že jsem původně očekával, že ji za čtyři-pět týdnů budu mít z krku. Abych byl na sebe spravedlivý, původně jsem také očekával, že půjde o povídku v rozsahu deseti stránek. A nějak se mi to vymklo z rukou, povídka má přes čtvrt milionu znaků, což kdybyste převedli do knižní podoby, vyjde na nějakých 150 stran. Prostě tenčí knihu. Spolu s rostoucím rozsahem je tu jeden drobný problém: co s Flotilou teď, když je dopsaná? Původně jsme ji chtěl přihlásit do nějaké soutěže, ale jak se tak probírám Ikarií, všechny právě běžící soutěže mají limit délky povídky. Ach jo, to jsem to zase zvoral :)

19. květen 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

ZTE a USB kabel od QuickCamu do UMTS

1705051514.jpg

Dorazil jsem se podívat na demo 3G sítě od ZTE. Nedá se říci, že by tu bylo narváno - abych byl přesný kromě zaměstnanců ZTE tu nebyla ani noha. Mělo to svoji výhodu, věnovali se nám a byla možnost se u všeho libovolně dlouho zastavit. Pokud jste ještě 3G naživo neviděli, doporučím dojet metrem na Pankrác a pak k hotelu Panorama, jsou tu ještě ve středu.

17. květen 2005 - Pokračuj ve čtení 👉