Česká republika je WiFi velmoc

Patrick Zandl · 15. květen 2006

Noname píše: věta z nadpisu zní jako obehraná písnička, mnozí by namítali, že je to blbost, že to je jenom náš pohled "z vnitřku koule". Jenže teď pro to mám hezký důkaz. A to díky novému nástroji od Google - Google Trends. Ten srovnává počet hledání v čase a jako perličku ukazuje i regiony, kde se dané fráze vyhledávají nejčastěji, respektive kde tvoří největší podíl mezi vyhledávanými frázemi. Schválně si dejte hledat wifi resp. wi-fi.

Nástroj lze využít i k mnoha dalším účelům. Zajímá vás například, kde lidé nejvíce hledají práci? Nebo jestli google používají spíše voliči ODS nebo ČSSD. Když jsem takhle odbočil k politice a nezaměstnanosti a jsme pár dní před volbami, doporučuji graf vývoje nezaměstnanosti na Ministerstvu financí - mozkové cvičení, odhadněte podle grafu, kdy padla pravicová vláda. Ani se nedivím, že u kamarádovy IT personální agentury je taková poptávka po zaměstnání v Anglii, Irsku nebo Americe. Mimochodem, všimli jste si také korelace mezi českými povodněmi (1997/2002/2006) a význačnými politickými událostmi?

Ale zpět k tématu článku. Velmi zajímavé je srovnání "poptávky" po Internetu přes WiFi, ADSL a kabel ve světě. Vyhledávání můžete omezit i na určitý region, takže koho zajímá, ve kterých městech se hledá jaké připojení, není nic snazšího.

Mimochodem, všichni asi zaznamenali - inovovali jsme významně databázi bezdrátových sítí na serveru Internet Pro Všechny. Nyní můžete hledat přímo podle názvu obce, v databázi je jich přes 4 tisíce. Poskytovatelů pak evidujeme přes 600, což je stále jen cca. čtvrtina celkového počtu. V březnu databázi navštívilo 50 tisíc lidí, takže kdo ještě nemáte vaši síť zaregistrovanou, udělejte to co nejdříve - můžete získat nové klienty a tedy i peníze pro další rozvoj.

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook