Modleme se modleme se, upgradujeme Cinetik

Patrick Zandl · 20. srpen 2003

Tři minuty před jednou hodinou Michal odpojil původní stránky Cinetiku, vytáhnul z databáze poslední nejčerstvější data a dal se do tolik očekávaného upgrade systému Cinetik na to, čemu interně říkáme Fáze2. Na www.cinetik.cz tak nyní najdete jen omluvu a předpoklad, že se vše rozeběhne ve 20 hodin. A já nemám (skoro, abych nepřeháněl) co dělat, zato Michal se pěkně potí. A tak sem zapíšu, co se vůbec děje :)

Je to tak: když jsme Cinetik zakládali, měli jsme sice hromadu čísel a průzkumů, ale přesná data o tom, jak si lidé budou DVD po internetu ve skutečnosti půjčovat, nám chyběla. A tak jsme postavili první verzi systému nazvanou Fáze1, o které jsme již tehdy věděli, že se za pár měsíců vezme, přepíše celá a stará verze vyhodí. A tak se i stalo - bylo potřeba tolik změn a úprav, že Fáze2 je úplně jiný systém.

Fáze2 software přinese CSS design (to zase tolik práce nebylo, snad jen pro Míru Kurčeru), přinese několik náplastí na moje obsese se statistikami a prognózami, přinese nové a podstatně lepší možnosti expedic pro naše zákazníky, přinese náplast na boříkovy bolístky s ručním vkládáním došlých plateb a podobné věci, které nás dlouho trápily.

A tak tu sedím, empaticky podporuji Michala, aby databázi bez problémů zkonvertoval tak, jako už několikrát cvičně a přemýšlím, jestli když se mu to nepodaří, pojedu na Nuselák nebo sáhnu po oprátce :) Bořík jel do kostela zapálit svíčky. A poslední stovka DVD expedovaných starým systémem právě odputovala na poštu...

PS: Navíc jsme tento týden dokončili prospekt pro investora, takže pokud máte zájem investovat do DVD businessu, klidně se Boříkovi ozvěte :)

 

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook