Baseballová pálka se rychle ujala jako prostředek project managementu

Patrick Zandl · 29. srpen 2006

Tahle fotografie dobře dokumentuje, jak se rychle vstřebávají ty nejlepší postupy do firemních procesů. Franci, náš minulý týden nastoupivší šéf vývoje moudře pravil, že sdílení informací o vývoji prostřednictvím mého Maca je poněkud složité, když on Maca nemá. Na zakoupení vlastního Maca přistoupit nechtěl a tak jsme se rozhodli k de-digitializačnímu kroku. Veškeré projektové plánování jsme zdublovali z OmniGraffle do paperwork.

Kateřina nakoupila hromadu balícího papíru, ten jsme nalepili na zeď projektové kanceláře a začali jsme ji tapetovat výtisky částí projektů a projektových oken a stavů. Vreco prokázal kreativitu s barvičkami a pravil, že sladíme fixové popisky s barvičkami, které u jednotlivých stránek vygeneroval Mac v OmniGraffle. Super nápad, nakonec jsme našli i žlutou.

Franci lepí baseball pálkou projektové sheety

A takto zabodoval Franci - baseballová pálka, používaná především pro kontrolu termínů, posloužila i pro lepení papíru na příliš vysokou zeď. Kateřina podotkla, že nám příště sežene takové ty brokerské hrabičky, co se jimi shrabují žetony.

Ano, pamětníci si možná vzpomenou - jde přesně o tu baseballovou pálku, kterou jsem používal i v Mobil serveru a v Mafře ji po mně podědil Vreco a od tamtud si ji také odnesl. Teď ji máme tady a díky Franciho zlepšováku s ní ladíme nejenom nedoléhající termíny, ale i začátek práce.

Inu, vývoj jde mílovými kroky a nedá se zastavit, všechna čest.

Praktická poznámka na závěr: pokud potřebujete kreslit vývojové grafy či rychlé náhledy návrhů GUI a stílet je ve skupině, doporučuji skvělou online službu Gliffy. Zatím je zdarma a používáme ji opravdu hodně, i když nevím, co já bych dělal bez OmniGraffle a OmniPlan. Jenže ty jsou omezeny jen na Mac OS X - Gliffy funguje v každém prohlížeči, kde chodí Flash...

Našli jste nějaký software pro návrh GUI kromě template do MS Visio a podobných hacků? Nechce se mi věřit, že to všichni ostatní dělají v Illustrátoru nebo Photoshopu - nějaký software pro správu návrhů projektů s GUI by snad mohl existovat. Případné náměty uvítám v komentářích...

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook