Český Telecom spoutší WiFi hotspoty u benzinek Shell

Benzinové stanice Shell jsou další zastávkou Telecomu při šíření víry ve WiFi technologii. O patnáct hotspotů instalovaných právě na benzinkách Shell totiž rozšířil Český Telecom svoji nabídku WiFi lokalit. Až doposud až na jednu výjimku v pražské kavárně Platýz totiž Telecom nabízel WiFi připojení pouze v blízkosti svých prodejen Telepoint. Celkem tedy Telecom provozuje 35 hotspotů.

13. březen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

CeBIT je pro mne téměř u konce

Za hodinu a půl odjíždíme domů. Letos se žádné větší překvapení ani markantní trend nekonalo. Přesto bylo na co se dívat - v mobilních telefonech především na to, jak asijští výrobci dohánějí velké výrobce. Tím se ukázalo, že mnohaleté budování značky Nokia, do něhož firma nacpala tolik peněz, bylo velmi, opravdu velmi moudré. Ostatní výrobci poněkud splývají s asijskou konkurencí, zatímco Nokia je stále Nokia. Jen Samsung začíná velmi vyčnívat z řady a firmu Nokia následovat - kdo se byl podívat na jeho nové modely s otočným displejem a jeho organické LED displeje, dá mi za pravdu, že takovému křišťálovému jasu obrazu se těžko odolává...

13. březen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

WiFi má na CeBITu snad každý, McDonald nabídne WiFi

Tak jsem tu dnes prochodil většinu telekomunikačních hal a WiFi spolu s ADSL tu vládne - obojí nacházíme v nejrůznějších kombinacích. To nejzajímavější jsem už zaznamenal z haly 27, to ostatní tolik nezaujalo nebo naopak zaujalo natolik, že to zpracuji později do nějakého většího článku.

12. březen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

CeBIT zajímavosti z dne prvního

První velkou slabinou CeBITu je letos press centrum. Na rozdíl od minulých let je tu velmi rigidní síťová politika, takže se na internet přistupuje skrze proxy, která není průchozí ani pro smtp ani pro pop3 nebo FTP. Dost mizerné, nahrávat fotografie na server ručně přes webové rozhraní po jedné se mi zase tak moc nechce, takže uvidíme co s tím nadělám. WiFi je tu placené a stojí 30 € na den, což je drahota maximální, to i GPRS v roamingu vyjde podstatně laciněji při rozumném užití... a pak má být WiFi levná technologie, když to takhle zdražují uměle. Naštěstí se situace dá řešit a tento článek sponzoruje Cisco, přes jehož APčko jsem napojen v hale 27 (no, do doby, než si toho všimnou :).

12. březen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Its CeBIT time… aneb večer již na CeBITu…

Zítra začíná v Hannoveru největší evropský IT veletrh CeBIT a není možno, aby se marigoldi neúčastnili. Tedy účastnit se budeme pouze dva, bez Péti, ten leží doma s chřipkou a je lítostiv, že CeBITu letos neuzří. Je pravdou, že na CeBIT už jezdíme tradičně nějakých sedm let a tak už je to skoro taková povinnost. Ostatně jednu z prvních reportáží z CeBITu najdete zde na bývalém Netmagu, kde si na nás stěžuje Zbyněk Pospíchal :)

11. březen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

A už na CeBITu…

Tak jsme vesele dorazili na CeBIT, prší. Nefunguje tu přístup na FTP, takže hotové fotky nemůžu odeslat. Nu, snad bude zítra lépe, to už by tu měla běžet WiFi síť. Zatím to vypadá, že ve WiFi je tu toho hodně nového, minimálně jedna hala je v podstatě celá věnovaná WiFi.

11. březen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Intel investuje do Vivato – WiFi switch je na světě

Společnost Vivato je známá především svým nedávno představeným a nyní k prodeji přichystaným WiFi switchem a anténou na bázi fázového pole. Toto zařízení slibuje zvýšení dosahu, propustnosti a bezpečnosti WiFi, protože vysílá signál určený pro WiFi klienta pouze v určitém směru (hooodně zjednodušeně řečeno).

10. březen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Hračičky bez drátů: MP3 z PC do věže

Když jsem tu nedávno psal o bezdrátovém "špionážním" peru s kamerou, dostal jsem hodně ohlasů, že psát o takových hračičkách je záslužné, i když si to asi nikdy nekoupíme. A protože si je také rád prohlížím a také o nich sním a také si je nikdy nekoupím, rozhodl jsem se pravidelněji psát o takovýchto zajímavých technických řešeních, zejména pokud mají něco společného s rádiovým přenosem.

10. březen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Oskarovy zálohy 2

Můj oblíbený humoristický magazín Mobilmaniak se zeptal Igora Přerovského, pressemluvčího Oskara, jak že je to s tím zahrnováním víkendových hovorů zdarma do záloh. Tento odpověděl, že jest to nesmysl. Abych nevypadal jako trubka, kterou to nenapadlo ověřit, tak upozorňuji, že tuto informaci jsem na dotaz získal u infolinky Oskara, když byl Oskar dotázán na důvod překročení limitu. A protože následně přišla faktura, kterou informaci operátora osvědčovala, nepátral jsem dále maje věc za vyřízenou - jinak bych se samozřejmě přeptal, jsem dalek bláhovosti uvěřit informaci infolinky bez ověření. Opravdu se podívejte do faktury a všimnete si, že nejdříve máte všechny hovory účtované za plnou cenu a potom o sloupec dále Oskar odečte minuty hovorů které mají být účtovány jako zdarma - a dá na ně 100 procent slevy. Čili ty hovory nejsou na faktuře a tedy ani v systému zdarma hned od začátku...

9. březen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Eshop pod jménem hlavy CzFree Net je tady

Na titulní stránce CzFree Net je vystaven odkaz na eshop AlphaWave, jehož provozovatelem je Zdeněk Janda respektive jeho společnost AlphaWave. CzFree se tak vydává již o dosti transpatentněji směrem k finančním příjmům. Většina výrobků na stránkách AlphaWave je označena předpřipraveností nebo kompatibilitou s CzFree a dá se čekat, že mnoho zájemců o účast v CzFree po těchto výrobcích sáhne. Kupříkladu cenu za optické pojítko Ronja 10 Mbps cca. 15 000 Kč mohu směle prohlásit za pohádkovou (vzhledem ke konkurenci, která začíná o řád výše a není zase o tolik lepší). Pouze Clock, autor Ronji se pozastavil nad tím, zda není porušna GLP licence tím, že některá mechanická řešení a vylepšení AlphaWave údajně nezveřejňuje. Stojí za to podívat se do diskusního fóra věnovaného AlphaWave, Michal Krsek zase štourá do toho, kdo to bude fakturovat, tedy zda AlphaWave vůbec existuje...

9. březen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Cannes 2003: Zahraniční zkušenosti s výstavbou veřejných WLAN sítí

Slíbili jsme článek shrnující poznatky z cyklu přednášek o WLAN a WiFi sítích z 3GSM kongresu v Cannes. A tady je - takže jaké jsou poznatky a zkušenosti firem, které již veřejné WLAN sítě staví?<p> Na 3GSM kongresu v Cannes byl blok zajímavých přednášek věnován také WLAN sítím vystavěným na bázi technologie WiFi. Ačkoliv převratné novinky se zde člověk nedozvěděl, zkušenosti lidí zabývajících se výstavbou veřejných homogenních WLAN sítí byly zajímavé. </p>

9. březen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Beng USB WiFi adaptér, Britové s WiFi v hospodách, Pooh vyhlašuje anketu Český Lahváč

Začnu dvěmi odkazy na Technet - respektive v prvním případě na jeho část Notebooky.cz - Bohumil Hyánek recenzuje Benq techniku pro WiFi a pozastavuje se nad USB adaptérem vybaveným WiFi (jak připomíná jeden diskutující, nemá to WiFi certifikaci WECA, takže vlastně není WiFi :) - i mně se ten adaptér líbí, není to takové neforemné WiFi na USB, jako jsem si jednou ve slabší chvíli koupil od SMC. Vypadá to jako větší dongle s bluetooth.

9. březen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉