Oskar MMS za měsíc. Palm je PalmOne, T-Mobile UK spustí 3G prý brzy

Patrick Zandl · 19. srpen 2003

Podle některých informací z Oskara je start služby MMS stanoven na 15. září. MobilMania spekuluje nad tím, zda cena bude pětikačka, což se zdá být docela pravděpodobná cena za MMS zasílané z mobilu na mobil. MobilMania do článku přidala popis infokanálů, které si budete moci přes MMS objednat - nic extra proti T-Mobile a Eurotelu tam není.

Firma Palm, výrobce PalmOS a PDA s tímto operačním systémem, se odhodlala k nezvyklému kroku - přejmenovala svoji hardware divizi, nedávno sloučenou s Handspringem, na PalmOne. Softwarová divize se dále bude jmenovat PalmSource. Oddělení těchto divizí do samostatných firem má údajně následovat - Palm tak oddělí licencování operačního systému konkurentům od výroby vlastních PDA. To mi připomíná, jak se Borland halasně přejmenoval na něco jako Imprise a pak zase méně halasně spět na Borland, když jim došlo, že nové jméno fakt nikdo nezná.

Nové zvěsti ohledně 3G sítí ve Velké Británii má na svědomí T-Mobile UK. Ten totiž údajně spustí svoji 3G síť v Británii ještě na letošní vánoce. V Německu bude startovat zřejmě již na podzim letošního roku. Operátora 3 patřícího firmě Hutchison to asi moc nepotěší. Další britský operátor Virgin, který je na trhu teprve tři roky, se dostal ke třem milionům zákazníkům.

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook