Pro uživatele GPS

Oook píše:Už nějakou dobu používám pro svoje cesty po ČR modrozubí GPS ve spolupráci s iPAQem 4700 a PocketKimem.

iPAQ mám připevněný univerzálním držákem k přednímu sklu (tak, abych na něj dobře viděl) a GPS je pod zadním sklem mého hatchbacku.

Problém je následující: pokud hodně svítí slunce, má iPAQ tendenci se přehřívat (a "zamrzat"). Hloupé je, že když jedu podle GPS, nemám tolik času sledovat okolí (stíhám dopravní značky, ale ukazatele už méně - a před křižovatkou koukám na GPS místo na směrové cedule). Pokud iPAQ (a GPS) fungují, je vše OK. Pokud iPAQ zamrzne, zjistím to až po pár kilometrech a iPAQ není schopen rychle dalšího provozu.

Nezbývá, než se vrátit (buď po paměti nebo podle mapy - mate-li ji).

Praktická rada - zabezpečte náležité chlazení zařízení, na které svítí slunce. I když máte na místě řidiče zimu, nemusí tomu tak být za předním oknem. A mapu s sebou vozte v každém případě.

6. červenec 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Jahodový tip pro pražáky

Ne každý v Praze má dostatečný přísun něčeho tak skvělého a letního, jako jsou jahody. Takže malý tip pro ty, kdož to ještě nevědí. V Kunraticích jsou velké jahodové plantáže s možností samosběru (za penízky) jahod, cena variabilní, naposledy jsem tam viděl 19 Kč. Do Kunratic se dostanete snadno - sjedete z Dálnice na Brno (ještě před tím než je z ní dálnice) směrem na Jesenici a jedete po vídeňské, dokavád nepřijedete do Kunratic.

2. červenec 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Problém: jak budou firmy předávat účtenky za mikroplatby nad 50 Kč

Další skvělý zákon vypadl z dílny našich zákonodárců a deklaruje povinnost pro podnikatele vydávat účtenky pro nákupy nad 50 Kč (čtěte třeba zde). Když toho zákazníka máte na dosah, je to ještě legrace, akorát opruz. Jenže co když zákazník platí mikroplatbou na dálku? Jak jim vydáte účtenky? Zákon přitom platí ode dneška, takže pokud dneska budete vstupovat na nějaký placený web a platit přes SMS nebo Premium číslo, měli byste dostat účtenku, pokud částka převýší 50 Kč. Důvod, proč Pipeline nabízí mikroplatby jen do 50 Kč - nechtěli jsme to řešit. Problém se samozřejmě netýká PR SMS, kde daňový doklad vystavuje operátor, ale m-plateb (jak internetových, tak wap a SMS formy), kde daňový doklad musí vystavit poskytovatel služby. A samozřejmě také plateb přes PayPal a další.

1. červenec 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Pláž v Praze u Vltavy

Jdu si tak od zubaře a co nevidim: na druhém břehu Vltavy je regulérní písečná pláž a kypí tam zábava. Pokusil jsem se o fotku, ale už se stmívá, takže zřejmě mnoho neuvidíte. Ale celá akce má i web, jen nevím jaký, googlujte.

29. červen 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Česko hledá podcast star

Vypůjčil jsem si titulek MaLérova článku, protože je to tak. Podcast má v Česko/Slovensku zatím jen velmi mizivé rozšíření, co se dostupných zdrojů týká. Kromě projektu D. Pedéra, kde Violka automaticky načítá texty a kromě Rádia Acropolis s jeho talk-show nevím o jediném podcastu v ČR. A myslím, že jsem hledal dobře.

29. červen 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Na MFF v Karlových Varech lze využít zdarma WiFi

Přehled sítí v K. Varech u Thermalu :)

Zdarma WiFi přístupový bod je zprovozněn po dobu Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech, takže pokrývá hotel Thermal a jeho nejbližší okolí. SSID je KVIFFOPEN a připojení do internetu je 256 Kb/s. Pokud vám kvalita pokrytí či přenosová rychlost nebude dostačovat, můžete samozřejmě použít přístupové body T-Mobile, kterých je tu přehršel, ovšem placených.

28. červen 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

ZyAIR G-2000 Plus 802.11b/g s podporou PEAP

Zyxel

Zyxel přichází s novým malým bezdrátovým routerem vhodným zejména pro menší společnosti. Jde o ZyAIR G-2000 Plus 802.11b/g, kterému je vestavěna podpora autorizace až 32 uživatelů pomocí vestavěného PEAP Radius serveru. Autorizace může probíhat i pomocí digitálních certifikátů a jako Radius server může sloužit i pro jiné AP. </p>

27. červen 2005 - Pokračuj ve čtení 👉