Oskarovy MMS – velké překvapení se nekonalo

Patrick Zandl · 2. září 2003

Oskar již na svých stránkách zveřejnil informace o MMS zprávách. Zásadní informace je cenová - za jednu MMS zprávu zaslanou na mobil zaplatíte 9,50 Kč - tedy zhruba stejně, jako u konkurence. Jenže T-Mobile je do konce září nabízí za 2 Kč, tedy zhruba za cenu SMS zprávy.

Co Oskar nabízí?

FotoPošta MMS je překvapivě jméno pro zasílání MMS mezi mobilními telefony. Nebo na email. Nu nevím, jestli se to jméno chytí, ale aspoň z toho jména člověk lépe pochopí, že to není textová zpráva :)

MMS Studio je zase možnost vytvořit si MMS zprávu na webu Oskara. K vytváření zpráv je možné použít připravené či vlastní galerie s obrázky a snad i zvuky. Hlavní problém ovšem spatřuji v tom, že za MMS Studio se platí 40 Kč měsíčně. Je pravda, že v tom máte 5MB prostoru pro ukládání vašich MMS zpráv z mobilu (posláni MMS z mobilu do studia koštuje 2 Kč) - jenže copak by nešlo vytvořit pouhou možnost napsat přes web MMS zprávu a odeslat ji, aniž byste museli platit měsíční paušál? Hodně lidí nepotřebuje MMS zprávy skladovat, stačilo by jim je posílat a kvůli 40 Kč měsíčně bych si troufl tipnout, že tomu nepřijdou na chuť.

Třetí službou je MMS Magazín, kde si můžete objednat nějaký informační kanál, například Mobil.cz, iDNES, ČTK a další... Taková zpráva má různé ceny, levnější jsou normální zprávy, dražší je erotika. Ceny obdobné jako u jiných operátorů. Třeba si odesláním SMS se slovem DRINK na číslo 7766 můžete jednorázově objednat návod na míchaný nápoj. Za cenu 19 Kč. Kompletní ceník zde u Oskara.

Původně se čekalo (i já jsem trochu doufal), že Oskar s cenami MMS zahýbá. Spekulovalo se o poloviční ceně za přenos MMS zprávy než mají konkurenti, ale pětikoruna se nekonala a zaplatíte téměř rovnou desítku. Největším razičem MMS zpráv tak je stále T-Mobile, který dvě koruny za MMS zprávu drží do konce září, ačkoliv ji původně sliboval jen přes prázdniny. MMS se pro tak pro majitele vhodných telefonů staly zajímavou náhradou SMS zpráv - za dvě koruny odešlete bez problému tři tisíce znaků a když máte jak, tak i fotku. Navíc na T-Zones je možnost odesílat MMS zprávy zdarma (zatím). A to už stojí za zvážení!

PS: MMS jde ze sítě Oskar posílat do Eurotelu i T-Mobile. Doufám, že to jde i opačně a jdu to vyzkoušet :)

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook