T-Mobile bude používat software od Boingo

Na konferenci CTIA byla oznámena dohoda mezi T-Mobile a Boingo. T-Mobile podle této dohody bude používat autorizační mechanismus Boingo a bude používat klienský software Boingo. Jde tedy výhradně o nákup back-endu a klientského řešení pro autorizaci a účtování s 2,5G sítí T-Mobile, nejde o roaming nebo koupi sítě Boingo, jak se to někde mylně vykládá (zdravíme Reuters!).

20. březen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Studie: Internetové redakční a publikační systémy

Trochu prostoru pro propagaci vlastní práce - s Péťou jsme vydali první Studii věnovanou Internetovým redakčním a publikačním systémům. Takže pokud přemýšlíte, že byste ve firmě potřebovali problémy s redakčním systémem vašeho internetového projektu řešit, bude se vám těch cca. 60 stran textu a grafů hodit.

20. březen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

O válce v Iráku se nejdříve dozvědí řidiči…

MaLer upozornil na zajímavý článek na SpaceDaily: Iraq war could send German cars in wrong direction: club. Článek je v podstatě o tom, že USA velmi pravděpodobně během války s Irákem zase zvýší náhodnou odchylku zabudovanou do civilních GPSek, takže navigační systémy především v autech budou mít problémy. Odchylka může dělat rozdíly cca 200 metrů od skutečné polohy, takže navigační systémy si mohou splést, po jaké ulici jedete. Německý autoklub proto vydal varování pro řidiče, aby se nyní na navigační systémy tolik nespoléhaly.

20. březen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Pixiho appel na používání standardů ve státní správě

Petr Stáníček alias Pixy napsal otevřený dopis ministru Mlynářovi týkající se software, jímž se vybavuje státní správa. Podle Pixyho by měl takový software používat standardy a nikoliv proprietární formáty jednotlivých firem. Tedy aby při komunikaci se státní správou nebylo nutno používat například pouze Internet Explorer nebo Microsoft Word a jeho DOC formát, ale standardní formáty které používají i ostatní produkty.

19. březen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

RadioMobil testuje BlackBerry. Verizon nabídne z mobilů rychlost 2,4 Mbps, čipset pro EDGE

do rychlosti 2,4 Mbps si budou moci brouzdat ze svého mobilu či notebooku uživatelé americké sítě Verizon Wireless. Ovšem až na podzim letošního roku, tato rychlost zatím běží v testovacím provozu v oblasti Washington DC. Vše jede na technologii 1xEV-DO dodané firmou Lucent  a Verizon si slibuje, že touto rychlostí bude konkurovat nejenom 3G, ale i broadband poskytovatelům internetu. Snad bude konkurenceschopný i cenou... 1xEV-DO vychází ze standardu CDMA2000. Podrobnosti na Wireless Supersite.

18. březen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Centrino v Čechách a blouznící Intel, Vivato WiFi switch, Mobil s WiFi od Motoroly a také od TI.

Na serveru Notebooky.cz, části to Technetu, vyšel Bohoušův článek věnovaný příchodu Centrina od Intelu. Už název je pro zběhlého wifistu provokativní: Centrino v Čechách! Po rádiu a mikrovlnné troubě třetí revoluce. Jak by ne - Intel na vcelku neinovativní řešení hodně vsází a ačkoliv je jedinou zásluhou Centrina integrace WLAN do majoritně používaného mobilního řešení, Intel "vkládá do Centrino platformy naděje srovnatelné s vynálezem a následným úspěchem takových zařízení jako je rádio či mikrovlnná trouba." Marketingové kecy a žvásty - není to nic, co byste nákupem PCMCIA karty do stávajícího notebooku nezvládli taky.

18. březen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Omnifi – hudba do auta via WiFi

Hudba do vašeho autorádia se dostává různě. Kromě modrých trpaslíků a rádia nebo CD se tam může také v podobě MP3 dostávat skrze WiFi. Skutečně - takový je Omnifi, výrobek Rockford Corporation. Omnifi je ucelený koncept zahrnující pevný disk o kapacitě 20GB, autopřehrávač s možností přehrávat MP3 uložené na pevném disku a také WiFi připojení. Kromě toho je zde i domácí základnová jednotka sloužící k vysílání MP3 do auta, pokud je v dosahu WiFi. Přijde mi to jako zajímavá hračka, ale smysl WiFi implementace mi trochu uniká. Fakt jsou už lidi líní zasunout přenosný pevný disk do nějaké dokíny a synchronizovat obsah s tím, co nakonfiguroval na domácím pecku? A navíc, jak si to poradí se vzdáleností panelákový byt -> parkoviště? Jo, majitelé rodiných amerických domků s garáží, ti si to spíše užijí...

17. březen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Lupa o certifikaci a přejmenování WiFi aliance. Omrkněte chytré displeje na CeBITu.

Na Lupě najdete hezký článek Jiřího Peterky o WiFi certifikacích a změnách v názvosloví. Už víme, že WECA se přejmenovala na WiFi Alianci a že místo označení Wi-FI5 pro výrobky podle 802.11a se bude také používat jen WiFi. Další podrobnosti z CeBITu popisuje tento článek na Lupě. Doporučuji přečíst, my od psaní na toto téma tedy upouštíme.

17. březen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

WiFi televize, Orange s Accorem

WiFi se dostává už i k televizím - ne sice tak, že by televize byla vybavená WiFi, ale spíše tak, že skrze WiFi je šířen videosignál. Něco takového si vyzkoušela Manhattan Neighborhood Network - jenže jak to tak vypadá, šlo pouze o streamování videa skrze WiFi, tedy až tak žádný velký zázrak. Nejdříve jsem choval naději, že dokázali přemluvit WiFi ke skutečnému broadcastu. Článek najdete na 802.11 Planet. I tak je to zajímavé.

16. březen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Hruškin testoval WiFi Telecomu a moc se mu to nezdálo…

Domluvili jsme se s Hruškinem alias SF2, že pojede otestovat WiFi hotspoty u Shellu, když už je Telecom tak hezky pustil a když už stejně potřebuje dobrat benzín. Osobně jsem si vzpoměl, jak to dopadlo, když jsem se šel já sám podívat na hotspoty Telecomu dva dny po "spuštění" (rozeslaná tisková zpráva) a ono to neběželo, tak jsem se ani netlačil. A tu je, co Hruškin zapsal:

16. březen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

WiFi Memory Stick

Sony na CeBITu představuje Memory Stick s WiFi. Fotku najdete kupříkladu zde. Připomínám, že WiFi Memory Stick je určen především pro Sony Clie (má ovladače pro PalmOS) a rozhodně se nedá použít ve fotoaparátu, jak se jeden z přátel domníval a jak se na to moc těšil. Ačkoliv by to bylo fajn… Na trh tento zázrak přijde v červnu (prý ještě letošního roku, ale Sony v tom moc nevěřím, jak dlouho slibují bluetooth memory stick, že…) - a cena se bude údajně pohybovat kolem 5000 Kč. Další obrázky emštyků přehrávajících kupříkladu DivX na TV, jsou tady na PDA France.

15. březen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

O dvojí pokutě řeč…

Jedné pokutě jsem se vyhnul a druhou jsem zcela nevyhnutelně inkasoval - taková je moje bilance posledního týdne. Ale pěkne po pořádku. Minulý pátek jsem putoval se svými dvěma dcerkami do Pardubic, samozřejmě že vozmo. Ejhle, na Českomoravské byl z ničeho nic zákaz vjezdu, což u tak rušné ulice překvapí. Byl podvečer, objíždět se mi to nechtělo, nehledě na to, že jsem nevěděl kudy. A tak, když kolem mne suverénně profičel do zákazu meďour, vyrazil jsem taky. Logicky ihned za koncem plotu staveniště a za zákazem stálo policejní auto se svojí mobilní mýtnicí a inkasovalo. Meďour i já jsme způsobně stočili okénka, k mému Oktávu dorazil policista a pýtal si doklady. Podal jsem mu všechny potřebné pergameny a vyčkával jsem pohnutě ortelu. Policista samozřejmě spustil to obvyklé "jestlipakvítepaneřidiči" - a pak udělal chybu. Nechal dramatickou pauzu, do které Vanda hlasitě a zřetelně prohlásila: "Tati neboj, to je hodný policajt, ten ti nic neudělá..." - a pak udělal policista druhou chybu, když se podíval do velkých Vandích očí, prostých lži falše a klamu. Když se v nich topil druhou minutu, podal jsem mu pomocnou ruku požádav ho o svoje doklady. Popřál štasnou cestu a frčeli jsme dál, míjeje meďoura, kde právě řidič podával policistovu modravou bankovku...

14. březen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

HP nedá Centrino do svých profi notebooků, WPA v květnu, SD s WiFi

HP nepodporuje Centrino tak jednoznačně, jak by si Intel přál. HP totiž oznámilo, že ve svých noteboocích určených pro business uživatele nebude zřejmě Centrino používat. Důvodem mají být obavy uživatelů těchto notebooků z WiFi jakožto nezabezpečené sítě. Pro takové uživatele je i psychologicky lepší, když mají v notebooku kartu, kterou můžou fyzicky vyndat, tvrdí HP. Zdroj: eWeek.

14. březen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉